Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! A gyereketek kocsival...

Szülők! A gyereketek kocsival jár suliba? Engdeditek neki?

Figyelt kérdés
a benzint ti fizetitek?

2017. jan. 19. 14:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Egy autó fenntartása nem csak a benzinből áll. Fizetni kell a kötelező biztosítást, súlyadót, műszaki vizsgákat (minden műszaki előtt rákölteni több tízezret). Plusz egy autót fenntartani azért, hogy a gyerek kocsival járjon iskolába igencsak luxusnak számít. Inkább hozom-viszem, aztán majd ha lesz saját jövedelme, akkor max. beszállok az autójának a költségeibe.
2017. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem hogy miért lenne szüksége egy középiskolásnak autóra.
2017. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Amint betöltötte 17-et megcsinálta gyakorlatit, akkor egy évig néha kocsinkal néha busszal járt mikor hogy 18.ra a családtól közösen kapott 1 kocsit avval járkál. És míg be nem fejezi egyetemet nyilván mi fizetjük a kiadásait, aztán munkába áll, majd ha nyugdíjba megyünk akkor ő fogja a mieinket. Kövezzetek meg de teljesen hülyeség egyetem mellett tanulni, csak annak a kárára megy.
2017. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
egyébként 1-es nem akarok okoskodni de 15km az kb kocsival 1liter benzin ami 367Ft..
2017. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%
Igen, lehet, hogy 370 forint egy odaút, de ezt napi 2x, heti 20x teszi meg.. Ami már rögtön 14800 forint. Kicsit több az 1200-hoz képest.
2017. jan. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem heti, hanem havi 20x, bocsánat.
2017. jan. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
37%

én gyalog jártam. nagyon ritkán busszal.

cca 30 perc séta, ha kiléptem, akkor 20.


ha felmerült volna, hogy kocsival járjak, nyilván magamnak kellett volna finanszírozni.

2017. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
78%
Igen azzal jár, mi fizetjük. Borzalmas, hogy sokan azon akadnak ki, hogy miért kell egyáltalán autó egy iskolásnak? Talán mert kényelmesebb és örömet okoz neki? Persze a tipikus gondolkodás, hogy leülnek az emberek számolgatni és az olcsóbb megoldás a jobb hiába kényelmetlenebb. Semmi kivetnivaló nincs benne ha a szülőknek ez nem okoz semmi gondot. Még az egyik válaszoló írta azt is hogy honnan van autója egy középiskolásnak és azt is hogy esetleg a szüleiét használja csak akkor a szüleinek nincs épp kéznél. Lehet a gyereknek saját autója is miért ne? Azért mert a legtöbb embernek nincs fölösleges pénze rossz ha valakinek van vagy mi?
2017. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

Azért nem teszek a gyerekem feneke alá autót (akkor sem, ha megtehetem), mert az élet más területein sem jár alanyi jogon a könnyebb, gyorsabb, egyszerűbb megoldás. Tudomásul kell venni, hogy a szülő az egyetlen a világon, aki képes és hajlandó megkönnyíteni a gyermeke boldogulását és ha mindent a végletekig megkönnyítünk nekik, akkor a nagybetűs életben nem tanulnak meg boldogulni.

Mert attól, hogy 5 perc alatt jut el kényelmesen az iskolába, még nem szerez könnyebben érettségit, diplomát, munkahelyet, karriert, párkapcsolatot.

Tessék átnézni a felnőtt párkapcsolatok témakörbe: ott egy rakás életképtelen huszonéves, akik ülnek és várják, hogy a sült galamb a szájukba repüljön és a kisujjukat sem mozdítanák érte. A kudarcaikért a világot okolják, mert nekik ugye minden JÁR...


Sajnos ez egy generációs probléma: a szakirodalom helikopter-szülőknek nevezi azokat, akik mindent megtesznek azért, hogy a gyermekeik életét megkönnyítsék, mindent megoldjanak helyettük. És nevelnek életképtelen utódokat. Tudom, hogy sokaknak nem tetszik... de a helyzet ez.

2017. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
81%
Én ősztől tavaszig szoktam kocsival járni, ősszel-tavasszal csak ha esik az eső, télen minden nap. Saját kocsi, benzint én fizetem. 18/F
2017. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!