Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szòlnátok ha kiderüln...

Mit szòlnátok ha kiderülne, hogy elcserélt gyerekek vagytok? Vagy ha a gyereketekről derül ki, hogy születésénél elcserélték?

Figyelt kérdés

Hangsùlyozom, hogy ez csak egy kèrdès, nem törtènt meg velem.

Szòval mit csinàlnàtok? Kort ìrjatok :)



#gyerek #csere #elcserèlt gyerek
2016. nov. 23. 18:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen dolgok jobb ha ki sem derülnek szerintem. Ha már egyszer így alakult. Gyerek még nincs, ha pedig rólam derülne ki (ami lehetetlen mert le sem tagadhatnának a szüleim) akkor is a szüleimet tekinteném szüleimnek. Viszont ha gyerek korban derül ki, és esetleg az "igazi" szülők is tartani szeretnék a kapcsolatot akkor félő hogy se ide se oda nem fog igazán tartozni a gyerek. Ez nagyon rossz lehet.
2016. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
4# nagyon érdekes amit írsz. De abba belegondoltál, hogy ha te vissza szeretnéd kapni a "sajátod" akkor a másik család is? Képes lennél odaadni azt a gyereket akit nevelsz, gondozol mióta hazahoztad a kórházból. (mert a kérdező gondolom nem arra gondolt hogy egy hét után derül ki).
2016. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Most tekintsünk el attól hogy ez kizárt (apám és anyám is tisztán felismerhető bennem) de igazából nem érdekelne, ugyanúgy ők neveltek fel, lehet a vérszerinti szüleim rosszabbul bántak volna velem.
2016. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

62/F

Én nem lehetek elcserélt gyerek, mert apám, nagyapám, és az egyik fiam is a hasonmásom külsőre.

Mivel enyhén depis vagyok egész életemben, egyedül a családban, nem szeretnék még több rokont, amikor a jelenlegiekkel sem szívesen érintkezem. Pedig csupa rendes, jóindulatú, sőt szeretni való ember. Irigykedhettek!

A "hasonmás" fiam ikertestvére lóg ki a sorból. Más külsőre, kicsit más a viselkedése (kicsit macskás, annak előnyeivel, hátrányaival). Ez eredhet egy hátrányos helyzetből, kiskorában sokat kellett kórházban tartani. Mára világot látott, felsőfokú végzettségű, jól kereső ember lett.

Kiskorában a 3 gyerekemmel pszicho kísérletet végeztem. Talált gyerekek vagytok - mondtam nekik, és elmeséltem egy hozzávaló történetet. Semmilyen hatással nem volt rájuk, elfogadták mesének.

Szerintem az örökbe adás meg más efféléket jobb minél hamarabb közölni a gyerekkel. Később traumát és elutasítást okozhat. A feleségemnek került elő egy unokatestvére egy régen disszidált kedves rokontól. Nagyon nehezen fogadta el, hiába rendes ember ő is.

2018. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!