Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislány apa...

Másfél éves kislány apa mániájára mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves lányom, akin pár hete kitört az apa mánia. Állandóan éktelen balhét csap, ha nem vagyok a közelben (és annak ellenére, hogy home officeban dolgozom, azért ez ugye nem mindig megvalósítható.) A legrosszabb viszont az, hogy éjszakánként eddig ha felriadt az anyja vagy én 5 perc alatt vissza tudtuk altatni, most rettentő üvöltözés közepette követeli, hogy vegyem fel és sétáljak vele a teraszon. Csak én, az anyját azt múltkor kiküldte a szobából. Nyilván ez hosszú távon nem tartható, de mégis mit lehet ezzel csinálni? Ráadásul azt se értjük mi hozta ezt elő belőle, eddig teljesen normálisan viselkedett meg aludt.

#Apás korszak
2022. szept. 21. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Egy ekkora gyerek kétnaponta változik. Nálunk is volt ilyen, aztán kitalált valami mást. Én nem vinném ki a teraszra, de könnyen beszélek, mert tudom, hogy ki tudnak maguknak bármit hisztizni.
2022. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Mi bajod van azzal, hogy neked kell visszaaltatni? Másfél éven át az anyja kelt hozzá, most pár hétig te is kibírod.
2022. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy ez a viselkedés is normális tőle. Idővel majd elmúlik, addig is legyetek következetesek. (Nálunk két hétig tartott az apamánia korszak, az én párom mondjuk élvezte)
2022. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Ez teljesen normális életkori sajátosság. 2.szeparációs szorongás.

A lányok pedig nagyon apásak amúgy is.

2022. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
En is elvezem, nem is az a gond, hanem pl az hogy ugye otthonrol dolgozom, es nem tudom ezt ugy csinalni hogy a lanyom rajtam log. A multkor bezarkoztam mert meeting volt, egesz vegig kinn uvoltott a nappaliban...
2022. szept. 21. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen.. 😂 Nekünk 3 lányunk van, a legkisebb 2 lesz, férjem este 6kor beesik,és gyakorlatilag hozzá se férek amíg nem alszanak 😂
2022. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az altatassal meg nem az a gond hogy nekem kell, mert ilyen eddig is volt, hanem az, hogy marha hideg van mar ejjel, nem feltetlenul optimalis vele egy orat grasszalni a teraszon ejjel haromkor.
2022. szept. 21. 12:24
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
valószínüleg ezzel büntet, amiért egész nap dolgozol, és nem vele foglalkozol. Hát igen, kisgyerek mellett a home office nehezebb, mintha elmennél otthonról az irodába. Így nem igazán érti, miért nem vagy vele egész nap. Az, hogy te éjjel kiviszed a teraszra, mert Ő azt akarja, azt ne hagyd, mert így teljesen átveszi a kontrollt, ő fog irányítani. Hiába sír, meg hisztizik, te legyél a falkavezér.
2022. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt nem teljesen értem. Félsz neki nemet mondani? Tán pisztolyt tart a fejedhez?

Egy másfél éves gyerekről beszélsz, aki kiküldi az anyját a szobából, és kiparancsolja az apját a teraszra, mert ő ott akar pihengetni. Ne haragudj, de ez egyszerűen abszurd.

A felnőtt te (és a feleséged) vagy, a döntéseket te hozod. Ha jó okod van rá, hogy ne vidd ki, nem viszed ki, ha visít, ha nem. Találjatok ki más módszert, de lehetőleg ne olyat, amivel azt érezheti, kedve szerint ugráltathat titeket. Ha pedig meetinged van, foglalja le valamivel a feleséged, lényegében ezért is van otthon (mondom ezt úgy, hogy a férjem két és fél éve dolgozik itthonról, másfél éves a lányunk, és szintén apás).

2022. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha meeting van, vigye el az anyja sétálni, ez a része így megoldható. A többi része viszont nem igényel különösebb megoldást szerintem, ez teljesen normális helyzet. Kényelmetlen vele sétálni egy órán át? Hát anyaként is az ám. 😀

Lehet, kicsit érzékenyen is érint a kérdésed, mert az én lányom is másfél éves, és ő is az apján lóg, amikor csak lehet. Ő altatja, éjjel visszaaltatja, ha kell, viszi magával wc-re (és kell, mert dörömböl a kiscsaj, hogy be szeretne menni). Szerintem ez még jó dolog is, mert a legtöbb gyerek anyás, nálunk a fiunk is az, és így legalább az apa is igazán kiveheti a részét a gyereknevelésből, és érezheti, hogy ő is nélkülözhetetlen, nem csak az anya.

2022. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!