Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Z generáció jobban függ az...

A Z generáció jobban függ az elektronikus kütyüktől mint pl akik régebben születtek?

Figyelt kérdés

Én mivel a 80-as évek végén születtem, akkoriban a tévé és videojáték (sárgakazettás) volt úgymond a menő. Viszont sosem volt olyan problémám, hogy a szüleimnek kellett volna levakarniuk róla engemet. Ha volt rá lehetőség inkább estig kint játszottam fociztam stb a többiekkel.


Elmúlt hetekben a munkahelyemen voltak diákmunkások és hozzám is került 5 srác. A telefon mintha rájuk lett volna ragasztva néha úgy kellett kérni hogy tegyék le és legalább a munkavédelmi dolgokat hallgassák végig. De nem mindig valamit írtak messengeren fontos, hadd olfassa el stb.


Nekem is van okostelefonom otthon is aktívan játszok számítógépen és Xboxon. Ráadásul van egy kisfiam is :). De valahogy én ha hazaérek munkából felretudom ezeket a dolgokat tenni, és elsődlegesen a családommal töltöm az időt. De ezek a srácok már rosszul voltak ha 10-nél tovább nem használhatták a telefont.


Ha ilyen irányba haladunk mi lesz? Lassan nem fogjuk azt tudni hogy kell élőben ismerkedni viszonyulni a másikhoz? :)


2022. aug. 28. 07:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%

7!


Lehet. De mondjuk sok esély nincs rá, hogy Julika osztalytarsa, Kati, tudja Julika anyjának a telefonszamat. Az se esélyes, hogy Julika elkeri Kati telefonját, hogy írjon egy SMS-t az anyjanak , hogy mindjárt indulnak, bevette a nyugtató, amit erre az alkalomra kapott és majd fél óra múlva újra jelentkezik, hogy hogy van. Te, meg a nagyon okos tanár annyit lat, hogy pánikol a telefon nélkül. Közben meg Julika lehet simán agorafobias panikbeteg és úgy érzi meghal, ha minimum az anyjával nem tud folyamatos kapcsolatban lenni utazás alatt. A többieknek meg ehhez épp semmi köze.

2022. aug. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%

Olyan végtelen csőlátásra vall, amikor előjön ez a "bezzegamaifiatalok" mantra. Mert oké, én huszonévesként egyetértek azzal, hogy a generációm, illetve a nálam fiatalabbak jobban rá vannak kattanva az elektronikus eszközökre, mint az indokolt lenne. Nem vagyok hülye, én is tudom, hogy millió egy funkciót lát el az okostelefon, amit igencsak macerás lenne másképp használni. De azt kár tagadni, hogy a fiatalok egy jelentős hányada függő.

Csakhogy azt a kérdést azért feltenném csendben, hogy ki nevete fel ezt a generációt? Csak nem az idősebbek? Bizony, amikor a lusta szülők mobilt meg tabletet nyomnak a babakocsiban bömbölő gyerekük kezében, megágyaznak a függőségnek. És amikor napi 8 órát hagyják gépezni a kisiskolást gyereket, akkor nem kell csodálkozni a tanulmányi eredményei miatt.


Szóval amikor megy a picsogás a fiatalok miatt, javaslom, hogy próbáljunk a doldok mögé látni, és rögtön felfedezzük az idősebb generációk felelősségét.

2022. aug. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván jobban ráfüggtek a telefonra, nekem is sokkal többet a kezemben van a mai telefonom, mint anno a Nokia 3310. Aztán mivel diákok, nem pedig felnőttek, nem igazán látják át az életet: eddig gyakorlatilag semmi következménye nem volt, ha mondjuk órán mobiloztak, nem tudják, milyen az, ha tényleg nem lehet napi 8 órán keresztül. Majd jövőre úgy kezded a következő csapattal, hogy megtiltod nekik a telefonozást munka közben. Esetleg beszélj a főnököddel előtte, hogy egységes rendszer legyen: mondjuk a 3. telefonozás után kirúgás, vagy helyből nem is lehet náluk...
2022. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
31%
Én kb. a 40-45 alattiaknál mindig ezt látom orvosi váróban, buszon, vonaton, akárhol.
2022. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%
Anyáink, nagyanyáink korosztálya pont ugyanilyen életre szerencsétlennek tartottak minket, mint mi most a mostani fiatalokat. Hozzáteszem ez nem mostani találmány, nagyanyáink korosztályát meg azoknak a felmenői tartották életképtelennek, aztán mégsem lettek azok. És ez így megy szépen vissza a történelemben és ez a jövőben is így fog lenni. Egyébként meg, 12-nek igaza van, az idősebb generáció nevelte fel a mostanit, szóval csak magukat okolhatják az esetleges hibákért.
2022. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
16%

"De mondjuk sok esély nincs rá, hogy Julika osztalytarsa, Kati, tudja Julika anyjának a telefonszamat. "


Nem lenne hátrány, ha legalább egy telefonszámot tudna fejből Julika. Ha nála a telefonja is történhet a készülékkel olyan, hogy nem tudja használni.

Életképtelen az, aki egy számot se bír fejben tartani.

2022. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
21%
De tényleg amúgy... Miféle iskolás gyerek nem tudja az anyja telefonszámát?
2022. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Isti22 ***** válasza:
38%

2022 van, ne legyetek már ennyire taták :)


Én se tudom anyám számát, pedig 40 vagyok. Mondjuk nem is telefonálunk, hanem messengerezünk.

2022. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
38%

16!


Ok, tegyük fel Julika tudja az anjya telefonszamat- ettől Kati megnem fogja tudni. Ergo Kati akkor fogja tudni Julika anyját felhivni, ha az megadja a számot. Volt már panikrohamod? Írtam, 47 vagyok, de volt már hiyg úgy bepanikoltam, hogy megszolalni nem tudtam amikor rohantak oda hozzám segíteni, hogy mi a baj.

Amúgy anyám számát tudom, a vezetékest. A mobilt nem. A férjemét, gyerekemét, magamét se.

2022. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én épp ezért, mert nem jegyzi meg senki a hosszú mobil számokat csináltam mindenkinek kis kártyákat a szamainkkal
2022. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!