Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet ezt a kapcsolatot még...

Lehet ezt a kapcsolatot még rendezni vagy már reménytelen?

Figyelt kérdés
Amióta megszületett a kisfiunk, barátom teljesen más oldalát mutatja. Rendőrként dolgozik, nemrég kezdte, mondta, hogy még nem szokott hozzá a környezetéhez és ez is idegessé teszi. Illetve gyakran jár el otthonról, mindig van valami kifogása, hogy miért megy el. Úgy látom, nem szívesen van a társaságomban. Eleinte mesélt valami kolléganőjéről, hogy jól kijönnek. Legbelül arra gyanakszom, hogy talán vele találkozik, amikor elmegy innen. Minden esetre gyakran beszél velem ingerülten, amikor nincs is rá oka és arra is utalt, hogy idegesíti a gyerekünk, meg hogy állandóan vele foglalkozom. Volt, hogy egyszer megütött bár bocsánatot kért utána és azóta nem is történt ilyen. Az előzménye az volt, hogy konkrétan rákérdeztem, hogy hova megy. Szinte beszélgetni sem lehet vele, alig szól hozzám, mondhatni a kapcsolatunk napról napra rosszabodik és az ő részéről nem látok hajlandóságot arra, hogy ez változzon.
2021. febr. 5. 00:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem bízol benne, akkor kuka a kapcsolat.
2021. febr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Rendőr és megüt... no comment. Nem lesz egyszerű megszabadulni tőle, mert neki ott komoly hátszele van. Ismertem rendőrt aki megvert több embert féltékenységből és a végén valami kis ejnyebejnyét kapott. De ne gondoljunk a legrosszabbra rögtön. Az idegesség arra utal, hogy nem akarja már ezt a helyzetet, illetve hogy viszonya van és tart a lebukástól.
2021. febr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Remènytelen. Menekülj olyantòl, aki megüt.
2021. febr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Micsoda öröm, hogy ilyen rendőrök védenek minket. Mindjárt hányok.

Ennek a kapcsolatnak annyi. Persze kínlódhattok még, nyilván fogtok is.

Elvégre az élet végtelen, bármennyi időnk van és az nyugodtan elcseszhetjük.

Ja igen! Nem szülünk olyannak, aki a "barátunk". El sem vesz, de mersz neki szülni? Gratulálok! Máris itt az eredmény.

2021. febr. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%

Nem, sajnos ez a kapcsolat már a leírtak alapján is menthetetlen. Ami sajnos a pici miatt jóval bonyolultabb kérdés, mint hogy szakítani vagy sem.


A gyermeknek apa kell az egészséges gyermekkorhoz. Az egyedülálló anyák által nevelt gyerekek egy csomó mentális és más problémával küszködnek egész életükben, akármilyen csodálatos is az édesanyjuk. De a rendelkezésre álló férfipéldány erre alkalmatlan, sanszos hogy nem is akarja a gyereket.


Lássuk a lehetőségeidet. Mivel a GYK közönségének jelentős része képtelen a kritikus gondolkodásra, borítékolhatóan mindjárt kitör itt a hiszti, de ne foglalkozz velük, én sem teszem.


#1. Kirúgod.

Előny: nem lesz több feszültség, egyértelművé válik a helyzet.

Hátrány: egyedül maradsz a gyermekkel.


Ez esetben iszonyú gyorsan be kell újítanod egy új pasit, aki megfelelő nevelőapa lesz. Ez sajnos csak úgy sikerülhet, ha oltári szerencséd van, és szembejön az ideális új pár, továbbá legyőzöd mindenféle érzelmi viharodat, és elfogadod, hogy ő az új. Garancia semmi, az sem biztos, hogy az a pali veled marad. Az egész igazából arról szól, hogy jelentős részben feladod a saját morális korlátaidat.


#2. Nem rúgod ki, de nem maradtok együtt.

Ezt sok pár csinálja, akik a gyermek mellett jöttek rá, hogy hiba volt így összeborulni. Kiegyeztek, hogy oké, nem vagytok együtt, oda megy ahová akar, de köteles ott lakni, a gyermekkel foglalkozni, stb.

Előny: Lesz a gyereknek apja.

Hátrány: Na de milyen?! Ő is észre fogja venni, hogy szét van esve a "család", ti nem is tartoztok össze. Előbb-utóbb látni fogja az apját egy másik nővel, vagy téged egy másik férfival. Ez talán még rosszabb, mintha egyáltalán nem lenne apja. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy apu betartja a megállapodást, és nem lép le.


#3: Nem rúgod ki, csendben tűrsz tovább.

Előny: Nincs konfliktus.

Hátrány: A kapcsolat akkor is halott. Hosszabb távon az előző pontban vázolt helyzet fog kialakulni, de még megbeszélve sem lesz semmi, és folyamatosan romlani fog minden.


Én az 1-est választanám. De én pasi vagyok.

2021. febr. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Ötöske, egészen egyszerűen ostoba vagy.

Ez az irásod, hogy "A gyermeknek apa kell az egészséges gyermekkorhoz. Az egyedülálló anyák által nevelt gyerekek egy csomó mentális és más problémával küszködnek egész életükben, akármilyen csodálatos is az édesanyjuk." alapvetően téves.

Most ne menjunk abba bele, hogy vannak LMBT körbe tartozó házaspárok, akiknek az örökbefogadott gyermekeik egészségesebbek, mintha a vérszerinti alkoholista vagy agressziv családjukban nőttek volna fel (és még melegek sem lettek, képzeld el!). De például itt vagyok én, a férjem meghalt amikor 8 hetes terhes voltam. Nem vetettem el (tervezett teherbeesés volt, és nem tervezett motorbaleset), hanem azon nyomban külföldre költöztem. Jó messzire. Ikreim lettek, és egyedül neveltem fel őket. Most 39 évesek, mindkettőnek családja van, gyerekekkel. Eszükben sincs lelki problémákkal küszködni, imádnivaló menyeim és unokáim vannak. Csak, tudod, nem Magyarországon születtek és nőttek fel, hanem egy egészséges gondolkodású országban. Igy ők is egészségesek. Fizikailag, és mentálisan egyaránt. Pedig fiúk, és apa nélkül nőttek fel.


Kérdező, én úgy érzem, ez a baba véletlenül jött, és az apuka nem érett arra, hogy apuka legyen. Jól tetted, hogy megtartottad - de az apukát rúgd ki. A fiad nem lesz boldog a veszekedések és a feszültség miatt. Ők nagyon megérzik, hogy te zokogsz belül, vagy feszült vagy. Egyedül is van jövőd, hidd el.

2021. febr. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%
Feküdj le inkább, holnap suli!
2021. febr. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Az se jobb amikor a katona férj üt meg.. mert neki jobban tetszenek más nők mint a felesége.
2021. febr. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Ott a baj, hogy az ember nem a barátjával vállal gyereket.
2021. febr. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Volt, hogy egyszer megütött bár bocsánatot kért utána és azóta nem is történt ilyen. Az előzménye az volt, hogy konkrétan rákérdeztem, hogy hova megy. "


Nos, már másnap elköltöztem volna.

2021. febr. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!