Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már magatokat...

Éreztétek már magatokat rosszul amiatt, hogy nem tudtok annyi mindent megadni a gyereknek, mint mások?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk szegények szerencsére, de tehetősek sem, és az utóbbi egy évben több dolog miatt kicsit "megcsúsztunk" anyagilag... :/


Van két kicsi gyerekünk, a kisebbikkel gyeden vagyok még. Tulajdonképpen minden alapvető dologra telik, tehát van normális ennivaló, gyümölcs, minőségi cipő, vannak játékaik, de nagyobb dolgokra nemet kell már mondanom, hogy ne kelljen hozzányúlni a vészhelyzeti megtakaríáshoz.


A nagyobbik pl. most egy olyan komplett játszóvárért sír, mert mindenkinek van a környéken rajtunk kívül, minden kis barátjának, de ez nekünk nem fér most bele egyáltalán, még ha magunk tákolnánk össze, akkor is drága hozzá a faanyag. Programokra is ritkán tudunk járni, játszóhàzba vagy strandra, hasonlóakra, és megtakarítás sincs a gyerekeknek.



Mielött jönne a nem a semmire kell gyereeket vállalni szöveg, már 10 éve dolgoztunk a gyerekek előtt, de nulláról indulva minden pénzünket elvitte, hogy legyen otthonunk, ahova jöhetnek a gyerekek, és történtek váratlan helyzetek pl. munkanélküliség, extra kiadás is azóta.



2022. júl. 23. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy év múlva még nehezebb lesz mindenkinek, szerintem nem a játszó váron múlik, ezen ne emészd magad. Van amit egy panelban lakó gyermek sem kaphat meg még ha jól is keresnek a szülők.
2022. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Az én elveim azt diktálják, hogy a játszóvár hiánya nem gáz, és a közös programokat is lehet ám költséghatékonyan szervezni, csak sok kreativitást igényel. Az viszont aggasztana, ha nem tudok félretenni a gyereknek.

De hangsúlyozom: ez az én kis világomban van így. Mert azt már megtanultam, hogy az életben mindenkinek más forgatókönyv működik.

2022. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Augusztus 20.-án minden múzeum pl ingyen lesz. Akkor vannak olcsóbb családi mozi napok,igaz Budapesten amikor csak a polcon árát kell megfizetni. Ingyenes programnak ott a geocatching,ami annyit tesz hogy megadnak egy GPS koordinátát ahol egy "kincs" van elrejtve,kutatni kell hozzá. És még sorolhatnám. Én például adományboltban veszek játékot,de van amikor valaki ilyen jatszóházat bontat le és ingyen hirdeti a Facebook marketplacen. És még sorolhatnám.
2022. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Csak az miatt, hogy azokat nem adtuk meg amit tudtunk volna, csak nem tettük bizonyos dolgok miatt
2022. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindent nem is kell.
2022. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem.Ha minden szükségletük ki van elégítve ahogy írod, akkor nem érezném magam rosszul.A játszóvár nem letszukseglet.Mi is sokmindent megadunk az 5 csemetének,de nemindent,mindenáron.Sokat kirándulunk,nem nagyzolunk,tanítjuk őket spórolni is.Többet is elverhetnénk ilyen-olyan játékra stb,de nem ez az érték az életben.Nem tudom,hogy ez a nevelési mód teszi-e,vagy nem,de saját maguktól is szoktak pl adakozni,segíteni olyan gyerekeknek,akiknek sajnos az alapvető dolgok is luxusban számítanak.Én erre nevelem őket,nekünk ez okoz örömet,és úgy látom rajtuk,hogy nekik is jó így.
2022. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
54%

Nyugodj meg, én konkrétan gyereket sem tudok/merek vállalni a mostani világban vagy világomban...nekem túl rizikós. Egyébként a gyerek nem az anyagi javára fog feltétlenül emlékezni nagy korában szerintem csak.

29f

2022. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Soha egy pillanatig nem éreztem magam ilyenek miatt rosszul. Megmondtuk a gyereknek, hogy nekünk erre nem telik és kész. Amikor meg még ilyen kicsik voltak, akkor föl se merültek ilyen igények.
2022. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz kérdés. Alapvetően nem érzem rosszul magamat: egy gyereket vállaltunk, aki a lehetőségeinkhez képest mindent megkap. Már gimnazista, saját szobája van, sportolni jár, a barátaival túrázik, korábban és most is kihasználjuk az olyan lehetőségeket, mint pl a Múzeumok éjszakája és egyéb programok, ahol kedvezményesen lehet élményeket gyűjteni. Nyilván nem kapott meg mindent élete során, amiért nyüglődött, de amit lehetett, megtettünk érte.

Azért viszont nagyon hálás vagyok, hogy van egy nővérem, aki gyermektelen, viszont nagyon szereti az unokaöccsét, és olyan programokat is lehetővé tesz neki, amit mi nem feltétlenül tudnánk. Itt olyasmire gondolok, hogy elvitte több alkalommal nyaralni, pl a Vörös tengerhez búvárkodni, amit mi nem engedhetnénk meg magunknak.

Tudom, ez nem létszükséglet. Nem is érzem rosszul magamat amiatt, hogy nem tőlünk kapta meg a gyerek, de nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy így alakult és része lehetett benne, a testvéremnek köszönhetően.

2022. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Apám fából készített nekem játékokat, építőkockát, gokartot, kunyhót stb. (nem asztalos). Sokkal jobban szerettem, mint a műanyag idegen játékokat. Eszméletlen büszke voltam az apám kreálta dolgokra. De a legszebb emlékek a közös élmények voltak, amik semmibe sem kerület. Kirándulás a budai hegyekbe, bkv-val mentünk, nem ettünk étteremben, saját kaját vittünk, a tisztáson ettük meg. Ingyenes napokon a múzeumok, vagy a Hősök terén szobornézés szülői ismertetővel kísérve. Egyik sem került semmibe, és életem nagy élményei.
2022. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!