Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak hogy legalább...

Mit csináljak hogy legalább egy kicsit jobb étvágya legyen?

Figyelt kérdés

23 hós fiúcska. Reggel este 2,5 dl,tej,kakaó,macikávé.

10 körül kb egy szelet felvágott,és kettő falat kenyér. Ebéd : egy féle, kb 5 kanál,néha kevesebb,ritkán több

Délután: joghurt, puding, házi süti, pogácsa. Néha nasi: kuki, túrórudi,kindertejszelet, kindercsoki.

Vacsi: 1virsli, vagy pár falat szendvics. Napközben némi gyümölcs: fél őszi,negyed alma, egy két sárga barack.

11-11,5kg közt mozog. Kiegyensúlyozott, nem beteges, eszméletlen aktív. De nem tudom mitől mert semmit nem eszik. Válógatósnak nem válogatós,mert mindenből eszik egy kicsit, és nincs olyan kaja amiből többet enne. Pl. imádja a hamburgert és a sültkrumplit, de az is két falat, meg 4 csík krumpli. Mit csináljak? Kezdjük a bölcsit is, félek hogy nem lesz erős,és beteges lesz.Ötlet?


2010. júl. 28. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ügyes fiacskád van, nem kell aggódnod, mindent eszik, ami jólesik neki.

Étvágyát úgy fokozhatod, ha a nasikat megvonod tőle és az úgynevezett hasznos ételeket adod csak. Kérdés, ő mit szól az új menühöz. Másik lehetőség: B-vitamin és vas tartalmú vitaminkészítmény fokozza az étvágyat, pl. Multikid (napi 5 ml).

Mondom, szerintem semmi baj a fiacskáddal, hamarosan fokozódni fog ám az elfogyasztott mennyiség.

Jó egészséget nektek!

2010. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én lányaim is hasonlóak voltak,néha az volt az érzésem,h a levegőből élnek.Én nem vagyok híve az étvágy-fokozó szereknek,de rákérdeztem a dokinál:azt mondta,amíg vidámak,mozgékonyak és nem betegesek,ne foglalkozzak ezzel.Ennyit esznek,ilyen vékonyak és kész.

3,5 évesen kerültek oviba,szintén vékonyan-nem voltak 13 kilósak-,és úgy járták végig az évet,h mindketten egyszer voltak betegek.Pedig nálunk van két nagyobb tesó is.

Az egészség és a kilók száma nem egyenesen arányos.:))

2010. júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2010. júl. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!