Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek karácsonyra 8 évesnek...

Vennétek karácsonyra 8 évesnek xboxot, való az már neki?

Figyelt kérdés
2019. nov. 28. 23:49
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
80%
8 évesen PS4 volt a fiamnak. Hiszen rengeteg jatek van a "kicsiknek" is pl a legos jatekok a konzolra. Most a forza miatt kap egy xboxot is karacsonyra. 10 eves lesz jelenleg. Kitűnő tanuló, karatezik heti kétszer nincs korlatozva semmibe. Szokott legozni rajzolni biciklizni a konzol melett is. Programozast is tanul netes jatekokokon is jatszik,. Van telefonja tablete laptopja. Lehet rossz szülő vagyok, viszont ez a jövő. Ha tetszik ha nem. A mai gyerekeket nem köti le a csattogos lepke es a vuk.
2019. nov. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:

Persze, ha korlátozod neki, akkor nem lesz baj.

Az én szüleim is korlátozták anno, hogy mennyit játszhatok (szóltak mikor lehet és mikor kapcsoljam ki).

Így lehetett az, hogy én már 7-8 évesen GTA-ztam (San Andreas), igaz csak PC-n és mindig offline módban, így más játékosok agresszivitása nem is ért el.

Jelenleg osztatlan tanári szakon tanulok az egyik neves egyetemen. Ezen kívül kiskoromban sportoltam több mindent (judo, úszás, önvédelmi), sőt szakkörökre jártam és egy ideig újságot is írtam, igaz az abbamaradt. Tehát ha a játék normális keretek között van megengedve, akkor még jót is tehet: nekem pl így fejlődött az angolom, meg a németem (sok szót játékok közben tanultam meg).


Szóval csak mértékkel, élvezni fogja. :)

2019. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Csak az Xboxhoz szólnék hozzá. Ha valaki fél, hogy a gyereke túl sokat játszik a gépen az vegyen egy kis fáradságot és állítsa be a konzolt rendesen. A gép teljes körű szülői felügyelettel rendelkezik. Bár a menü angol teljes magyar nyelvű leírás található hozzá [link]


A gépen érdemes létrehoznia a szülőnek egy profilt (jelszóval védhető) és ahhoz készíteni egy hozzátartozó gyerekprofilt ahol minden egyes dolgot engedélyezhet és tilthat. Megszabható a konkrét játékidő a hét minden napján. Az életkor megadásával eleve el sem indíthatóak azok a játékok aminek a korhatár besorolása túl magas. Korlátozhatóak a vásárlások, az online játék vagy egyáltalán a kommunikáció stb stb. Ezeket a dolgokat mind szülői szervezetek harcolták ki pont amiatt, hogy megkönnyítsék az életüket.

2019. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Ginger Mama ***** válasza:

Ne! Mi vettünk karàcsonyra... àllandò veszekedès forràsa a megszabott idö betartàsa. Azelött kiment a gyerek focizni, biciklizni, azòta nem. :(

Ha tudtam vilna inkàbb azt mondtam volna neki hogy gyüjtsd össze rà a pènzt magadnak.

2019. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
szép is lenne, 23, ha érdekelnék a gyerekek a szülőket annyira, hogy ezt megtegyék... de egyszerűbb szrni a fejére, és később elhordani mindennek, hogy játékfüggő tömeggyilkos lett belőle, mint törődni vele :(
2019. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Azért jól le lettem ponzotva 18%-ra, mert én képes vagyok kontrollálni a gyerekem és megtalálni az arany középutat, hogy xbox is van, de a hét nagy részét edzéssel, biciklizéssel, focival tölti. Tehát aki figyel a szabályozásra azt le kell pontozni. És a kérdező ezektől vár választ!
2019. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok:) és is úgy le lettem pontozva mint a csuda. Régen kiskoromban sportoltam (indultam magyar bajnokságokon és még világversenyre is kijutottam), mellette a szüleim hagytak a számítógéppel is játszani amikor elkészültem a leckéimmel.

Most fogorvosnak tanulok és minden rendben van az életemmel. Tömeggyilkos sem lettem a játékoktól, már pedig az előttem szóló csekély értelmi képességekkel megáldott ember azt állítja, ezt hozza ki belőled a játék.

2019. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
#25 Hát igen. Én csak technikai kérdésekkel kapcsolatban szoktam válaszolgatni, de néha becsúszik pár ilyen kérdés Xbox kapcsán és ha véletlenül valaki úgy érzi, hogy arra célzok hogyan kellene nevelnie a gyerekét egyből elszabadul a pokol. Focihoz, politikához, gyerekneveléshez mindenki jobban ért mint bárki más :)
2019. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
65%
27-es, az én nagyobb fiam is indul nemzetközi versenyeken, kitűnő tanuló, ő még GTA-hat is. köszöni szépen extra szerény, jólelkű, rendkívül kitartó és okos gyerek. Hát igen, én erőt vettem magamon és bizony szabtam határt. Mindemellett feltudom emelni a hátsóm és képes vagyok vele minden egyes este hazaérni, saját "szabadidőm" felhasználásával. Nálunk nem gyerekmegőrző a kötyü, hanem kikapcsolódás. De mondok erősebbet, van saját számítógépe, okostelefonja, tabletje :) :) Tudod mit! Legyen, tesz érte, dolgozik. Én meg kísérem az útján. Feltételezem a lepontozók épp letojják mi van a gyerekkel.
2019. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
ja
2019. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!