Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Értelmileg mekkora különbség...

Értelmileg mekkora különbség van egy 2 és egy 2,5 éves gyerek között?

Figyelt kérdés

Rákerestem a dackorszakra itt, és volt egy kérdés ahol a majdnem 2,5 éves lánya a kérdezőnek azon hiszitizik hogy milyen színű és mintájú ruhát akar felvenni stb.


Nekem ez olyan előrehaladott dolognak tűnik, vagy az én gyerekem lenne lemaradva 2 évesen hogy ez nem izgatja? Vagy csak mert fiú?


Köszi a válaszokat.


2022. ápr. 10. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mindegyik gyerek mas, az en lanyom 1,5 evesen is megmondta, hogy melyik ruhat akarja.
2022. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, mindegyik gyerek más. Az én lányom 4 és fél éves, és sosem mondja meg milyen ruhában akar lenni. Szereti a ruháit, de nem válogat.
2022. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 5 évesen kezdte válogatni a ruháit.
2022. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
3as vagyok. A húgom legkisebb lánya 3 évesen kezdte.
2022. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Az én lányom még csak másfél éves, de már egy jó ideje lázad, már egy évesen is volt, hogy le, ha nem ő választhatja ki a ruháját. Unokanővére 2 éves, teljesen más személyiség, ő pl nem hisztizik a ruhaválasztáson. Gyerektől függő. Ugyanúgy ahogy az is más, hogy ki mennyire hamar kezd el beszélni vagy mennyire ügyesen tud rajzolni.
2022. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom és válogatja, hogy mit szeretne felvenni és hisztizni is tud, ha nem az, amit ő elképzelt. Így elejét veszem és mindig kettőt mutatok neki, akkor ő választ. De mostanában már ő veszi inkább ki a szekrényből amiket fel kell venni.
2022. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Bocsi a kései reagálásért, el is felejtettem nap közben hogy kérdeztem 😄


Akkor ez tényleg inkább gyerek függő úgy látom🙂

2022. ápr. 10. 20:28
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 4-5 éves kor előtt kb ugyanolyanok a gyerekek. Kiszámithatatlanok, esetlenek, ösztönből cselekszenek vagy megszokásból, mindenért hisztiznek bármikor. Öntudatuk még nincs se 2 se 2,5 évesen.
2022. ápr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ezt elég rosszul látod kedves utolsó vagy nincs gyereked...
2022. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van, és már nagy. 2-2,5 éves gyerek tulajdonképpen teljesen ösztönlény. A ruhaválasztás azért kardinális kérdés sokaknál, mert minden női magazinban ezt írják, hogy önálló gyereked lesz, ha hagyod ruhát választani.

Szerintem ne siettessétek az időt. Igen, eljön majd az is, hogy azt fogja mondani, hogy ma a kék ruha illik a hangulatomhoz és ez fog tetszeni a többi lánynak az oviban, meg különben is ez megy legjobban a szemszínemhez. De ez nem 2.5 évesen lesz.

Örülj kerdező, hogy nem érdeklik a ruhák egyelőre, valószínűleg más miatt hisztizik neked, de 2.5 évesen ez a dolguk.

2022. ápr. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!