Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Már lassan fél éve hogy a...

Már lassan fél éve hogy a lányom teljesen megváltozott. Eddig elég lányos volt a stílusa, de most már csak a feketét veszi fel. Hogyan térítsem jó útra a 13 éves lányom?

Figyelt kérdés
A ruhatára zenekaros pólókból, bakancsokból és fekete illetve terepszínű nadrágokból áll. A szemét is minden nap feketére festi és mindig egy rocker bandával lóg. Hogyan terelhetném vissza a normális kerékvágásba?
2008. szept. 16. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A legeslegfontosabb az, hogy érezze: így is ugyanúgy elfogadod, szereted, megérted őt! Ne megváltoztatni akard először! Beszélgess vele rengeteget, ha megnyílik előtted, bármiket mesél is el, soha ne teremtsd le, hanem higgadtan magyarázd el, miért nem tartod ezt helyesnek. A legfontosabb a törődés és a személyes példa. A közös programok! Ha nem iszik, cigizik, vagy ilyesmi, akkor talán ki is növi. Viszont ha kezd elfajulni a dolog, a szülői szigort is vesd be! A lányodat akard jobban megismerni, és gondold át, mit változtathatnál az otthoni életen, hogy bizalma legyen hozzád.
2008. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz!


Szerintem ne akard terelni a lányod, mert akkor csakazértis lázadni fog ellened. Én is ilyen voltam, 13-14 éves koromban elkezdtem csak feketében járni. Anyu nem szólt semmit, elfogadott így ilyennek, és nem volt zűr, az öltözködés ellenére mindent meg tudtunk beszélni. Tudnod kell, hogy most a lázadó korban van. Ilyenkor minden szabály ellen lázad, főleg az anyai szabályok ellen. (Tudom miről beszélek, én pl volt, hogy szó nélkül nem mentem haza.) De ha ezt tolerálod, és csak a nagyon kirívó esetekben teszed szóvá, akkor idővel visszaáll a normális kerékvágásba. Én kb 18 éves koromra helyre jöttem - szülői szemmel nézve, és elkezdtem más színű ruhát is felvenni a fekete mellé. (Pl imádom a feketét lilával vagy bordóval :) Magamtól rájöttem, hogy pl más színek is vannak, és ahogy szívtam magamba az információkat, enyhült a lázadó gondolkodásom (ez eléggé minimális enyhülés :).

Na lényeg az, hogy most 22 éves vagyok, teljesen normális ember, és még mindig jól kijövök anyuval. Nem szól bele az öltözködésembe, egyszerűen a mellettem élő férfiak rádöbbentettek arra, hogy a többi szín is jól áll, és szerintem a lányod is így lesz majd, ha lenyugszik. Ha megismerkedik egy olyan pasival, aki a feketén kívül más színt is fölvesz, a lányod is elkezd színesedni.

És hidd el, normális ember lesz belőle, csak bíznod kell benne, mert ha nagyívben el is kerül, akkor is mértékadó vagy neki a viselkedéseddel!!!

Ezt az időszakot meg túl kell élni.

2008. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el kell fogadnod, hogy vannak ilyen lányok. Én is ilyen voltam, anyukám elég nehezen barátkozott meg vele, de végülis elfogadta. 13 évesen úgy láttam, hogy én nem akarok olyan lenni, mint a "divatos" lányok, én különbözni akarok. Ez amúgy gyakori az ennyi idős lányoknál. Én is eleinte így kezdtem, acélbetétes bakancs, fekete meg terepszínű gatyók, zenekaros pólók, stb. Nem is akartam "normális" emberekkel barátkozni. Erre a korosztályra jellemző az identitás kialakulása, a valahová tartozni vágyás, az eszményképek keresése. Próbálnak függetlenedni a szülőktől, stb. Feszegetik a határokat. Na szóval én is így kezdtem, aztán 14 évesen már néha koncertekre is elengedtek, persze ki kellett próbálni, milyen a pia, meg ilyesmi, na mondjuk ezt nem vertem nagy dobra a szüleim előtt. De én mindig azt mondom, hogy inkább ilyenkor, mint majd 30 éves családanyaként. Aztán jöttek a durvább dolgaim is, taraj, színes haj, piercing, stb. De ahogy az ember felnő, szép lassan kinövi ezt. Én most 21 vagyok, van egy egy éves kisfiam, és teljesen normálisan nézek ki. Vagyis a piercing megmaradt az orromban és a nyelvemben, mert ez még mindig a szenvedélyem, de az öltözködésem teljesen normális és nőies. Ki fogja nőni a te lányod is. Jobb, ha nem tiltod, mert csak durvább dolgokat csinál majd. Ez életkori sajátosság.
2008. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én most 14 vagyok.

