Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok ilyen esetben tenni...

Mit tudok ilyen esetben tenni ha a volt feleségem akkor adja a gyereket amikor kedve van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2éve váltam el a feleségemmel. A fiunk nála került elhelyezésre. A bíróságon megállapodtunk a gyerektartásról illetve a hetek hétvégéket illetően mikor kinél lesz a gyerek. Fiam versenyszerűen úszik, ügyes aminek énis örülök támogatom. Minden versenyén ottvagyok énis. Tudom ez mellékes de én sajnos munka miatt 240km-re élek tőlük.. A gyerektartást havonta megkapja az ex mégis úgykell kérdeznem tőle mikor érnek rá. Mikor mehetek érte, hozhatom el. Tehát nincsenek betartva az idők amikor nálam kéne lennie. Énis rugalmas vagyok nyilván a gyerekre tekintettel ha úgy alakul. A tanulmányi eredménye sem olyan ami elvárható egy 4.es gyerektől. Sokszor kérdezem milesz később de otthon elég lazán veszik... inkabb az úszás az elsőszámú..

elnézést ha hosszúra sikerült.

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?


Egy aggódó apuka



2020. jan. 25. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Elmész a bíróságra egy panasz napon, és elmondod, hogy az ex akadályozza a láthatást, és nem tartja be a megállapodást. Ők tudni fogják mi a teendő.
2020. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Miert nincsenek betartva ag idok? Nem kell kerdezgetni, megjelensz a szamodra kijelolt idoben a gyerekert es viszed.
2020. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Amzgy a tartasdij nem ertem hogy jon ide. Köz e nincs y láthatáshoz
2020. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%

Uhhh. Mint versenyúszó gyerek anyukája mondhatom, nem vagy egyszerű helyzetben. Egy halom anyuka mindent félretesz, csak agyerek úszása a lényeg. Lehet akármilyen szemtelen, utálatos, rosszindulatú, rá sem szól, mert kell az eredmény, amivel anyuka kérkedhet. Ennyit a szülői minősítésről.

Sajnos te annyit tudsz tenni, hogy minden egyes láthatás előtt írsz egy üzenetet, választ kapsz, azt kinyomtatod , ezekkel tudsz menni a bíróságra. Ezzel az anyukával te nem fogsz tudni beszélni. Ha nem biztosítja a láthatást, te ne biztosísd a gyerektartást. Tárgyi dolgokat vegyél a gyereknek, úgyis aranyárban van egy jó fürdőruci, szemcsi, sapi stb, ugye úgyis ott vagy a versebyeken, de pénzt addig ne adj teljeset a szülőnek, amíg nem biztosítja a rendszeres láthatást. Mindenképpen bíróság lesz a vége egyébként.

2020. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom meg van határozva, hány hétvégén van veled a gyerek. Egyeztesd előre vele, melyik hétvégéken viszed el és akkor hozd is el.

Nincs véletlenül versenye hétvégénként, ami miatt nem tudod elhozni? Nyáron és más szünetekben hosszabb ideig nálad van?

2020. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Versenyek általában két hetente vannak, ennél gyakrabban fölös vinni. Tehát a verseny nélküli kéthetente tökéletes lenne neked. Meg a szünetek fele!!! Augusztus is a tied lehet, hisz akkorra lemennek az OB-k kb, mindenhol pihenés van.
2020. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Úgy jött ide, hogy én betartom a rám eső részét a megállapodásnak!

Igen a másik... a ruhái, dolgai 80% én állom ugyanis az anyuka úgyvan vele, majd apád megveszi. Mindeközben még az én rokonaimtól rengeteg mindent kap.

2020. jan. 25. 11:54
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen kb két hetente de akad, hogy havonta van csak verseny. Amiben én maximálisan rugalmas vagyok nem akarom én megvonni attól amit szeret csinálni. De ha esetleg versenyhétvégén elutazok csak, hogy megnézzem akkor örülhetek ha következő héten nincs programjuk épp anyuka barátaival és eltudom hozni!
2020. jan. 25. 11:56
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, szünetekben mivel ő szeretne jönni sír utánam és hiányzom neki. Akkor nálam lehet...
2020. jan. 25. 11:57
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van, hogy örülhetsz. Nagyon szép dolog, hogy a versenyein ott vagy, de ugyanúgy koteles betartani a láthatást feltételeit! Mint, ahogy ő sem utalja neked vissza a gyerektartást, ha már egyébként is vettél neki abban a hónapban több mindent.

Legyne mindenről írásos bizonyítékod vagy a telefonbeszélgetéseket vedd fel hangrögzítővel, amikor gyártja a kifogásokat, aztán irány a bíróság!

2020. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!