Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti kifizetnétek a 18 éves...

Ti kifizetnétek a 18 éves gyereketeknek a műfogait, mert többet ki kellett húzni ciszta miatt? Nem akarok kivehetőset.

Figyelt kérdés

Főiskolára járok. 4 fogamat húzták ki ciszta miatt. Van ahol híd lenne, van amit lecsiszol és korona lesz rá. 21.000 Ft lenne foganként.

Anya azt mondta, hogy nem fizeti ki, pedig tellene rá.

Értem, hogy sok pénz, de nem akarok protkót, vagy fog nélkül élni. Így is sírtam, amikor megtudtam, hogy ennyi idősen műfog kell.

Most mit csináljak? Jövő héten mennék csiszoltatni a fogaimat.


2016. nov. 8. 19:10
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
87%

Igen. Értem is mindent megtettek,hogy teljes értékű életet éljek. Jó,ez túlzás hogy teljes értékű de enni is nehezebb,a tudat is rossz,a közérzet is.


Én se engedném,hogy eladja a holmijait fél áron,ha annyira más (direkt nem a rossz szót használom) anya lennék,hogy ez Számomra nem alap dolog,akkor is inkább kifizetném.

2016. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Ha 40 éves lennék elgondolkodnék a protkón is. 50 évesen meg biztos azt csináltatnék.

Csak az a baj, hogy a műfogsornál kihúznak mindent és nincs visszaút. Muszáj lesz győzködni anyát. Mit mondjak neki?

2016. nov. 8. 20:58
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem még 40-50 évesen sem kellene a protkó, ha meg lehet máshogy oldani.

Igazából nem kellene semmit mondanod, mert anyukádnak szó nélkül ki kellene fizetnie. Ha nagyon nem akarja, mondd azt neki, hogy ha keresel, majd visszaadod neki. De hitelt lehetőleg ne vegyél fel rá!

2016. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Huh, ez igy nagyon szomoru. Nem igazan ertem Anyukadat.

En a gyermekeim fogaival kapcsolatban mar-mar megszalott vagyok, soha nem engednek ilyet, barmi legyen.

Az en szuleim csak siman nem foglalkoztak a fogakkal semmilyen formaban, mar emiatt is haragudtam rajuk felnott fejjel, de egyebkent jo szulok. Nekik is mar 40 evesen mufogsoruk volt, a fogorvosuk sem igen csinalt semmi mast a huzason es a protezisen kivul es sajnos nekem sem kerestek masok orvost. Se a fogmosassal nem foglalkoztak gyermekkoromban. Ennek koszonhetoen mar 14 eves koromra jopar orlofogamat kihuzott a "kedves" orvos, igy a tobbi fogam torlodott, fogszabalyzo kellett volna es fogpotlas mar akkor, de semmit nem kaptam. Sok fogam teljesen elcsuszott a korai foghiany miatt, megborult es meglazultak, ezert kellett kihuzni oket kesobb.

Oriasi beruhazas volt rendbeszedetnem, potoltatnom es nagyon-nagyon sok penzembe kerult, es kerul ezutan is, mert ugye a koronat/hidat 10 evente illik csereltetni.

Merges vagyok amiatt, hogy ez az egesz egy orvosvaltassal, torodessel es nemi penzzel elkerulheto lett volna es lehet hogy azota meglennek a sajat fogaimmal... Merthogy alapvetoen nem rosszak a fogaim, amiota a sajat kezemben van a dontes es anyagilag is finanszirozni tudom, azota a megmaradt fogaim epek.


Mindenkepp probald meggyozni, muszaj megtennie.


Masik tipp: gondolom fem-porcelan hidat/koronat csinalnak ennyiert (amugy ez jo ar, en a legutobbi cserenel 30 ezret fizettem darabjaert).

Kerdezd meg a fogorvost, hogy csinal-e muanyagot is. Ha nem, akkor keress olyan orvost/fogtechnikust, aki vallalja.

Messze nem olyan tartos, mint a porcelan, de 1-3 evet kibir az is, akar meg tobbet is, ha ovatosan ragsz/harapsz vele. Annak viszont 3-6 ezer forint darabja, hatha ezt Anyud hajlando lenne kifizetni.

Ranezesre nincs nagy kulonbseg, de nem maradnal fog nelkul, nem torlodnanak/csusznanak el a megmaradt fogaid es nyernel 1-2 evet biztosan. Sporolj, diakmunkazz, vagy vegyel fel diakhitelt addig es amint osszejon a penz lecserelteted a muanyagot porcelanra.

2016. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
10 es vagyok. Amúgy is oda adnám a pénzt de főleg így hogy betegség miatt kellett kihúzni ,hát nem tudom miért ilyen makacs az anyu.Nem gondolja, hogy a lányának elég kellemetlen lenne a protkó? Hiszen fiatal vagy miért kell még az önbizalmat is megtépázni?! Elnézést megint elragadtadtam magam.
2016. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%

Sajnalom :(

Ilyen esetben nincs erre TB tamogatas ? En ennek utanajarnek.


Anyukad meg szegyellje magat.

2016. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%
Anyukád egy szemét.
2016. nov. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nincsen állami támogatás rá sajnos, csak a kivehető műfogsorra van.
2016. nov. 9. 15:05
 19/24 anonim ***** válasza:
74%
Menj el diákmunkázni, ha már ennyire szégyen anyád van, azért havi 21 ezret meg lehet keresni még részmunkaidőben is hamar és megcsináltatsz minden hónapban 1-1 fogat.
2016. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

#19, ez nem így működik sajnos!


Nekem hátul 2 egymás mellett lévőt kellett kihúzni, hogy pótolni tudják mivel nagy fogakról van szó 3 mellette lévő ép fogat kellene lecsiszolni... Ez 5 fog EGYSZERRE


#nem tudom hanyas voltam-

2016. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!