Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól érdemes esti mesével...

Mikortól érdemes esti mesével fektetni a kisgyerekeket?

Figyelt kérdés
2008. jan. 1. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy "érdemes", az relatív. Sokan nem szeretnek mesélni, feleslegesnek tartják...stb. Én már a gyerekem fél éves kora óta énekeltem, meséltem neki könyv nélkül, persze csak rövideket. Tudom, hogy még nem értette, de ez egy jó kis anya-gyermek esti rituálé, a gyerek megszokja, szereti bensőségesebbé teszi a kapcsolatot. Amikor már elmúlt egy éves, akkor képes mesekönyveket olvasgattam neki, ő böngészte a képeket, én meg kitaláltam hozzá a mesét, persze csak addig, amíg meg tudott ülni velem, nem erőltettem. Azt hiszem másfél éves múlt, mikor már szépen meghallgatta a hosszabb meséket is (Boribon, Kipp-Kopp) és azóta is minden este igyekszünk olvasni. Én is élvezem, ő megkedvelte a könyveket, ismeri a betűk egy részét, és sokkal szívesebben hallgat mesét tőlem, minthogy azt kérje, kapcsoljam be neki a tv-t.(most 3,5 éves)
2008. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

En babysitter vagyok hosszu evek ota. A csaladok nagyresze olvas az en praxisomban...sot...olyan is volt, hogy kislany 3 evesen olvasott - eloszor azt gondoltam, hogy viccel az anyuka de komoly volt....

Az elottem szoloval nagyon egyetertek. Nem szamit, ha nem erti amit olvasol mert meg olyan picike...kesobb szeretni fogja a betuket es elvezni fogja az olvasast, a kepeket.

Alig varom, hogy nekem is legyen kis aprosagom akinek olvashatok estenkent...!

2008. jan. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömék is már nagyon korán kezdték a mesélést. Most már 2 éves a kisfiuk, és nagyon jól rászokott, hogy este a fürdés után mese van, közben megissza tejcsit, közben a szülők (és ha van vendég, akkor ő is) úgy tesznek, mintha elaludnának, és teljesen megszokta, hogy amint elfogy a tejcsi, ő is bealszik.

Azt látom, hogy megnyugszik a szülő halk hangjától, egyfajta biztonságérzet van. A nap záró eseménye.

Én is ezt fogom alkalmazni.

2008. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk úgy 1,5 éves kortól volt rendszeresítve a mese

ne andersen mesékre gondolj, először verses mesékkel kezdtem, hisz a szöveget valóban nem érti, de ritmus megfogja

2011. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!