Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egy 4 éves gyerek még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

Idén tölti majd a 4-et, de akkor sem tartom ezt jó dolognak, hogy még nem szoktatta az anyja bilire. A gyereknek semmi vissza maradottsága nincsen. Ez mellett az anyja úgy eteti, mint a kisbabát, hogy a szájába adja az ételt, pedig ekkora gyereknek már meg kellene hogy tudja egyedül enni az ételt, ha a felnőtt össze vágja neki a husit, krumplit, de még csak főtt ételt sem eszik. Száraz ételt eszik csak. De ezt is a szájába adja.

Bölcsibe nem jár, mert csak az egyik szülő dolgozik (az apa). Hamarosan el kell neki kezdeni oviba járni, de egyáltalán felveszik így, hogy nem szobatiszta?

És több módszerrel sem tudok azonosulni. Eléggé kezdi az anyja elkapatni.

Rokonom a család. Mit lehetne tenni, vagy hagyjam az egészet?



2021. ápr. 5. 14:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem eszi meg a katonakat, akkor nem is éhes, sosem ertettem miert kell ratukmalni a gyerekekre a kaját,ha elotte van, nem fog ehenveszni.

Azert remelem nem te pelenkazod ilyen ebedek alkalmaval...

2021. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"közös ebédek alkalmával az anya a nyakamba akasztja a gyereket, mert valakinek vigyázni kell rá míg esznek"


Ezt viszont a legkevésbé se tűrd el!


Gondolom te a férj édesanyja vagy (magyarul anyós :D).

Kerek-perec mondd meg ilyenkor, hogy a szülők dolga ezt rendezni, úgyhogy te a magad ebédjével foglalkoznál. És tedd le szépen a szőnyegre, ettől semmi baja nem lesz.

2021. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
#11 van egy autista gyerek a családban aki alig eszik (gondolom az étel textúrájával van baja vagy valami ilyesmi). az nem megoldás mindenkivel minden alkalommal hogy ráhagyjuk (főleg ha kicsi, fejlődésben levő gyerekről van szó!). ha ezen a rokon gyereken múlna, akkor éhenhalna.
2021. ápr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
#12, nem anyós vagyok, hanem a kisgyerek unokatestvére. Bár ugyanazok a nagyszüleink, a gyerek koromhoz képest simán lehetne a gyerekem.
2021. ápr. 5. 20:21
 15/35 anonim ***** válasza:
89%
Lanyom ket eves koratol probalkoztam a bilire szoktatassal, 4eves koraig "szadiztam" mert zavart h a nagyobb 2evesen 1het alatt lett ejjel-nappal szobatiszta, hogyan lehet h a kicsi nem kepes? Mindent IS bevetettem, mese, zenelo bili, netes praktikak, pedig csak el kellett volna fogadni h NEM ERETT RA.
2021. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
53%

Lehet a gyerek anyja szeret babázni, kéne egy kistestvér akkor.

Vagy a gyerek még nem érett teljesen meg, és ezért kell pelenkázni.

2021. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
#16, van neki kistestvére és érett, értelmes gyerek.
2021. ápr. 9. 09:30
 18/35 anonim ***** válasza:
Akkor az anyja szeret babázni, a kicsi meg mivel hozzászokott a pelenkához szeret pelenkába lenni. A nyáron majd leszokik.
2021. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Végül szobatiszta lett a kicsi?
2022. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Még nem.
2022. febr. 6. 16:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!