Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok ilyen esetben tenni...

Mit tudok ilyen esetben tenni ha a volt feleségem akkor adja a gyereket amikor kedve van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2éve váltam el a feleségemmel. A fiunk nála került elhelyezésre. A bíróságon megállapodtunk a gyerektartásról illetve a hetek hétvégéket illetően mikor kinél lesz a gyerek. Fiam versenyszerűen úszik, ügyes aminek énis örülök támogatom. Minden versenyén ottvagyok énis. Tudom ez mellékes de én sajnos munka miatt 240km-re élek tőlük.. A gyerektartást havonta megkapja az ex mégis úgykell kérdeznem tőle mikor érnek rá. Mikor mehetek érte, hozhatom el. Tehát nincsenek betartva az idők amikor nálam kéne lennie. Énis rugalmas vagyok nyilván a gyerekre tekintettel ha úgy alakul. A tanulmányi eredménye sem olyan ami elvárható egy 4.es gyerektől. Sokszor kérdezem milesz később de otthon elég lazán veszik... inkabb az úszás az elsőszámú..

elnézést ha hosszúra sikerült.

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?


Egy aggódó apuka



2020. jan. 25. 11:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Mi várható ilyen esetben a bíróságon? Ujra írásba foglajuk mikor mit kellene?

2020. jan. 25. 11:59
 12/22 anonim ***** válasza:
25%
Draga kerdezo, a gyerektartas nem "rad eso része a megallapodasnak", hanem torvenyi kötelezettség. Nemnugybvan, hogy ha fizetsz, lathatod a gyereket, ha enm fizetsz nem lathatod.
2020. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Csak jóhiszeműen gondolná az ember, hogy a gyereket nézzük! Nem elhagytam őket és szeretnék apja lenni a fiamnak, mindent megadni neki és megtenni érte! A kapcsolatunk így alakult erről mindketten tehetünk. Felnőtt értelmes ember nem bünteti ezmiatt a másikat pláne nem a gyerekét! Vagy nem?
2020. jan. 25. 12:04
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
A 67%-osnak csak a pénz számít. Ne fogalkozz a válaszaival
2020. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

A 12-es válaszolónak igaza van. A gyerektartás fizetés vagy nem fizétése nem függ össze a láthatással. Ha fizet, ha nem, joga van látni a gyereket.

Viszont amit a 4-es írt, azzal ne próbálkozz be, mert rosszul járhatsz. A gyerektartást nem lehet kiváltani a gyereknek vett ajándékokkal. Azt fizetni kell mindenképpen. Ezen felül persze vehetsz a gyereknem amit szeretnél, de nem gyerektartás címszóval. Ha ezt megléped, az ex szépen besétálhat a bíróságra, hogy nem fizetsz, és neki fognak igazat adni.

2020. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

14!


Milyen pénz számít nekem? Nem én vagyok a kerdezo exe, nem nekem fizet.

Tény, hogy a tartásdíj fizetés kötelesség, nem megbeszélés meg kedv kérdése. Ha kérdezőnk úgy dönt, higy nem fizet, mert anyuka nem engedi a gyereket, rövid úton egy rendőrségi feljelentés lehet a vége, ugyanis kiskorú veszélyeztetésének számít.

2020. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Nem fognak neki igazat adni, ha valamennyit bele fizet. Asszisztáltam már pár ilyenhez, ha 6 hónapig nem fizet egyáltalán , akkor van baj. De ha mondjuk 25 zere helyett ad 15-öt, senki nem csinál semmit.De az ahelyzet, hogy igenis az ilyen nőket valahogy észhez kell téríteni. Elég nyomorultul tudnak viselkedni. Minden kell nekik, de a gyereked sem adják.

Elég gáz az, hogy az apa minden kötelezettségének eleget tesz, ráadásul azon felül is támogat (amit ugyanúgy alapnak tartok, hisz kettőjüké a gyerek), elmegy programokra, ez is teljesen helyénvaló, anyuka meg nem adja a kötelező láthatásra a gyereket. Az apa jó fejőstehén az ilyen anyukáknak, akik töredékét nem érdemlik meg egyébként. Utálom az ilyeneket nő létemre.

Nem kell tovább jópofizni, lehjet menni bizonyítékokkla a bíróságra, muszáj a bizonyíték, mert az ilyen típusú nő rohadtul tud hazudni is.

2020. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%
67%-os, a kérdezőben fel sem merült, hogy nem akar fizetni!! Te már a többedik kommnetben hajtod. Igen leírta, mert ha nem írja le, akkor a hozzád hasonlóak azzal fogják támadni, hogy biztosan nem fizet, Ő leírta, hogy minden törvényi kötelességének eleget tesz és emellett APA is!!!!!
2020. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként van ismerősöm, apuka rendesen fizetett, de a nőnek sosha semmi sme volt elég. Elkezdte a gyerekeket minden féle indokkla távol tartani, apja ellen beszélni.Volt, hogy hónapokig nem mehettek.Elmérgesedett teljesen a helyzet, apuka azt mondta, elég. Ara nem fizet, hogy anyuka körmöshöz menjen, cigit vegyen. Anyuka menjen dolgozni. A ygerekeket mindig felpakolta, bevásárolt sulira, sok tartós kaját , fagyasztott főtt ételt küldött, tehát mindent elkövetett azért, hogy a gyerekeknek mindene meglegyen. anyukának elfogyott a pénze, nem akart menni dolgozni apukát szidta. És nem, nem agyerekekre fogyott el a pénze, hanem 15 ezres nadrágokra, cigire ...Elkezdte engedni a gyerekeket a rendes láthatásra (most egyébként évekről beszélünk), bíróságra járni. A bíróság a láthatáson nem változtatott, kéthetente hétévge az apáé. Gyerektartással nem tudtak mit kezdeni, mert apuka mindig valamit belefizetgetett. (ez is megér egy témát egyébként, mert más helyzetben, ahol tényleg a gyerekekre kellene, ott meg gáz, hogy ilyen esetben nem tehet semmit a bíróság), na de itt anyuka kiharcolta ezt a helyzetet, elég gusztustalan módon. Most már küldi is a gyerekeket, mert szeret anyuka egyedül lenni, pihengetni :) Nem kívánom, hogy nálatok így elharapózzon ahelyzet, mert ezt a gyerekek sínylik meg és az apa-gyerek kapcsolat, mert anyukénak van ideje elllen nevelni sajnos . A pénz nagy úr.
2020. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2020. jan. 25. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!