Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom nagyon megváltozott...

Lányom nagyon megváltozott mitől lehet?

Figyelt kérdés

14 éves lányom mostanában furcsa dolgokkal áll elő.

Festetni szeretné a haját, piercinget akar, olyan ruhákat ami nem hinném hogy a megfelelő lenne rá mint például: halálfejes cipő, fekete fehér csíkos harisnya, habos fekete szoknyák és érdekes felsők.

Miközben a legjobb holmikat megkaphatná ő ilyeneket akar hordani.

És szerintem dohányzik is...

Mikor beszéltem vele erről ő a szabad elvűségről beszélt, meg hogy mindeni ezt csinálja meg a suliban is a liberalizmusra tanítják. Mikor az osztályfőnökével beszéltem ő is ezt mondta hogy ez normális és fogadjuk el mert így kell nevelni őket, hagyni hogy kipróbáljanak mindent.

Én vagy maradi vagy ez marhaság és a lányommal mit csináljak.

Se a nővérével se a bátyával nem voltak ilyen gondok.

40 éves apuka


2010. febr. 27. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Hát kamasz azért is lehet mindez, meg manapság elég fura elképzelései vannak az ilyen korú lányokank, fiúknak a dolgokról. Azt hiszik ettől vagányok, menők lesznek...az osztály nagyjai.

Esetleg azt tudod csinálni, hogy azt mondod neki, hogy gondolom azért szeretnél ilyen extrém öltözetet, kinézetet magadnak, mert olyak különlegesnek, nagymenőnek akarsz látszani. A helyzet csak az, hogy mivel mindenki ezt teszi, így csak eltünsz a tömgben, nem emelkedsz ki közüllük, észrevétlenné válsz. Ha különleges, egyedi akarsz lenni, akkor én a helyedban nem követném ezeket a sokak által utánzott dolgokat.

Lehet, hogy nem fog hatni semmit, de egy próbát megér. Mondjuk még nem vagyok szülő, és szolíd kamasz voltam, de más nem jut eszembe. Remélem segít!

Ha meglelted a megoldást megírod? Köszi!

2010. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kamaszodik talán?
2010. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia!hasonló korú lányom van,nálunk tavaly kezdődött ez a mizéria.ő is akart mindent,próbáltam megértő,laza lenni,nem kiakadni mindenen,és bejött!Tetkót akart,mondtam először hogy nem,az kéne még csak!Aztán csak nyúzott vele,és bele mentem,hohy ok,legyen.Rögtön nem akart:-)Feszegetik a határokat,lázadoznak a maguk módján.Próbálj kicsit lazább lenni,beszélgess vele sokat.36 éves anyuka:-)
2010. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia ez a halálfej meg a habos fekete szoknya most a menő öltözködés a tiniknél. Rocker, vagy emó, vagy mifene? Mikor én voltam tini, mindenki patacipőben feszített meg haspólóban.

Szerintem egyáltalán nincs a lányoddal gond, kamaszodik, és szeretne új stílust kipróbálni. Szerintem ez még jobb is, én az ő korában XXXXXXXXXLes szürke pólóban próbáltam beolvadni a betonkörnyezetbe.

Hagyd, hogy kipróbálja magát, lehet, hogy pár hónap múlva elhagyja.

26/N

2010. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha bagószaga van, akkor dohányzik. Amúgy igen, ez az úgynevezett emo stílus, pár éve divatba hozták, és most próbálják elsózni a csordaszellemű embereknek...
2010. febr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Az öltözködést szerintem hagyd rá... amíg a suliban nem szólnak miatta! :) Én a piercinget is megengedném, amíg nem olyan helyre szeretné tetetni, ami baromira feltűnő. Pl legyen a fülében (porcban), vagy a köldökében (bár gondolom nem oda akar), vagy a nyelvében, de állba, orrba, ajakba, szemöldökbe, stb sosem hagynám! Erre csak saját példával tudnék élni. 16 éves koromban oda voltam az orr piercingekért, és nagyon szerettem volna. Anyu nem engedte. Több barátnőmnek is lett, én ehelyett a fülembe tetettem inkább, az ellen anyunak sem volt kifogása. Én a fülemben lévőt egyszerűen imádom, még eszembe sem jutott kivenni, viszont tudom, hogy olyan pályára készülök, ahol már lehet ez is kicsapná a biztosítékot, így lehet egyszer meg kell szabadulnom tőle. A barátnőim közül 3-ból 2-en már kivették az orrukból a pc-t, de a helye még mindig ott van, kisebb heg maradt, ami nem mondható szépnek, és nincs is ami eltakarja, szóval hihetetlenül örülök neki, hogy anyu annak idején nem hagyta, hogy az arcomba tetessek bárhova is.

A dohányzás is olyan dolog ma már szerintem, ami ellen nem sokat tudsz tenni. Ha rákérdezel tagad, ha a lelkére beszélsz nem érdekli... próbálkozni lehet, de ha olyan a baráti társasága, akkor úgysem használ túl sokáig! :S

2010. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
kamaszodik ne aggódj...én 12 éves vagyok és 10 éves koromba voltam ilyen "vad"...mindenkinél eljön ez a korszak...egy páran rockerek maradnak a többiek kinövik...én is kinőttem
2010. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a 20:23-as vok!bocsi 15-öt akartam irni
2010. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
megint 20:23-as mármint h 15 éves vagyok
2010. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%
BÜDÖS ÉRSZABDALÓS DEPRESSZIÓS EMO KÖCSÖG AKAR LENNI!!! BASSZ LE NEKI 1-2ŐT ÉS MOND NEKI H INKÁBB LEGYEN PUNK DE NE EMO!!!
2010. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!