Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyerek horror jelenetet...

4 éves gyerek horror jelenetet látott, mit lehet tenni, hogy hamar kiheverje a látottakat?

Figyelt kérdés
Véletlenül történt, bejött a 4 éves lányom és nem láttuk/vettük észre és meglátott 1-2 nagyon ijesztő jelenetet. Nem sírt, nem ijedt meg, semmit sem csinált csak egyszerűen nézte az ajtóból, majd egyszer normálisan megszólalt, hogy anya, ezt miért csinálta a szörny. Kérdeztem mennyit látott belőle, ahogy kivettem a szavaiból vagy 15 percig nézte... Azóta retteg ha egyedül marad valahol, szalad után, éjszakánként sírva kel (egyébként is borzasztóan rossz alvó). Keresgéltem neten is, de csak nagyobb gyerekekről szóló cikket találtam. Egyszer kijött belőle, hogy a szörnyek hol laknak, erre mondtam, hogy nagyon messze tőlünk de nem tudnak hozzánk jönni mert nem tudják hol lakunk és nincs autójuk, illetve még egy két kérdése volt, hogy a szörnyek miért ijesztenek, mondtam hogy csak megviccelnek megtréfálnak, hogy utána nevessünk, illetve mondta, hogy vannak szörnyek akik megviccelnek és vannak gonosz szörnyek akik a gyereket a földre vágják. Itt lefagytam, annyit tudtam mondani, hogy itt is csak tréfálnak, mint mikor apa felemelt téged egy picit és az ágyra ejtett, de az neked nem fájt csak picit megijedtél majd nevettél rajta. Nem tudom, hogy jókat mondtam-e egyáltalán vagy mégrosszabat csináltam ezzel? Olvastam, hogy az nem jó ha azt mondjuk a gyereknek, hogy nem létezik szörny vagy csak kitalálták, mert nem hiszik el és egyedül maradnak a félelmeikkel. Nagyjából 2 hete történt ez a horror filmes eset, azóta fél, sokszor mikor megkérdezem, hogy miért nem maradsz egyedül a szobában azt mondja hogy félek egyedül, én: mitől félsz, gyerek: nemtudom. Szó szerint síró görcsöt kap a gyerek ha azt mondom neki, hogy maradj a szobádban 5 percre és próbálj aludni egyedül, de visszajövök nemsoká, ilyenkor lenyugtatni is nehéz. Kérlek segítsetek mit tegyek?? Jókat mondtam egyáltalán a kérdéseire? Köszönöm, egy kétségbe esett anya.

2021. jan. 13. 00:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem stranger things?


Én is tettem fel kérdést, az 5 évesem látta, hogy a magiciansben lehúzzák a nyuszi fejéről a bőrt, mielőtt kitörik a nyakát(nyilván egy nyuszi sem sérült meg), 10 másodperc volt az egész jelenet, a sikításra mentem be(nem voltam a szobában, mikor ment)


Én is gyorsan akartam neki segíteni, elmesélni, hogy ebben egy csomó kamu jelenet van. Mutattam neki gyorsan youtubeon sebsminkelést, szépen végignéztük, ahogy ráragasztják a wcpapírt, meg megfestik magukra a az ijesztő dolgokat, mintha valódi lenne, az elején tökre érdekelte, majd megijedt, mikor már valódi volt a "seb".


Az hozta az áttörést, mikor gyártottam neki is ilyesmit, tök büszke volt magára, úgy már leesett neki, hogy nem valódi. Amúgy még mutattam neki fehér nyuszit, hogy látod, a nyuszi is csak színész, meg számítógéppel megalkotott(mutatták, ahogy szerkesztik) karaktereket, meg még egy színészt is, aki leveszi az alien maszkot:)


Szóval jó sok infót erről az egészről, zöld képernyős filmgyártást, van egy csomó ilyen videó, aztán jön a farsang, be lehet öltözni.


Már nem fél(7 éves), kb 1-2 hónap volt, mire nem hozta fel heti szinten a nyuszis jelenetet, de egy két hónapja beugrott neki, gyorsan könnyen leráztam, hogy jajj az a számítógépes?


Amúgy egy hónapig velem aludt, volt 4 db rémálma, több nem.


