Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mikor és hogyan...

Gyermeked mikor és hogyan hagyta el a cumit?

Figyelt kérdés
2 éves fiamnál még nem látom a végét.
2010. júl. 27. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
3 éves koromban leesett a lakásunkból(10. emeletről) a cumim és nem találtuk meg. Így hagytam abba cumizást. :)
2010. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az megnyugtat én sem az én 2 évesemnél.5 cumival alszik,és napközben is 2-vel mászkál.A nagyobbik fiam 2 évesen hagyta el,kb. 1 hét alatt.A kisebbiknél erre esély sincs.Majd ha nagyobb lesz megértetem vele,hogy csak alváshoz használja(az is gond,hogy még nem beszél,így el sem tudja mondani mit is gondol,akar)
2010. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom szintén sokáig cumizott, ami engem nagyon zavart. 2éves elmúlt, mire el tudtam tőle venni. Próbálkoztam sokmindennel, de nem vált be.

Íme, ami bejött: Lehet venni a gyógyszertárban körömrágás elleni ecsetelőt (olyan aceton szagú) és azzal kentem be neki. Azt mondtam, hogy a cumi megromlott. Akkor hozta a másikat, ami szintén "megromlott". Mondta, mossuk le. Úgy tettem, mintha megmosnám. Néha még próbálkozott, de én csodálkoztam a legjobban, hogy nem fogta fel tragikusan. Nem üvöltött vagy ilyesmi. 2-3nap alatt el is hagyta teljesen. Nem foglalkozott vele. Bebizonyosodott, hogy tényleg csak egy rossz megszokás volt ez nála. Lehet, hogy lesz, aki lepontoz ezért, hogy drasztikus voltam vagy ilyenek. De nem érdekel. Ezzel nem ártottam neki, teljesen jól reagálta le. A cuccnak az ízét is egyszer vagy kétszer érezte, mert utána nem volt hajlandó bekapni a cumit.

2010. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

21.45-ösnek Ez nagyon jó ötlet,nekem ez eszembe se jutott volna! :D

Amúgy 2 évesen még én sem láttam a végét,hogy mikor szokik már le róla... Bár ő csak alváshoz használta,de kilátástalan volt elvenni tőle. Az én lányom végül pár hete szokott le róla,most 2,5 éves múlt.Egyszerűen megbeszéltük és végre meg is értette(mert pár hónapja már eljátszottuk ezt,de akkor még vissza kellett neki adnom a cumit,mert nagyon sírt érte),hogy ő már nagylány,kap egy szép új nagylányos ágyat és oda már nem lehet menni cumival aludni... :) Meg persze ahogy kidobta a kukában a cumiját,rögtön el kellett menni valami játékot venni helyette... :) Aztán lefekvéskor 3-4 napig még emlegette,de megbeszéltük,hogy azt már elvitte a kukás bácsi,de tényleg meglepődtem,hogy milyen hamar elfelejtette.Úgyhogy szerintem ez is olyasmi dolog mint a szobatisztaság kérdése,meg kell várni amíg megérik rá és akkor nem mondom hogy zökkenő mentesen,de sokkal könnyebben sikerülhet.

2010. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezt a keserű izét lehet, hogy kipróbálom. Anno nálam nem jött be, hiába kenték a körmömre és szépen lenyalogattam róla :O) Az nem csak rossz szokás volt, hanem levezetés. Sajnos utólsó beletrafáltál, mert a bili is mumus, pedig 1 éves korában vígan ült rajta, most meg kerüli messziről. Már bele sem pakol :O)
2010. júl. 28. 08:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ó ne aggódjál emiatt a bilis dolog miatt se,nálunk is az volt mint nálatok... :) Eleinte szépen türelmesen üldögélt a bilin,majd amikor egyszer belepisilt véletlenül,hónapokig elkerülte a bilit. :)Majd megint pár hónap után rámerészkedett,aztán megint hónapokig semmi.Aztán 2,5 évesen jött el nála az az idő,hogy ő szólt hogy kell neki,és azóta egyik napról a másikra szinte teljesen szobatiszta lett... Tudom ilyenkor kilátástalan minden,de hidd el utólag vissza gondolva majd Te is rájössz,hogy tényleg semmi értelme erőltetni a dolgokat,mert egyszerűen és szépen rájönnek ők a dolgokra,csak ki kell várni ki mikor érik erre meg... :)

Utolsó voltam

2010. júl. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
17 évesen.
2010. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem láttam a cumizás végét, úgy hozzászokott. Még kis korában kellett volna elvennem tőle. Aztán pár hónappal ezelőtt (3 múlt a lányom) náthás lett és az orrán nem kapott levegőt. A szájában meg ott volt a cumi. Alváshoz készülődött és nagyon kínlódott. Hiába mondtam neki, hogy vegye ki a cumit a szájából, akkor ott tud levegőt venni, de nem. Én meg gondolván, lesz, ami lesz, elvettem tőle és megmondtam neki, hogy ma cumi nélkül próbálj meg aludni, úgy kapsz levegőt. És sikerült, nem volt vele gond, egyszer sem kelt fel érte. Utána már nem adtam vissza neki, mondtam, hogy te már lassan ovis leszel, oda meg már olyan okos gyerekek járnak, akiknek nincs már cumijuk. De te azért próbáld meg előbb elvenni tőle, ha lehet, ne várj olyan sokáig, mint én:)
2010. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!