Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kerékpártúrára ti kötelezővé...

Kerékpártúrára ti kötelezővé tennétek a lányotolnak a sisakot?

Figyelt kérdés
Tavasszal több túrára tervezünk menni és gondoltam hogy idéntől már sisakban fogunk lenni. Nem tetszik neki az ötlet mert cikinek tartja egy kicsit de ha azt mondom hogy hordania kell akkor fel fogja venni! Ti kötelezővé tennétek? 16 éves lányról van szó!
2016. márc. 6. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha sima úton megyünk, akkor nem. Ha van benne terep, akkor igen. Mivel túrát mondasz, valószínűsítem, hogy nem néhány kilométer a közelben. Így igen.
2016. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Igen.

volt párom egy országuti turán egy bukkanó miatt esett akkorát hogy majdnem leszakadt a füle....azóta hord sisakot.

2016. márc. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Titusztitusz ***** válasza:
16%
Én nem tenném kötelezővé a dolgot...Ugyanis MINDENKINEK A SAJÁT FELELŐSSÉGE AZ, hogy mennyire rinyálós fajta, mennyire érzi azt hogy tud vigyázni magára, meg mennyire félti a testi épségét...Én magam is aktív bringás vagyok, de sohasem szoktam sisakot felvenni, mivel egyrészt idegesít a sisakviselés, kényelmetlen is lenne ha állandóan hordanom kéne magammal ha bemegyek bringázás közben valami boltba vagy hasonló helyre, éshát legfőképpen annyira nem vagyok azért egy rinyálós fajta...MÁS meg ezeket a dolgokat ne tudja már jobban helyettem és tőlem...(Azaz elő írja azt esetleg, hogy KÖTELEZŐEN hordanom kelljen a sisakot, "merthát ezért jó-meg azért hasznos"...)Szóval én személy szerint nem tiltanám a sisakhordást, AKI AKARJA az csak hordja nyugodtan, de aki meg nem akarja hordani, azt szerintem hagyja békén mindenki...És ne KÖTELEZZE akarata ellenére senki sem sisakviselésre...
2016. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Inkább kötelezővé teszem neki mint hogy baja essen! Az előző két válaszolóra hallgatnék!
2016. márc. 6. 11:31
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Két hónap alatt nem sikerült anyaként tiszteletet kivívnod?Ugyanis szóról szóra kérdezted már ezt.
2016. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem kötelezted, vagy eddig nem bicikliztetek? Ha eddig nem tartottad fontosnak és úgy is jó volt, akkor elég nehéz lesz megmagyarázni, hogy miért lett ez hirtelen ilyen fontos!

Amúgy, ha el tudod nála érni, hogy felvegye, akkor tedd azt, inkább durcizzon egy kicsit, mint baja legyen!!

(Nálunk egyébként pici koruktól hordanak sisakot a gyerekek, a mai napig az a természetes. 4 kamaszt nevelek.)

2016. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
persze nem csak a lányod,hanem akkor nektek is kell sisak,hisz igy tudsz példát mutatni...nem fogod megértetni vele h neki miért kell ha ti se vesztek fel...veletek is történhet bármi véletlen...
2016. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Eddig nem hordott mert nem nagyon biciklizett. Most vettünk neki bicót és sisakot is. Mi is hordunk sisakot ez természetes. Kicsit durcizott de csak azért mert szerinte nem áll jól neki de amúgy meg nagyon is jól néz ki benne. Nagyon szép lány azért is féltem ennyire. Reméljük nem lesz hisztizés:)
2016. márc. 6. 12:49
 9/15 curáku ***** válasza:
90%

Igen. Vannak egyébként elég menő sisakok, esetleg válasszatok neki valami jót. Inkább megvenném neki az 5ezerrel drágábbat, csak hogy jobban érezze magát a sisakban.

Inkább a bukósisak, mint a szétloccsant agyvelő az úttesten, már elnézést a kifejezésért. Ezt neki is nyugodtan megmondhatod.


Felnőttként, ha bringatúrára megyünk, akkor mindenképpen veszünk sisakot..esőben, szélben, 40 fokban.

2016. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért kellett újra feltenni ezt a kérdést?
2016. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!