Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egy 4 éves gyerek még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

Idén tölti majd a 4-et, de akkor sem tartom ezt jó dolognak, hogy még nem szoktatta az anyja bilire. A gyereknek semmi vissza maradottsága nincsen. Ez mellett az anyja úgy eteti, mint a kisbabát, hogy a szájába adja az ételt, pedig ekkora gyereknek már meg kellene hogy tudja egyedül enni az ételt, ha a felnőtt össze vágja neki a husit, krumplit, de még csak főtt ételt sem eszik. Száraz ételt eszik csak. De ezt is a szájába adja.

Bölcsibe nem jár, mert csak az egyik szülő dolgozik (az apa). Hamarosan el kell neki kezdeni oviba járni, de egyáltalán felveszik így, hogy nem szobatiszta?

És több módszerrel sem tudok azonosulni. Eléggé kezdi az anyja elkapatni.

Rokonom a család. Mit lehetne tenni, vagy hagyjam az egészet?



2021. ápr. 5. 14:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
És az óvoda mit szól hozzá?
2022. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Az óvodában állítólag nincs rajta pelus, kisgatya van rajta, de otthon a gyerek kéri, így az anyja ráadja. Én ezt nem tartom egy helyes dolognak, hiszen a gyerek meg van érve a szobatisztaságra, de nem én vagyok a szülő, levettem a kezem. Nem tehetek semmit.
2022. febr. 7. 16:06
 23/35 anonim ***** válasza:
Ha az óvodában 5-8 órán át ezt bírja anélkül, hogy pisi-kaki menne bele, akkor ez a gyerek szobatiszta. Föltételezem óvodában időnként elmegy legalább pisilni, tehát a vizeletét tudja szabályozni, visszatartani akaratlagosan. Sőt a székletét is, mert különben időnként bemenne óvodában is.
2022. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Igen, de őszintén, én otthon sem adnék rá pelenkát.

Vigyázok egy 3 éves gyerekre, aki 2 éves kora óta nincs pelenkázva. Szól, hogy pisilni/kakilni kell, otthon WC-re van ültetve. Néha beszalad a pisi, ha nem ér oda időben a WC-re, de szerintem ez bármelyik kisgyerekkel megtörténik.

Visszatérve a kérdésben szereplő gyerekhez, szerintem otthon sem kellene neki pelust adni. Mikor családi összejövetel van, látom, hogy akkor is pelenkázva van a gyerek, tehát csak az óvodában van kisgatya használat.

2022. febr. 7. 19:19
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de őszintén, én otthon sem adnék rá pelenkát."


Ebben teljesen igazat adok neked.

Hogy a gyerek miért kéri ezt, az jó kérdés, de laikusként nem akarok tippelgetni.

2022. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Valószínű azért van pelusban, mert jó érzés neki benne lenni, meg szereti ha otthon pelenkázák, különben miért kérné önmagától. Egy fél év múlva nyáron majd leszokik az otthoni pelusról.
2022. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

26! Ja persze, egy évvel ezelőtt is valaki hasonló kommentet írt, hogy "majd nyáron leszokik"... Ugyanmár, én ha ruha nélkül érzem jól magam otthon, akkor szaladgáljak ruha nélkül?

Ez a szülői hatás, amikor mindent ráhagynak a gyerekre.

2022. febr. 16. 15:07
 28/35 anonim ***** válasza:
Szokták még pelenkázni a kicsit otthon?
2022. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Igen, még mindig pelenkázzák.
2022. máj. 14. 16:28
 30/35 anonim ***** válasza:
Valószínű a szülők szabadelvűek, a kicsi meg szereti a pelenkát és jól érzi magát benne.
2022. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!