13 évesen én is állandóan feketében jártam. A szüleim persze ezt ne mtolerálták, és ettől csak rosszabb lett. Ahogy kezdték elfogadni, visszatértem oylan 3-4 hónap múlva a színekhez. Azóta is így öltözködöm.(:

Szerintem hagyja így öltözni. Ismerek több embert is, aki darkos volt, és elég hamar mind kinőtte.

2008. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg most keresi a stílusát...és most éppen ez tetszett meg neki.Lehet pár hónap múlva épp cicababa korszakát éli majd:D
2008. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

..és ez a rocker stílus miért nem normális?("Hogyan terelhetném vissza a normális kerékvágásba?

" ha neki ez tetszik ,és ez tükrözi az egyéniségét..nincs jogod átalakítani a stílusát ,merta stílusa önmagát tükrözi.várd meg míg elmúlik..nekem is elmúlt..s ha akkor beleavatkoztak vna v terelgettek vna anyámék h mti vegyek fel kikészítettem volna őket,hogy nem adnak elég szabadságot nekem.szval inkább hagyd:D

2008. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell tenni a kislánnyal!Kb. ilyen idősen kezdetm én is terelődni a rock stílus felé, de nem züllöttem el.Most 20 éves vagyok, idén vettem meg az első bakancsom, néha elmegyek a párommal egy koncertre.Szerintem semmi gond nem lesz a kislánnyal, de azért állítsatok fel bizonyos szabályokat, pl attól még, h ő most rocker nem mehet el tovább, nem sminkelheti magát extrémen a suliba, stb.

Legyenek határok, hogy érezze nem tehet meg mindent, de egy bizonyos határig mégis szabad.

Nálam is ezt alkalmazták, bevállt.

2008. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Üdv, én 19 éves vagyok és még elég tisztán emlékszem a fekete rockerkorszakomra :) A hajamba is lila csíkokat akartam tetetni, hogy még vagányabb legyek :) Anyukám mindig csak nevetett rajtam, hogy jaj lányom, mikor növöd már ki végre? Én meg mondtam magamban nagy dacosan, hogy én ilyen vagyok és ilyen is maradok! A dac jellemzi leginkább a kamaszokat! Nem szabad megtiltani vagy mondogatni nekik semmit, mert akkor azt "CSAKAZÉRTIS" jelszó alatt megteszik. Hagyni kell, hogy maguktól kinőjék a hülyeséget... én még most is jókat nevetek saját magamon ha visszagondolok erre a korszakra. Jelenleg sem öltözködöm nőiesebben, alapból fiús vagyok, de imádom a föld színeket....a drappot, a zöldet, a sárgát, a barnát....feketét már ali hordok, és ha kell meg tudok jelenni elegánsan is :)
2008. nov. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem múlik el pár év múlva, akkor bele kell törődni, hogy rocker. Mondjuk nem értem miért olyan nagy baj, ilyen stílusa van kész. Ha ezt szereti nem kell megváltoztatni.
2009. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
80%
szerintem nem kell terelni ma ez a normális kerékvágás, a gyerkeek kibontakoznak, keresgetik a helyüket kinézetben, emberek közt, önmegvalósítást a zenében...nincs ezzel semmi baj amig olyan dolgot nem követ el... ha rugalmasan kezeled és nem erőszakolsz rá mást akkor kinövi, ilyenkor szinte fél 1 évente változnak teljesen a gyerekek...
2009. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!