Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a lányom alvajár?

Mit tegyek ha a lányom alvajár?

Figyelt kérdés
11 éves és mindig felkelek rá hogy elindul éjszaka, megkérdezem hová megy és azt mondja vécére. De mi van ha mégse oda indult? Egyre gyakrabban ismétlődik ez meg, és másnapra már nem emlékszik rá. Tegnap azt mondta hogy az én ágyamba akar aludni ezért helyet cseréltünk. Másnap megkérdezte, hogy miért az én ágyamba ébredt fel. Biztos vagyok benne hogy alvajár, mit tudok ez ellen tenni?

2019. dec. 25. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen normalis.
2019. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Miért baj, ha alvajár? Nekem a kishúgom, és az öcsém is alvajáró volt.

Néha jót mosolyogtam rajtuk, aztán kinőtték.

Normális felnőtt lett mindkettő, nem ártottak vele se maguknak, se senki másnak.

2019. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekkoromba nálam is előfordult. Kb 16éves koromig előfordult. Azóta nem. Ajtó gondolom úgyis zárva van. Én pl volt h takaróstul bementem a wcre aludni. Arra ébredtem, hogy anyukám hajnalba sikít. Megijedt tőlem ahogy ott ültem betakarózva a sötétbe, azt se tudtam hogy kerültem oda. Meg pl nyáron arra ébredtem, hogy valaki kinyitotta az ablakomat. Senki nem volt, tehát én lehettem éjszaka
2019. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen alvajártam. Mindig akkor amikor pisilnem kellett. Volt hogy lementem a pincébe es nem estem le sose a lépcsőn. Anyukám talált rám, és elkísért a wcre. Egyik barátnöm gyerekkorában reggel mindig a nappaliban a kanapén ébredt meztelenül, egy pléd volt rajta. Nála rendszesen volt, de elmúlt.
2019. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

2-es vagyok. Kicsit utánaolvastam, a szakemberek azt ajánlják ilyenkor fel kell ébreszteni. Olvastam rémtörténeteket is (férj alvajárás közben fojtogatta a feleségét).

Az én testvéreim elalvás után, amikor elindultak, mindig rutinszerűen ugyanazt csinálták.

Úgy gondolom, ha csak ennyi, hogy kimegy wc-re, esetleg iszik, vagy lefekszik a kanapéra, akkor hagyni kell. Gyerekkorban nagyon sok gyerek érintett. Én csak akkor ébreszteném fel, ha magában, vagy másban kárt tehet. Például meggyújtja a gázt, mert főzni akár, vagy valamilyen elektromos eszközt használ.

2019. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is alvajártam, egy alkalommal kiszedtem a helyéről egy konnektort. Nálam a stressztől volt.
2019. dec. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha nagyon aggódsz, háziorvos tud beutalót adni az alváslaborba.
2019. dec. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Azért nem olyan jó ez!Én is alva jartam,az volt a szerencse h.anyámék éberen aludtak és felébredtek h.epp megyek ki az erkélyre.Szóval veszélyes.Tenni nem hihiszem h.lehet bármit is.
2019. dec. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
5-ös én úgy tudtam, hogy nem szabad felébrszteni, hanem visszakísérni az ágyába, és lefektetni.
2019. dec. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem szabad felébreszteni. Tedd biztonságossá a lakást, kulcsot ne hagyd a zárban stb. Ha felébred, kísérd vissza. A fiam is csinálta. Visszakisértük, es aludt tovább. Ö csak kijött, leguggolt a konyha kozepére, és nézett ki a fejéböl, vagy leült a vécére...
2019. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!