Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akik kamasz gyerekkel költözte...

Akik kamasz gyerekkel költöztek külföldre, hogy fogadta?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egy hatalmas lehetőség neki, de most 13-4 évesen csak az van benne, hogy itt kell hagynunk az összes barátot, családot. Rengeteg barátja van, társasági gyerek.

Már korábban beszéltünk róla, hogyha a választás kedvezőtlen lesz akkor megyünk, de szerintem nem vette annyira komolyan. Hogyan mondanátok el neki, hogy szeptembertől már kint kezdi a sulit?



2018. ápr. 9. 13:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ. Kimentek nagy dirrer durrar és végül rájöttök ott sincs kolbászból a kerítés, majd visszasonfordáltok. Ezt nehezen.

Ha előre megtervezitek, esetleg felkészültek vagytok (nyelv, kultúra stb.) jól is elsülhet.

2018. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%

Egyetértek az elsővel,tényleg szánalmasak vagytok, pontosabban te.

A gyerekedet bünteted, kiszakítod ebben a korban a megszokott életéből, mert te nem tudsz boldogulni? Én ezt most politikai nézettől függetlenül írom, anyámék a rendszerváltás előtt-utána, Fideszes, Mszp-s kormányzás idejében is boldogultak, jelentem mi is remekül megélünk most is, de abban a 4 évben is, amikor Mszp volt hatalmon. Ez nem ezen múlik, csak jó ezzel takarózni, legalább van mire fogni, h miért vagy életképtelen.

2018. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A kérdésemre válaszoljatok kérlek.

Az egészségügyben dolgozunk,aki nem évben van az nem tudja, hogy mi megy itt. Mind a ketten dolgoztunk már külföldön, itthon szerettük volna felnevelni a gyermekeinket, de amit ma egy orvos és egy mentős keres abból nem lehet. Sajnos a szüleink nyugdíjja is olyan karcsú, hogy mi támogatjuk őket ám,anyagilag, pedig az egész életüket végig dolgozták. Sok barátunk is dolgozik kint ahová megyünk, tehát tudjuk mire számíthatunk.

CSAK A KÉRDÉSRE SZERETNÉK VALASZT!

2018. ápr. 9. 13:55
 4/21 anonim ***** válasza:
4%
Nem Lizának hívják a lányod? (*0*)
2018. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem :)
2018. ápr. 9. 13:56
 6/21 A kérdező kommentje:
*aki nem évben van
2018. ápr. 9. 13:57
 7/21 A kérdező kommentje:
*ebben (túl okos telefon ;) )
2018. ápr. 9. 13:57
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Akkor mindegy. :)

Nekem a húgom ilyen társasági (szintén 14). Nagyon nem akarna külföldre menni, de sikerült "meggyőzni", így ha van rá lehetőség, megyünk.

Csináld azt amit én, sorakoztass fel érveket az érdeklődési köréből. A húgomnál ez a tovább tanulás volt.

Társasági? Akkor mond meg, hogy ott mennyi barátja lehet, jobbak az életkörülmények, megnézheti a kedvenc zenésze koncertjét élőben...

A TÁLALÁS A LÉNYEG!!!! Ha úgy adod elő mint valami bűntetést, akkor naná, hogy nem fog menni...

Hajrá, majd írd meg mi lett! ;)

15/L

2018. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
mi 2014-ben költöztünk Németországba, én 14 voltam a húgom 12. Mi szégyenlősek és visszahúzódóak vagyunk, én mái napig nem nagyon illeszkedtem be, barátaim nem nagyon vannak. Ha a gyereked barátkozós és beszédes akkor semmi gondja nem lesz, de úgy vigyázzatok hogy ezt jól át kell gondolni és nem szabad hibázni, mert azzal tönkre vágjátok a gyerek életét. A barátom aki innen messzebb lakik a szüleivel velem egy idős, 8 általános megvan, még nyelvet tanul, ha itt folytathatja akkor normális jövő elé néz, viszont ha vissza kell mennie Magyarországra akkor 18 éves fejjel mit tud ott csinálni? 2 évet dobhat a kukába mert a szülei elszúrták. Minden esetre én örülök hogy itt lehetek, nincs kolbászból a kerítés, de a körülmények sokkal jobbak, olyan szakmát tanulok amit az országban csak ebben az egy iskolában lehet, az előző lakhelyünkön még csak a közelébe sem jutottam volna ilyen lehetőségnek. Dióhéjban nagy lehetőség lehet a gyereknek és ha beszédes akkor gyorsan beilleszkedik, viszont nem hibázhattok. Elmondani pedig szép nyugodtan kell.
2018. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Az én gyerekem 8 éves volt, de ugyanígy gondolkodott. Azh első pár hónap nehéz volt, főleg mivel nem beszelte a nyelvet, de aztán belejött. Új barátokat szerzett, a régiekkel pedig Skypeon tartotta a kapcsolatot. Szép lassan rájött, hogy a távolság nem azt jelenti, hogy elveszíti a barátait. Mondjuk mi evente megyunk haza, igy van szemelyes kapcsolat is. Volt már itt nyaralni magyar barátnője és az itteni barátnőt is vittük már Magyarországra.

Mondjuk 14 evésen nem lesz egyszerű, rögtön középiskolában kezdeni, ha nincs nagyon jó nyelvismerete

2018. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!