Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5,5 évesen nem tud biciklizni?

5,5 évesen nem tud biciklizni?

Figyelt kérdés

4,5 éves kora óta van a fiamnak bicaja,de akkor rá se akart ülni. 5 évesen proválkozott először érdemben, vázra szerelt fém rúd segítségével próbáljuk tanítani egy ideje, de egyszerűen nem megy neki.

Volt futó biciklije, más sportban ügyes, de bicajjal eldől félre kormányoz. Most már ő is szeretne megtanulni, de nem fejlődik hetek óta semmit.

Tenyleg ilyen lassan lehet megtanulni?


2022. márc. 15. 15:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%
Vedd ki a rudat! Fogd az ülésnél, és fuss mellette. Igen, bénázni fog eleinte. Lehet, el is esik. (védőfelszerelés nem árt) de hamarabb megtanul biciklizni, mint ha fognád a rudat.
2022. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

Nagyfiam 3. Szülinapja előtt pár héttel tanult meg pótkerék nélkül biciklizni előtte 3 hónapig pótkerékkel. Volt futóbiciklije. Neki a temetést kellett megtanulnia. Felraktam a pótkerekes biciklit 2 téglára és tekertettem vele egy fél napot. Az egyensúly a futó miatt megvolt, gyakoroltam azt is hogy pót nélkül lökje magát, ne tekerjük csak mintha futóbiciklizni. 2nap alatt ment neki.


Rá kell jönni hogy mi nem megy, lehet nagy vagy kicsi a bicikli vagy hogy a tekerés közben nincs meg az egyensúly.

2022. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Temetés=tekerés
2022. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Bocsánat a sok hibáért, javít a telefonom
2022. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
39%

46 éves vagyok, nem tudok biciklizni!

Pótkerékkel ment, apám szaladgált velem seprűnyéllel, később unokatesóm próbálkozott, 10-en évesen is. Egyenesen ment, amint a kormányt fordítani kellett dőltem mint a zsák.

Szerintem legyél türelmes, de mint a példám mutatja, van akinek sosem sikerül.

2022. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

A szakirodalomban ajánlott módszer a pedál leszerelése. Tehát legyen belőle futóbicikli. Ha úgy már megy az egyensúlyozás, akkor pedál vissza, és lehet a tekeréssel próbálkozni. Ha nem megy, meg lehet próbálni örökhajtós biciklivel, mivel az"magától" forgatja a pedált (gyógypedagógiai esetben tudtommal így tanítják).


A kanyarodáshoz pedig arra kell ráérezni, hogy ne a kormányt fordítsa, hanem bedőljön, a kormány fordul magától.

2022. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%
6,5 évesem se tud. De lehet venni ekkora futóbicajt is.
2022. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi.

Keresek egy normális pótkereket.

Az nem opció hogy ne bicajozzon, mert ma is sírt, hogy nem megy neki. Pár nap múlva újra próbálja, Ő most szeretne megtanulni.

2022. márc. 15. 20:53
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

Rúddal tök más az egyensúlya, a súlypontja a bringának. Sokkal magasabban van, nehezebb megtalálni az egyensúlyt.

Vedd ki rudat és fuss mellette!

2022. márc. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
69%

Le kell szerelni a pedált... Itt egy nagyon jó videó.

[link]

2022. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!