Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy éves kisgyerek...

Szerintetek egy éves kisgyereket jó elvinni bölcsibe?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm kisgyereke most 20.-án lesz egy éves és bölcsibe viszi! Nem tudom, hogy nem korai ez?
2010. szept. 13. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerjük az ismerősödet,így nem tudhatjuk miért viszi bölcsibe.Unja,h otthon van a gyerek,és inkább egyedül lenne délelőttönként,vagy vissza kellett mennie dolgozni?Mert nem mindegy.
2010. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De igen, korai. Viszont gondolom nincs más megoldása az anyukának. Itt, ahol élek, a babákat már 5 hónaposan beadják a bölcsibe, mert az anyukának vissza kell menni dolgozni. És amíg az én 19 hónapos fiam küzd a beszokással, addig a vele egykorú itteni gyerekek a legnagyobb természetességgel sétálnak be a kapun. Az 1 éves kor a legrosszabb, mert még javában tart a szeparációs szorongás. Másfél évesen már jobb a helyzet, 2 évesen meg már szerintem a gyerek érdeke a bölcsi. (De ez utóbbiak csak mellékinfók....)
2010. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ő sem jókedvében teszi. Nem a legjobb, de meg fogja szokni. Külföldön, nyugaton sokkal előbb megteszik, ami szerintem borzasztó. Egy kint élő rokonom szerint, aki mellesleg bölcsiben dolgozik, az egy év körüliek könnyebben beszoknak, mint az idősebbek. De ettől még nem biztos, hogy akkor minden oké. A kényszer nagy úr, sajnos.
2010. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont most kezdte a kislányom a bölcsit(ma volt az első napunk). Beszélgettem a gondozónénivel és ez a téma is felmerült. Kislányom két éves, de a gondozónő szerint ebben a korban a legrosszabb beszoktatni a gyerekeket. Ő is az 1 éves kort ajánlotta, mint a legideálisabb időpontot.Azt mondta, hogy 1 évesen sokkal könnyebben fel tudják dolgozni a változásokat, könnyebben alkalmazkodnak, ill. még nincs bennük az a dac és akarat, ami egy 2 évesre jellemző.
2010. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bennem is sokszor felmerült már, hogy a 14 hónapos lányomat egyáltalán nem viselné meg, ha a bölcsibe adnám. Imádja a gyerekeket, és teljesen idegen felnőttekkel is elvan ha foglalkoznak, vagy játszanak vele. Akármilyen idegennel leáll az utcán, mosolyog, integet nekik. A játszótéren mindenkivel jól elvan. Nem tudom ez később változik-e, lehet gyerek függő is, hogy kit milyen korban jó beadni.
2010. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!