Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 évesen nem tud biciklizni,...

7 évesen nem tud biciklizni, mennyire gond? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hipoton baba volt és nagymozgásban ügyetlen kisgyerek. Amúgy okos, értelmes, kreatív kislány. 1 év tsmt-n túl vagyunk, sokat fejlődött. Viszont a biciklizés teljesen reménytelen, még pótkerékkel se nagyon tud menni, képtelen tartani a kormányt. Rollerezni tud. Mennyire aggódjak? Hogy segítsek neki? Vagy hagyjam a csudába, majd megtanul egyszer?
2017. nov. 18. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
En 3 evesen tanultam meg ketkerekuzni, ugyhogy ez nekem fura. ha nagyon nem megy neki, hagyd, egyszer csak megtanul. Annyira nem nehez, es ha kicsit fejlodik az egyensulyozasi kepessege, siman meg fog tanulni.
2017. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg a kerék tekerése köti le a figyelmét, az nehéz neki, ezért nem tud kormányozni közben.

Most legyen az a cél, hogy pedálozni megtanuljon (úgy, hogy közben másra is tudjon figyelni, tehát készségszinten), a két keréken közlekedés majd később jöhet.

Én arra tippelnék, hogy a váltakozó oldalú mozgás nehéz neki. Mászás nem maradt ki babakorában?

Ne hagyd a csudába, csak kisebb célokat tűzzetek még ki.

Még folytatjátok a TSMT-t? Jó lenne nem abbahagyni, mert iskolai, tanulási gondokat is megelőzhettek a mozgáskoordináció fejlesztésével.

2017. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyakoroljátok a váltott kéz-láb mozgásokat, mint pl. menetelés, vagy a bal térd emelése és megérintése jobb kézzel, aztán váltani (tehát egy ilyen, egy olyan, ez rövidebb sorozatban).


A rollerezés csak az egyik oldalt mozgatja, nincs szükség a két fél összehangolására, ezért ez ebben az esetben nem számít.


Gyúrjatok rá, fontos lenne, hogy ez menjen.

2017. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos abbahagytuk a tsmt-t, egyrész a suli miatt kimerült és egyszerűen nem tudom elérni, hogy csinálja, másrészt már nagyon megterhelte érzelmileg a kapcsolatunkat :((( tudom hogy kellene neki, de tehetetlen vagyok. Csoportos torna nincs a városban, meg most hogy elsős, használatlan délután. Mászott 8-18 hónapos koráig. Kúszni nem kúszott és most se nagyon tud. Triciklin régebben tudott tekerni, bár nem sokat ment.
2017. nov. 18. 22:25
 5/16 A kérdező kommentje:
Menetelés köszi!!! Tudsz még ilyesmit írni? Rövid mozgásokat be tudok építeni a napba, tsmt-ből is párat becsempészek, mikor sikerül.
2017. nov. 18. 22:27
 6/16 anonim ***** válasza:
Futóbiciklit használt óvodás korában?
2017. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kúszás-mászás (játszatok kiskutyásat, ahol ő a kutyus - vagy macska, vagy bármi más állat, amit szeret, és valamilyen feladata van, oda kell mennie valahová, a hátára teszel egy babzsákot amit el kell szállítania és hasonlók) még ilyen. Viszonylag kevés ilyen mozgásforma van, pedig nagyon fontos ahhoz, hogy ne legyen betűtévesztő majd.
2017. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17évesen tanultam meg, azóta rengeteget bicajoztam. Semmi hátrányt nem jelentett
2017. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Futóbiciklizni sem mert illetve tudott. Írni-olvasni folyékonyan tud, magától tanulta meg.
2017. nov. 19. 11:07
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
50 éves vagyok, és nem tudok bringázni. Fóbiám van tőle.
2017. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!