Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korban szoktak...

Hány éves korban szoktak felvilágosítani egy kislányt?

Figyelt kérdés

Lányom 9 éves lesz,a menstruációs dolgokról nemrég beszélgettem vele,mert van olyan ismerősünk akinek a lánya már 10 évesen menstruált.Elmondtam neki,hogy mit kell tenni ilyenkor.

De most van egy lány az iskolájukban,aki terhes(gondolom 7.vagy 8-os lehet,nem tudom,nem ismerem),és azt kérdezte a lányom,hogy hogyan lehet terhes egy általános iskolás lány!

Szerintem ilyen téren még korai lenne felvilágosítani,de akkor mit mondjak neki?

Vélemény?


2010. ápr. 20. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

szia!


mondd el a saját szintjén: amikor megjön egy lánynak, félig-meddig nő lesz. Azt is jelzi, hogy termékeny, tehát képes arra hogy baba legyen a hasijában. De ez nem jó dolog, mert 13-14 évesen hiába termékeny, lelkileg nem érett az anyasághoz, és nagyon nem könnyű pici babát nevelni.

2010. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Engem anyukám fokozatosan világosított fel.

Óvodás koromban a "Hogy lesz a kisbaba?" kérdésre azt felelte, hogy Apa beteszi Anya hasába, és a doktor bácsi kiveszi, ha a kisbaba megnőtt.

Amikor már ez a válasz nem volt elég, akkor nagy vonalakban elmagyarázta, hogy hogy teszi be Apa Anya hasába a babát, majd később azt is, hogy honnan szedi ki a doktorbácsi.

Ezután meg már voltam kb 7-8 éves, és már gyerekkönyvtárba jártam, ahonnan kivettem egy könyvet az emberi testről, képekkel. Na ekkor jött a részletes, könyvből illusztrált felvilágosítás.

Mi (mármint én és az osztályom is) 9 évesen már mindannyian tudtunk mindent, ha nem is részletesen. Meglehet, hogy a lányod is tudja már, csak nem érti, hogy egy kislány hogy lehet olyan fiatalon terhes, hogy hogy nem volt benne annyi felelősség...

2010. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Van egy nagyon jó könyv. Az a címe: A nemi életről kicsiknek. Az én gyerekem kisebb, sokat olvastunk belőle, a komolyabb részeket kihagytuk. Akár könyvtárból kölcsönözd ki, hidd el megéri. Az ő egyszerű, gyerekszintjükön van megírva mese formájában. Vaskos könyv, nem lehet egy nap alatt elolvasni és az egyik része a szülőkhöz szól.
2010. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 20. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A felvilágosítás, ne egy kiadós beszélgetés legyen, hanem egy hosszú folyamat már attól kezdve, hogy elmondod, hogy a fiúknak kukijuk van a lányoknak meg puncijuk. Nagyon fontos, hogy mindig őszintén az ő korának megfelelően mondd el, amire éppen kíváncsi.
2010. ápr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
9 éves,ha normál ütemben fejlődik akkor elvileg már a cicije is nő és akár 1 év múlva fanszőre is lehet,meg 11 évesen mensije is szóval,már most beszélhetsz vele.Mond el hogy abban a korban van amikor a test elkezd fejlődni,változni,és szépen mond el mik ezek a változások és a mensit is,hogy 11-14 éves korban már megszokott jönni,meddig tart,nem kell megijedni.Énmár 8 évesen tudtam ezeket mert rákérdeztem a betétre.
2010. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A terhest is mond el mert mástól tudja különben meg és abból baj lehet ott nem finomkodnak.Mond el 11 éves lányoknál előfordul hogy nemileg érett képes teherbe esni,babát szülni és egy fiú is lehet 12-13 évesen nemzőképes,ha a fiú és a lány összebújik és nem vigyáznak akkor a lány teherbe eshet.Jobb ha te mondod el mintha mástól hallja vl a tv-ből látja
2010. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát én abba a ˝nemi életről kicsiknek˝ című könyvbe egyszer belelapoztam a könyvesboltban,olyan volt benne hogy a kislány egy kistükörrel a lába közt nézte a punciját,meg részletesen le volt rajzolva hogy hogyan kell az óvszert felhúzni...
2010. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az nem árt, ha egy 9 éves kislány megnézi a punciját tükörbe. Ismerje meg minél korábban, de azért az óvszerről beszélni még korai az ő korában!!!
2010. jún. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!