Ha szörnyet látott, akkor én megmutatnám, ahogy leveszik az emberek a szörnyes maszkokat(nem pont azt), meg a sminkelőst, meg elmondanám, hogy a felnőttek sokszor szeretnek félni, hogy felkészüljenek az ijesztő dolgokra(ez menőn hangzik) illetve még azt is, hogy hogyan játsszák el a gyerekszínészek a jeleneteket zöld háttér előtt(pl repülés), meg a gyereket, akit látott megmutatnám egy videón, hogy tök rendben van. Engem letorkoltak itt, minek foglalkozok vele annyit, majd elfelejti, ha nem lovagolok rajta.. hát nem felejti el, fel kell dolgoznia, valamennyire meg kell értenie. Én sem mondanám, hogy azok a szörnyek vannak, mert azok nincsenek. Ha valamitől fél, akkor azzal segítek küzdeni, mittudomén vihar, de a tényeket mindenképp többször elmondanám, mert egyszerűen azok tények.


"Azt a lényt, amit láttál, számítógéppel csinálták vagy nagyon valódinak látszó jelmezben van egy ember. "


Legalább nem látott olyan iszonyatot, hogy megnyúznak egy pelyhes nyuszit.

2021. jan. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Könyvet ajánlok:


Monster helpers Egy mongusz titkos élete


Kedves szörnyikék vannak benne, nagyon aranyos könyv!! A szeretetről szól, és arról, hogy nem kell félni a szörnyektől.


[link]

2021. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nagyon jól csináltad. A pici gyerekek nem tudják még annyira elválasztani a valóságot a képzeletüktől, ha azt mondják neki, hogy a szörny, amitől fél, nem létezik, azt gondolhatja, hogy nem veszik komolyan, és nem védik meg a félelmeitől. Tényleg nagyon jó ötlet lenne megkérdezni tőle is, hogy szerinte mit lehetne még tenni, hogy ne féljen, mert akkor a megnyugvás is a saját képzeletéből jönne.
2021. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%
A Szörny Rt. tényleg jó ötlet, alapból is jó mese szerintem és így legalább talán nem fog annyira félni a szörnyektől ha látja hogy a benne szereplő kislánynak is vannak szörny barátai stb.
2021. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%
Te összevissza hazudsz a gyerekednek, aztán nem tudsz kimászni a saját hazugságaidból. Most még valami szerencsétlen tanító nénit is belekevertél. Legyél hiteles, legyél önmagad! Attól nem marad magára a gyerek, hogy te a valóságot mondod neki, hogy szörnyek nincsenek. Ő nem a szörnyektől fél, ő fél. Ezek szerint eddig is félt. És ha nem szörnyek lesznek, akkor lesz valami mást.
2021. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk anyósom mesélte, hogy tényleg vannak 007-és ügynökök és teljesen belekeveredett a gyerek, hogy mi a film ( amit anyósnál nézett)és mi a valóság. Hónapokig magyaráztam, hogy ezek csak színészek és a forgatás végén együtt kávéznak, sütiznek. Mutattam olyan videót , ahol a film készítés kulisszatitkairól szólt. Pl zöld háttér előtt szaladgálnak , az sokat segített. Az én fiam akkor 6 éves volt.
2021. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen helyzetben megengedném, hogy egy darabig velünk aludjon. Hátha attól lenyugszik. Nem tudom amúgy mit mond erről a pszichológia, vagy hogy ez mennyire jó reakcó, de nem hagynám egyedül a szobájában rettegni esténként.

Mellette meg lehet csinálni amit a többiek írtak, filmek forgatási szüneteiben készült felvételeket nézni (hátha a konkrét filmről is van). Megmutatnék neki képeket a színészekről hétköznapi ruhában, esetleg mutatnék más (nyilván nem horror) filmeket amikben játszanak.

2021. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 laruka ***** válasza:
én kis koromban attol féltem, hogy kinyitom az ajtót és ott egy frankenstein. mond meg neki hogy nem létezik!
2021. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

Nincs ennek a horrornak valami werkfilmje a neten?

Lehet, hogy tényleg nem lenne rossz ötlet megmutatni neki, ahogy a szörnyet rajzolják a számítógépen a grafikus "bácsik", meg jeleneteket a forgatásról, és elmondani, hogy utána a színészek épen, egészségesen hazamentek... Még jobb volna, ha a földhöz vágott kisgyerekről is volna valami kép vagy videó, amin látszik, hogy igazából nem is lett semmi baja. Nem tudom, mennyire értené meg a gyereked, de a szorongását lehet, hogy oldaná egy kicsit... 🤷

2022. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!