Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Z generáció jobban függ az...

A Z generáció jobban függ az elektronikus kütyüktől mint pl akik régebben születtek?

Figyelt kérdés

Én mivel a 80-as évek végén születtem, akkoriban a tévé és videojáték (sárgakazettás) volt úgymond a menő. Viszont sosem volt olyan problémám, hogy a szüleimnek kellett volna levakarniuk róla engemet. Ha volt rá lehetőség inkább estig kint játszottam fociztam stb a többiekkel.


Elmúlt hetekben a munkahelyemen voltak diákmunkások és hozzám is került 5 srác. A telefon mintha rájuk lett volna ragasztva néha úgy kellett kérni hogy tegyék le és legalább a munkavédelmi dolgokat hallgassák végig. De nem mindig valamit írtak messengeren fontos, hadd olfassa el stb.


Nekem is van okostelefonom otthon is aktívan játszok számítógépen és Xboxon. Ráadásul van egy kisfiam is :). De valahogy én ha hazaérek munkából felretudom ezeket a dolgokat tenni, és elsődlegesen a családommal töltöm az időt. De ezek a srácok már rosszul voltak ha 10-nél tovább nem használhatták a telefont.


Ha ilyen irányba haladunk mi lesz? Lassan nem fogjuk azt tudni hogy kell élőben ismerkedni viszonyulni a másikhoz? :)


2022. aug. 28. 07:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

19

"Ergo Kati akkor fogja tudni Julika anyját felhivni, ha az megadja a számot."


Lol, ugyanez a helyzet, ha képernyőzár van a telefonon. Attól gondolom nem pánikrohamozik senki. 😂😂😂

2022. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
23%

21!


Julika fel tudja hívni a saját anyját a saját telefonjarol, te nagyon okos.

2022. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 16 éves, tavaly óta egy forgalmas fagyizóban dolgozik, néha még enni sincs ideje, nemhogy mobilozni. Az összes barátja dolgozik (igaz, mi külföldön élünk, itt ez a szokás). Mikor mi voltunk 15-16 évesek, még nem volt jellemző, hogy végigdolgozzuk a nyarat, vagy iskola mellett dolgozzunk. Egyébként meg a legtöbb 30-as, 40-es embernek is folyton ott lóg a kezében a telefon, ha vársz az orvosnál, fogorvosnál, bárhol, mindenki 1 perc után előkapja, és azzal foglalkotik. Nyugdíjas ismerőseim, rokonaim meg megállás nélkül a Facebookon kommentelgetnek.


És igen, a fiatalabb korosztály mindig más, mint az előző generáció. Az öregek meg mindig kritizálják őket. Pedig mindig az előző generáció ágyazott meg annak, ami éppen van.

2022. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
21%
De más teleofnjáról nem tudja felhívni, mert egy számot nem tud megjegyezni a hülyéje? Bocs, de nem hiszem, hogy ilyen ostobák a gyerekek.
2022. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
23%
Hagyjuk, 24, nem érted a lényeget
2022. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
29%

25

Te sem. A gyereknek 99%, hogy nem attól lett pánikrohama, hogy jááj, hogy fogja anyut felhívni, ha baj van. Lássuk be...

2022. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
64%

25, a lényeg az, hogy ha diagnosztizált beteg vagyok, amihez pontosan tudom, hogy bármikor jöhet olyan helyzet, amelyben segítségre van szükségem, akkor azt közlöm valakivel. Nem kell az egész iskolának tudnia, de mondjuk a tanárnak igen, vagy akár a legjobb barátomnak.

És teljesen mindegy, ha ez epilepszia, esetleg súlyos mogyoróallergia vagy pánikbetegség.

2022. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
31%

26, 27!


Nem, a lényeg az, hogy nem tudhatod, miért kell valakinek az a telefon. Ennyi.

2022. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
De akinek életbevágóan fontos a telefon, az kétszer is ellenőrzi indulás előtt, hogy nála van-e.
2022. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!