Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Értelmileg mekkora különbség...

Értelmileg mekkora különbség van egy 2 és egy 2,5 éves gyerek között?

Figyelt kérdés

Rákerestem a dackorszakra itt, és volt egy kérdés ahol a majdnem 2,5 éves lánya a kérdezőnek azon hiszitizik hogy milyen színű és mintájú ruhát akar felvenni stb.


Nekem ez olyan előrehaladott dolognak tűnik, vagy az én gyerekem lenne lemaradva 2 évesen hogy ez nem izgatja? Vagy csak mert fiú?


Köszi a válaszokat.


2022. ápr. 10. 13:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a hangulatához vagy a másik ruhához választ ruhát, de igenis konkrét elképzelése van, hogy melyiket szeretné felvenni aznap. Ahogy arról is, hogy mit szeretne reggelizni. Tudja mit szeret és mit nem. Ez nem ösztön, hanem tudatos választás. Az az "ösztön", hogy kiborul ha nem azt vesszük föl, amit ő szeretne. Ez az "ösztön" (amit egyébként nem neveznék ösztönnek) leépül, ahogy érik az idegrendszere, képes lesz az érzelmeit kezelni.
2022. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!