Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislány apa...

Másfél éves kislány apa mániájára mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves lányom, akin pár hete kitört az apa mánia. Állandóan éktelen balhét csap, ha nem vagyok a közelben (és annak ellenére, hogy home officeban dolgozom, azért ez ugye nem mindig megvalósítható.) A legrosszabb viszont az, hogy éjszakánként eddig ha felriadt az anyja vagy én 5 perc alatt vissza tudtuk altatni, most rettentő üvöltözés közepette követeli, hogy vegyem fel és sétáljak vele a teraszon. Csak én, az anyját azt múltkor kiküldte a szobából. Nyilván ez hosszú távon nem tartható, de mégis mit lehet ezzel csinálni? Ráadásul azt se értjük mi hozta ezt elő belőle, eddig teljesen normálisan viselkedett meg aludt.

#Apás korszak
2022. szept. 21. 11:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenek, de az hogy ő dirigál és hagyjátok egyre rosszabb lesz.

Ok 1.5 ~ves de mond meg sétálni lehet, de bent a nappaliban itt az ősz és mostmár hideg van, lehet 1-2 napig lesz extra balhé, de majd beletörődik.

Ilyenkor anyost is megkérdezem, mikor baromságot csinál a gyerekkel mert sír, hogy majd ha drogért sír vesz neki?

2022. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Apás, tehát te tudsz rá hatni a legjobban. Magyarázd el neki miért nem lehet már éjjel kimenni a teraszra és kész. Lehet eleinte hiszti lesz, de előbb-utóbb megérti.

Napközben, ha olyan dolgod van, vagy annyira matrica a kislányod, akkor anyával dolgozzatok össze és vagy ők menjenek el otthonról egy kicsit, vagy te ülj be egy kávézóba, menj be az irodába, ha tudsz. Szintén próbáljátok megmagyarázni neki, hogy apa dolgozik, ez mit jelent és mivel jár.

Most abban a korszakban van, amikor feszegeti a határokat, éppen ilyenkor kell lecsapni azokat azonnal. Bár rossz a hisztit hallgatni, amikor határt szabsz, de hidd el hosszútávon az ad neki biztonságot, ha pontosan látja a kereteket!

Pl. apa sétál veled egy kört a nappaliban, aztán idefekszik melléd, pihenjünk, esetleg beszélgessünk még egy picit együtt. Az első próbálkozások mindig marha nehezek, de ha következetes vagy, ebből nem azt fogja megtanulni, hogy minidiktátorként apa tótágast áll egész éjjel, ha akarom, hanem azt, hogy apa itt van, biztonságban vagyok és szeret így, összebújva is, nem csak a teraszon sétálgatva. Szóval hajrá! Egy kis önbizalom és szablyátok azokat a kereteket! :)

2022. szept. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!