Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Betegen kisgyerekkel egyedül...

Betegen kisgyerekkel egyedül egész nap?

Figyelt kérdés

Aki volt már ilyen helyzetben, az hogy oldotta meg, hogyan gyógyul?

Erősebb megfazas szinten vagyok, jól esne pihenni, de egyszerűen nem tudok.

Folyton nyaggat valamivel a gyerek, ezt csináljam, azt csináljam, be nem áll a szája, pörög ezerrel.

Máskor ez nem zavar, de most kész vagyok tőle. Úgy érzem a teljes kimerules szélén vagyok. A lakás úszik arról már nem is beszelek.

Parom reggel elmegy dolgozni este 6-7 óra körül ér haza. Őt is megértem, hogy le kell ülnie egy kicsit munka után, csak így mire bármibe is belefogna a gyerekkel, már lefekvés van.

Gyereket is megértem, mert ő meg energikus, ezt várná a felnőttől is, ráadásul már hetek óta ebben van (2 hét beteg voltam, aztán ő került karanténba kontaktként 4 fal között, most pár napja megint beteg vagyok).

Szóval a kérdés, hogy egy túlpörgött 5 éves mellett betegen hogyan gyogyultok, és vezettek háztartást segítség nélkül?


Előre is köszi a válaszokat.



2020. dec. 22. 10:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%
Azt hittem, kicsiről van szó, hát egy öt évest már simán le lehet kötni bármivel. Társasozzatok, kirakózzon, rajzoljatok, fessetek, gyurmázzatok, legózzatok... rengeteg nyugis játék van. Ha érzel magadban erőt, menjetek ki a levegőre, jót fog tenni.
2020. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Sokkal könnyebb mint amikor még emelgetni, pelenkázni, etetni kellett. De igazán? Akkor hogy oldottad meg?
2020. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Esetleg barátnő vagy rokon aki át tud menni hozzád két három órára, hogy játsszon a gyerekkel amíg pihensz?

Ez így nagyon kimerítő.

2020. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

A vírus kezdetén voltam veszélyeztetett terhes fekvésre ítélve egy hiperaktív 5 évessel. Tehát egész nap otthon volt. Nagyon csok feladatot csináltunk (vennak direkt ennek a korosztálynak való munkafüzetek, ujságok)

Gyurmáztunk, rajzoltunk.

Sőt mesét is néztünk.

Baromi fárasztó tud lenni egész nap, főleg ha moslékul vagy. De ez most ilyen.

Kérj meg valakit h gyúrjon be mézeskalácsnak valót, aztán azt díszítheti kedvére

2020. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 évessel meg lehet már beszélni hogy anya pihen 1 órát az ágyon addig nézzen melletted mesét mondjuk vagy rajzoljon. Ilyenkor egy órás pihi is megváltás tud lenni.
2020. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
6 és 3,5 éves lányaim vannak és megértik, ha nem érzem jól magam. Simán megmondom, hogy beteg vagyok, nem tudom őket szórakoztatni, foglalják el magukat. Szívesen "ápolnak" is (hoznak zsebkendőt, gyógyszert, vizet, stb.)
2020. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
4, egy dolog, hogy fekvésre vagy ítélve, de jól érzed magad. És egy másik, hogy lázas vagy, taknyod-nyálad összefolyik, kiszakad a mellkasod, aludnál egész nap, fájnak az ízületeid. Ne hasonlítsd össze a kettőt.
2020. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Derjaderja ***** válasza:
68%

Mondjuk apuka tolja el a munka utáni pihenését picit. Eszem megáll.

Parom láncban 24 órazik most, 8 napot gyakorlatilag én vagyok egy 2 évessel és egy 2 hetessel, plusz én is beteg is lettem pár napra enyhén.

Ha hazajön 24ből reggel, még egy picit mindog besegít. Legalább megfogja a picit amíg reggelit csinálok, beemeli a nagyot az etetőszékbe, tréfál vele, meghallgatja.

Csomót segít a kislányom meg az én kedvemen is. Parod is legalább gyorst egy közös vacsira üljön le Veletek, rendwljetek akár vmi finomat és addig szánja a figyelmet a gyereknek. Aztán leülhet és az estimesét beszélgetést átveheti megint.

2020. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a párod vállaljon nagyobb részt, másrészt kapcsolj be valami mesét és pihenj kicsit. Nem attól leszel jó anya, hogy betegen is pörögsz. Mindenkinek vannak határai, a tied itt van, engedd el egy kicsit a dolgokat.
2020. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben a helyzetben vagyok jelenleg. Őrülten beteg vagyok,de en egyedül nevelem a másfél évesemet. Hát bazi nehéz igy pihenni,sőt... Őt mondjuk nehezebben lehet lekötni,egy nagyobbal talán valamelyest könnyebb lehet
2020. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!