Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már magatokat...

Éreztétek már magatokat rosszul amiatt, hogy nem tudtok annyi mindent megadni a gyereknek, mint mások?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk szegények szerencsére, de tehetősek sem, és az utóbbi egy évben több dolog miatt kicsit "megcsúsztunk" anyagilag... :/


Van két kicsi gyerekünk, a kisebbikkel gyeden vagyok még. Tulajdonképpen minden alapvető dologra telik, tehát van normális ennivaló, gyümölcs, minőségi cipő, vannak játékaik, de nagyobb dolgokra nemet kell már mondanom, hogy ne kelljen hozzányúlni a vészhelyzeti megtakaríáshoz.


A nagyobbik pl. most egy olyan komplett játszóvárért sír, mert mindenkinek van a környéken rajtunk kívül, minden kis barátjának, de ez nekünk nem fér most bele egyáltalán, még ha magunk tákolnánk össze, akkor is drága hozzá a faanyag. Programokra is ritkán tudunk járni, játszóhàzba vagy strandra, hasonlóakra, és megtakarítás sincs a gyerekeknek.



Mielött jönne a nem a semmire kell gyereeket vállalni szöveg, már 10 éve dolgoztunk a gyerekek előtt, de nulláról indulva minden pénzünket elvitte, hogy legyen otthonunk, ahova jöhetnek a gyerekek, és történtek váratlan helyzetek pl. munkanélküliség, extra kiadás is azóta.



2022. júl. 23. 21:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem a tárgyakra fog emlékezni, hanem az időre, amit vele töltötök.
2022. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ami kell azt megkapja.

Van, amit Én is megtudnék venni, de nem fogok mer felesleges és kész.

2022. júl. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha helyes értékrendet kapott otthonról, akkor nem fogja nagyra tartani a tárgyfétises ki hlyéket.
2022. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ne legyen bűntudatot sokaknak nem telik mégis szép gyerekkoruk van,fontossab hogy szeretetben cseperedjenek fel,
2022. júl. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Azokat amiket en fontosnak erzek, megveszem. Anyagilag megtehetnem, hogy veszek neki egyebet is, de aminek nem latom ertelmet, feleslegesnek tartok, azt nem kapja meg.
2022. júl. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem helytelen mindenre igent mondani, és minden vágyat teljesíteni. Szerintem része a nevelésnek az hogy nemet mondasz, hisz felnőttként se fog minden az ölébe hullani. Örülj neki, hogy megtanulja így majd a pénz értékét, és hogy az ajándékok nem az égből hullanak.
2022. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen, de rájöttem, hogy nem az anyagi dolgok a lényeg, hanem a velük töltött minőségi idő. Mi inkább sokat játszunk együtt, kirándulunk, ezek jobban meg fognak maradni benne, mint a tárgyi dolgok. Sokkal jobb érzés vissza gondolni az eltöltött közös időre, visszanézni együtt a képeket.
2022. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A 17-es jól mondja, a nevelés is az együtt töltött minőségi idő alatt a leghatásosabb. A múzeumba járás eredményezte nálam, hogy nagyra becsülöm a képzőművészeteket. A sok olvasás, hogy imádom az irodalmat. A közös kirándulások a természetrajongást. De ezeknek a programoknak mind jó hangulatúnak kell lenniük, nem irányításmániás szülő által dirigáltaknak.
2022. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

Mi eddig szerencsés helyzetben voltunk, mert mindenre tellett, amit szerettünk volna. Azonban a mostani gazdasági helyzet ezen változtat és nem merünk olyan szinten költeni, mint eddig, mert a félretett tartalekokhoz nem akarunk hozzanyulni. Ezért sajnos nálunk is vannak dolgok, amik eddig voltak, de mostmár, vagy ritkábban: nem járunk annyiszor étterembe/mekibe/fagyizni/jatszohazba/moziba/stb. Helyette több kirándulás, biciklizés, stb. Közös fozesek itthon. A nagyobb ajándékokat, játékokat mostmár kizárólag szülinapra, karácsonyra lehet kérni. Most lesz szülinapja mindkét gyereknek, a torta nem csillivilii unikornisos fornatorta lesz, mint tavaly, hanem én sütök.

Sajnos nem tudjuk tovább fizetni a drága különórákat sem, így ősztől az sem lesz. Az egyik kocsinkat is letesszuk.

Ez mind mind olyan dolog ami a gyerekekre is kihat, el is magyaraztuk nekik az ő szintjukon hogy sajnos minden drágább lett és van, amiről le kell mondanunk. De ezek nélkül simán lehet élni. Én úgy nőttem fel hogy nem volt olyan jólét, mint amit mi tudunk biztosítani a gyerekeinknek. Tehát tudom milyen mikor nem lehet mindent megvenni, megtenni. Ezáltal azt is tudom hogy nem dol össze a világ. És sokkal jobban lehet értékelni azt ami van. Egyelőre úgy látom megertoek a gyerekek, elfogadják hogy most ez van. Tudják, hogy még így is szerencsések vagyunk és átlagon felül élünk.

2022. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!