Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyünk, hogy a 12 éves...

Mit tegyünk, hogy a 12 éves fiúnk tekintettel legyen ránk is?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt este megkapta a lelkifröccsöt, de semmit sem használt. Hozzuk-visszük edzésre, de arra nem képes, hogy kicsit igyekezzen az öltözéssel. A suliból is, ha megyünk érte negyed óra alatt ér ki a teremből. Annyira ráérős, hogy az már fáj. Arra sincs tekintettel, hogy esetleg mi sietnénk haza. Mit tegyünk?
2008. okt. 8. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Valószínű nem túl jó a tanácsom, mivel itt egy gyermekről van szó, de azért leírom, én mit tettem a barátnőmmel. Minden egyes alkalommal, mikor találkozót beszéltünk meg minimum fél órát késett. Télen is vártam rá a hidegben. Hiába kértem, hogy igyekezzen,. Egyszer meguntam, megmondtam, hogy 10 percnél többet nem fogok rá várni. Nem vette komolyan, egészen addig, amíg be nem váltottam az ígéretem. Legközelebb nem vártam meg, otthagytam. Azóta nem késik. :)
2008. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Hehe, tök jó ötlet:)
2008. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Egy ekkora gyerek már nyugodtan járhat haza egyedül is, akkor nem tart fel benneteket, és ő is a saját tempójában készülődhet. Lehet, akkor jobban is fog sietni, mert nyilván több idő busszal haza érni, mint kocsival.
2008. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tesztek valamit így is marad az öcsém 28 éves és a mai napig képtelen időben elinduln vagy odaérni bárhová is. Ötletem nincs a szüleimnek sem volt. Én egyszer azt mondtam neki hogy x időben indulunk és valahogy tudta, ha nem jön ott hagyom, már indítottam az autót és az utólsó pillanatban kilépett a kapun. Tehát megoldás lehet amit az első válaszoló írt. Egyszer haggyátok ott és majd haza buszozik.
2008. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg tök jó az első tipp...

De lenne egy kérdésem: nem lehet hogy azért marad utoljára, hogy a többiek ne lássák hogy anya-apa jön elé? A szomszéd kislányak pl. ez volt a baja csak nem nagyon merte bevallani a szüleinek.... majd tavaly " nem kérek semit karácsonyar csak hogy ne gyertek elém mert ciki":( egyszer mindenki felnő...talán:)

2008. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Írtak itt jó tanácsokat,de ha a továbbiakban sem javul meg,akkor az lesz a legjobb ha visszaviszed ahonnan hoztad és panaszt teszel,hogy elromlott,cseréljék ki!
2008. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd ott ... Hova tart a mai világ?? Mindenhova elviszed?? Minek ?? Én 17 vagyok engem kb 2.-os korom óta nem visznek sehova a szüleim (akkor se suliba vittek)

majd rájön hogyha bkv-val kell hazamennie 2x annyi időbe fog telni. Ha mentek v hova és nincs kész hagyátok otthon

szerintem ... neki is fel kéne nőni megtanulni h pl ha megy v hova időbe érkezzen én ha pl talizok barátnőmmel mindig 10percel előbb ot vagyok lehet hogy v ki szerint hülyeség de én nem szeretek késni sőt utálok ...

Hagyd ott és kész nem lesz semmi baja ha használja a 2pici lábát ...

Lehet lepontozni ez a magán véleményem :)

1x mindenkinek önállósulnia kell... (kéne)

2008. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 10 éves. Egyedül jön-megy a suliba, edzésre. Könnyen lehet, hogy tényleg ciki neki, hogy hozzátok-viszitek. Az én lurkóm már sokkal szívesebben jön haza a barátaival gyalog mint velem autóval. Én örülök is neki, mert jó levezetésnek gondolom azt a fél órás sétát, míg suliból hazaér. Reggel pedig nem az ágyból álmosan ér be a fűtött kocsival, hanem a friss levegőről, kitisztult fejjel.

Én nem vinném el, de ha késő estig tart az edzés, azért még érte mennék, ne a sötétben kelljen hazajönnie. Így is meg fogja becsülni, hogy milyen jó dolga volt eddig. Aztán pár hónap múlva már jöhet egyedül is, mikor már újra világos lesz este.

2008. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!