Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiamnak mennyi lenne...

15 éves fiamnak mennyi lenne a heti zsebpénzre reálisnak mondható?

Figyelt kérdés
2008. aug. 30. 23:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ mire van szüksége és mennyit tudsz ráfordítani..

Hetente 1500 normális..ha ezt olyan dolgokra kapja hogy a barátokkal egyen egy hambit stb..vagy mozizzon, akkor elég kell lenni,mert ebből meg is tanulja beosztani, de el kell neki mondani, hogy ebből ezeket a dolgokat próbálja..ha diszkóba akar menni és engeditek, akkor arra is ebből spórolja ki. A ruha az ne legyen az ő feladata, de mindig tudja mi mennyibe keerül.

2008. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
78%
ez függ az anyagi helyzettől is pl.
2008. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt a kérdést szerettem volna én is feltenni. Egy időben működött nálunk, hogy a jó jegyekért pénzt kapott a gyermekem, így volt zsebpénze, de ha 1-est kapott levontam. A végén már nagyon mínuszban voltunk sajnos, így ez a módszer sem volt jó. Én igazából attól tartok, hogy nem hambit és üdítőt fog venni, hanem cigit, ezért nem merek nagyobb összeget adni neki. Viszont tudom, hogy kellene valami zsebpénz, az 1500.- Ft/hét egész reálisnak tűnik.
2008. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha cigit akar venni, 1500-ból is azt fog. Sőt, akár megoldja máshogy is.
2008. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem napi 300 ft . Én ennyit adok a 12 éves fiamnak. Egyszerre nem adok neki egy heti pénzt, mert hamar elkölti, így viszont naponta költ amennyi van.
2008. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
31%
elég gazdaságos gyerekek akkor :) én egyetemista vagyok és naponta legalább 1500-at kell kajára stb-re költenem, ha összeszámoljuk, nem beszélve, mióta felemelték a vonatköltségeket, kb 17 liter benzin árából járok-oda vissza az otthonom és budapest között. jobban megérné egy autót fenntartani ... csak még nincs miből
2008. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
nem is egyetemistáról volt szó 15 ÉVES GYEREKRŐL én a naponta 300-ra szavaznék
2008. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
91%
Én 6000-7000 Ft-ott adok neki havonta.És ha tudja h buli lesz spórolni fog.Ha meg a kaját is az iskolából veszi akkor még napi 200-ott. Szerintem így a reális, mert ha 200-ott kap naponta csak akkor az el is megy kajára és csak úgy bírna spórolni ha nem enne a suliba. Erre a magoldás minden nap otthonról vigye a kaját és így a suliba már nem kel költeni. És tanulja meg a gyerek a havi pénzt. Mert a felnőttek se hetente kapják hanem havonta egy összeget. Szerintem így a jó. Persze ezt a jegyektől is függhetnek. De bulira mindig kell pénz ha bármi történik. Én így Csinálom és nekem bevált. Tudom ajánlani
2008. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
14%
200ft-ból jó ha vesz egy szendvicset a suliba én napi6-700 ft-ot költök kajára 16 éves vagyok...
2008. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 16éves vagyok és heti 1500Ft-t kapok (ha kell valami ebből veszem meg és én tök jól kijövök belőle ha kell a pénz lemosom a kocsit kitakarítom meg levágom a füvet a kertbe és ezért általában kapok még 1000ft-t)

Ha valami nagyobb értékű dolgot szeretnék venni akkor ált. nyáron dolgozok és abból veszem meg de van amikor a szüleim kisegítenek . Én már megtanultam szülein által értékelni a pénzt ... Szerintem azért adni a gyereknek heti 1500Ft-t hogy elmenjen a haverokkal és egyen 5-6 sajtburgert tök fölösleges ...

de mindenkinek van saját véleménye sztem 1500ft bőven elég ... De ezt neked kell eldöntened nem nekünk :-)

2008. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!