Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek karácsonyra 8 évesnek...

Vennétek karácsonyra 8 évesnek xboxot, való az már neki?

Figyelt kérdés
2019. nov. 28. 23:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
És tanítóként mi a véleményed? Vennél?
2019. nov. 29. 07:13
 12/30 anonim ***** válasza:
76%

Ez ilyen! Kb, amikor itt mindenki hőzöng, hogy fogni kell a gyerek kezét stb és én napi szinten látom a sok sok elrohangáló gyereket!

Válasz: igen , vettem is. Köszöni szépen kitűnő tanuló, minden este edzésen van, rendszeresen versenyekre jár és megkapta a városi jó tanuló jó sportoló díjat! Miért ne lehetne xbox-a???10 éves már hétbégente játszik vele. az autóssal én is szeretek :)

2019. nov. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
59%

Én vagyok a tanító.

Én vennèk és vettem is a gyerekemnek.

Mennyivel jobb a gyerek kezèbe adni a telefont,ahol nézheti a youtube-t korlátlanul?

Ott ugye bármit lehet nézni,nem lehet letiltani a 18-as dolgokat sem.

A videójátékon legalább nyomon tudom követni mivel játszik és mellesleg nem kizárólag lövöldözős játékok vannak, azokat mondjuk nem engedem meg.

2019. nov. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%
Vannak a családban kegyetlen rossz példák előttem, így 8 évesen biztosan nem venném meg neki. Minimum legyen felső tagozatos. 6 éves amúgy a fiam, elsős, egy "buta" telefonja van, nyomógombos és hívni, sms-t írni tud róla, semmi mást. Szerencsére nem nagyon érdeklődik ezirányba, a barátai sem ilyen kaliberűek. Vidéken élünk, inkább kimennek focizni, néznek mesét, játszanak a kertben.
2019. nov. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
18%
Az én gyerekem is focizik, bicajozik, sportol. Nem értem miért van összefüggésbe az xbox-szal?? Ezt a szülő tudja irányítani. Csak azért mert van vmi kütyüje, még nem lesz függő. Ha az lesz az már erősen szülői hiba, köze nincs xboxhoz, telefonhoz.
2019. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
43%

bírom azokat a szülőket, akik inkább nem vesznek gépeket a gyereknek, csak ne kelljen vele törődni és figyelni rá, ahelyett, hogy vennének cuccokat a gyereknek, és figyelnének rá, meg nevelnék, meg ilyesmi...

nekünk nincs, mert az apánk számára a rólunk gondolkodás kimerül abban, hogy így is elég hülyék vagyunk, és tömeggyilkosok leszünk a játéktól,és most inkább kssoljunk, mert nem tud tőlünk nyugodtan facebookozni. a nyolcéves unokatestvérnek van, illetve az apjának van, és együtt játszik rajta az apjával... mert az apja szeret vele lenni, és figyel rá, hogy mégis mit csinál a digitális térben (is). (ránk az öcsémmel krvára nem figyel senki, mert mi ugye eleve h lyék vagyunk, és felesleges időt szánni ránk. mi egymásra figyelünk, és próbálunk nem rossz utakra terelődni)

tényleg nem tudom, melyik rosszabb.

2019. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
40%
Enyém 6 és fél éves. Vettünk neki, bár ps4et. Karácsonyra kapja. Nyilván neki való játékkal. Ettől még fog tanulni is meg levegőn is lenni.
2019. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
amúgy kevés jobb mozgásformát tudok télire, amikor undok az idő, mint ezek a mozgásos játékok, kimozogja magát a kölyök,és közben mégis egy helyben van, nem zúzza le a fél lakást energialevezető száguldozással... mondjuk 16 éves táncosként kicsit megalázó, ha a feleolyan idős kis rokon lealáz just danceben, de így jártam XD
2019. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A kolléganőm fia 6 éves és azt kap karácsonyra.

Én nem vennék neki, az én lányom is 6, a nagy meg 9. Nekem túl sok az a játék.

2019. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Anonime AJ válasza:

Fractus learning, egy vállalat ami gyerekeknek elfogatható játékok ajánlásával foglalkozik,azt mondja hogy 7 évestől felfelé ajánlatos adni gyereknek xbox-ot. Úgyhogy a te 8 évesednek jó ajándék lenne.

De figyelmeztetlek.

Te vagy a felelős hogy milyen játékokat játszik a gyereket.

Amin azt írja hogy PG az általában gyerekeknek ajánlatos de például a PG13 csaj gyerekeknek 13 felet és így tovább


Még egy dolog.

A korlátozás nem fog működni ha azt mondod hogy csak a hétvégeken játszhat vagy hasonló.

Azt ajánlom hogy inkább használd ezt mint egy eszközt hogy motiváld őt hogy tanuljon.


Például nem játszhat amíg nincsen meg a házi és nem láttad


Nálunk ez tökéletesen működik.


Persze ez csak akkor fog működni ha nem kiabálsz vele hanem ha látod hogy játszik és nem emlékszel hogy megvolt e csinálva a házia akkor kérdezd meg és nézd meg.



Még egy apróság. Ne húzd ki a konnektorból játék közben. Sokan elkövetik ezt a hibát amikor fegyelemre akarják bírni a gyereküket de a konzolon nem szeretik ezt és problémás lehet...

2019. nov. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!