Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlsúlyos gyerekek szülei,...

Túlsúlyos gyerekek szülei, nektek milyen étrend/mozgasfoma segitett, tudnatok néhány jó tanacsot adni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 22:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Az edessegek, nasik pl.szinte teljesen kiiktathatoak, de nem lehet egy gyereket ugy dietaztatni, szerintem, hogy akkor kiiktatunk ezt meg azt.Igyekszek tobb zoldseget/gyumolcsot es mozgast beiktatni.Elmegyunk egyutt, futni....bar az nekem is a halalom:)
2021. jún. 2. 10:21
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az bőven elég ha kevesebb szemetet több egészséges dolgot eszik, azért totál elvenni mindent egy gyerektől,meg fullra számolni a kalóriát nem szerencsés, nem is jó.Egeszsegesebb étkezés,több mozgással simán fogyhat, anélkül hogy a szülő rafuggne hogy most 2 g többet vagy kevesebbet fogyasztott e..
2021. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%

1es,8as vagyok.

Pontosan, 7 évesről van szó, nem a kalóriát kell számolni nála. Ha így működne, akkor etess meg vele 1700 kcal-nyi táblacsokit naponta, meglátod mi lesz az eredménye!

El lehet készíteni a klasszikus ételeket is egészséges, finom módon és még laktat is pl al dente módon megfőzött tészta, házi paradicsomszósz, szárított fűszerek, sovány otthon ledarált hús, pici sajt és kész a normális bolognai spagetti. Ez csak egy példa... Nézd meg az egészségesnek gondolt termékek leírásában, hogy mennyi cukor meg adalék van benne. És nézd meg mekkora adagokat eszik, egy 7 évesnek nem kell akkora adag ételt betolnia mint egy felnőttnek. A másik pedig, hogy nem szabad ülni egész nap, a mindennapi tevékenységetek legyen mozgással teli. Pl vigyétek el együtt sétálni a kutyát, játszatok xbox kinecttel just dance-t például, járjatok gyalog vagy kerékpárral és válasszon valami sportot ami szimpi neki. És ha sportolt, akkor edzés után ne dörmivel meg kólával kínáld meg. Egy vasárnapi süti, fagyi stb nem a világvége pedig.

2021. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ez az, kiteszek egy "gyerek adagot" neki, de ő meg ker...aztan meg csak punnyad, nem mozogja le.
2021. jún. 2. 14:47
 15/24 anonim ***** válasza:
71%
Ti szülők amúgy normálisan,egészségesen táplálkoztok, normál testalkatúak vagytok, esetleg heti 3-4x sportoltok? Mert ha tőletek azt látja hogy kaja után szépen be kell ülni a fotelba, akkor ne várd hogy eszébe jusson, hogy esetleg sportolnia, aktívkodnia kellene.
2021. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Andi80018 ***** válasza:
83%

Fontos nézni egyébként a genetikát is, milyen testalkatot, csontozatot örökölt. Átalában a lányok az apjuk alkatát öröklik, persze vannak kivételek. Lehet nagyszülő is.

Illetve, én is a 13-assal értek egyet, egészségesen kell elkészíteni az ételeket, amikből nem baj, ha kétszer kér. Szerintem semmiképp sem szabad éreztetni a gyerekkel, hogy visszafogjátok az étkezését. Az visszaüthet. Inkább sok testmozgás kellene, szaladgálás is jó barátokkal a játszin, egyéb sport, tánc. Bármi, ami tetszik neki, de rendszeresen kellene, pl heti 2-3 irányított edzés. Az úszás is jó, még akkkor is,ha eszik utána.Az kell is.

45 perc masszív úszás nagyon hatásos, pláne ha heti hároszor is tudnátok járni.

2021. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
A ferjem heti 3 szor jar kondiba, futni is szokott, en inkabb csak itthon tornazgatok 3 gyerek nevelese mellett. 34 eves leszek, 160 cm es 54 kg, lehet nem vagyok modellalkat, de elhizott sem, ugyhogy nem azt latja a lanyunk, hogy punnyadunk egy zacsko ropival a tv elott.A genetika viszont bejatszhat, reszemrol apam kb 120 kg, a masik oldalrol meg sógorom.
2021. jún. 3. 07:20
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

Akiket én ismerek, hogy kondiba járnak heti többször is,azok nagyon tudják mi az amit lehet enni és mi az a szemét étel,ami csak kalória és szinte semmi haszna a szervezet számára.Sot izmot se épít valaki csak úgy.Vagy külön főzöl párodnak?

Ami még eszembe jutott hogy mennyi a plusz? Megnézhetitek akár a pajzsmirigy értékeit is.Fiatal,de akár lehet ilyen baja is.

Amúgy én 8 osztályos koromig kövér voltam mint valami kis malacka, aztán onnantól csak terhesen jött rám + kg.

Kellemetlenül érzi magát a bőrében?Mert úgy könnyebb volna rávenni a mozgásra is talán.

2021. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem fozok kulon, a ferjem inkabb csak a mozgas oromeert es eronlet miatt jar, nem testepites miatt.Egyelore nem erzi magat rosszul a foloslege miatt.Ha nem jonnek be a valtoztatasok, elmegyunk vervetelre.
2021. jún. 3. 14:49
 20/24 anonim ***** válasza:
73%
A többiek jó tanácsokat adtak, de: ha jelentős túlsúlyról van szó, a helyedben megmutatnám szakorvosnak is. Endokrinologia vagy obesitas szakrendelés. Az én gyerekem pl rengeteget eszik, nassol is, mégis elég vékony, a kis barátnője pedig kevesebbet eszik, többet sportol, mégis túlsúlyos, látható strúmája van és tipikus alma alkata, a szülei mégsem viszik el orvoshoz...
2021. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!