Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves kisfiam minden nap...

7 éves kisfiam minden nap fekete pontot hoz haza. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Már mindentől eltiltottam, lassan lelki terrorban tartom. Azt mondtam neki, hogy beadom nevelőintézetbe.Verjem meg, v. mit csináljak, hogy megértse az ő kötelessége a tanulás és az iskolai feladatok elvégzése? Ilyen rossz anya lennék? Úgy érzem becsődöltem a gyereknevelés szempontjából.
2008. jan. 4. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tanul,akkor űlj le mellé és tanulj vele,segítsd!

Tanulmányok kimutatták,h az okosan osztott jutalom sokkal nagyobb ösztönző erő,mint a büntetés(főleg a magyar embereknél).Ne tartsd lelki terrorban mert az neki sem jó.Tényleg csak azt tudom tanácsolni,h ülj mellé tanulás közben.Anya sokáig tanult a bátyámmal meg a hugommal is..Egy 7 éves gyeek még nem fogja megérteni,h mi az a kötelesség!Egy ekkora gyereknek még a játkon jár az esze!De ne is várj el túl sokat tőle,mertha ő egy olyan közepes képességű gyerek,akkor ne akard,h ötösöket hozzon csak haza.A veréssel meg nem mész semmire ilyen esetben,de sok másikban sem.

2008. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem biztos, hogy a gyerekben van a "hiba". Esteleg az iskolával, tanárral vagy az osztálytársakkal is lehet probléma. Próbáld kérdezgetni a fiad, hogy kit nem szeret és miért. Igaz nekem még csak ovis a fiam, de nekünk is volt gondunk. Nem szerette az ovónénit és félt tőle mert kiabál vele. Nála ez úgy jött ki, hogy minden reggel hányt,sokára jöttünk rá, hogy ez leki eredetű. Nem lehet, hogy a te fiad is így akar jelezni valamit? Tanúlj és beszélgess vele sokat. Ne magad hibáztasd!
2008. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyat soha semmilyen körülmények között nem mondj neki, hogy beadod intézetbe, mert ha egy gyereknek nincs kielégítve az az alapvető szükséglete, hogy biztonságban érzi magát, akkor nem tud semmit teljesíteni az iskolában, és mentálisan sérült ember lesz belőle. Érdemes lenne beszélni a tanárnénivel, hogy mi lehet a gond. Esetleg azzal is lehet gond, hogy a tanár nevelési módszerei a te fiadnál nem célravezetőek, ilyen van. Ebben az esetben nem muszáj iskolát váltani, kérheted, hogy tegyék másik osztályba, hátha segít. Tanulj a fiaddal, türelmes legyél vele, magyarázd el neki a dolgokat. Be szokott válni ez is:

Beszélgess vele arról, hogy ő mit csinálna, ha tanárbácsi lenne? Mire tanítaná meg a gyerekeket és miért arra? Ne botránkozz meg, ha valami idétlenséget mond, keresztlányom erre azt felelte, hogy géppisztolyozni. Tovább lehet kérdezni, hogy miért pont arra, stb. Azt is meg lehet kérdezni, hogy mit csinálna, ha ő lenne a tanár, és a gyerekek nem figyelnének oda. Lehet beszélgetni arról, hogy miért kell iskolába járni, miért fontos.

Jó a jutalmazás is. De ne eszetlenül csináld, hanem ésszerűen. Fogj egy nagy kartonlapot, csinálj belőle egy naptárt mondjuk egy hétre. Mondd mega fiadnak, hogy amelyik napon nem kap feketepontot, jól viselkedik az iskolában és szépen megcsinálja a házifeladatát, és a tanítónéni sem panaszkodik rá, akkor kap egy matricát a lapra. Beszéld meg a tanárral, hogy esténként felhívod, hogy tudd, mi volt aznap az iskolában. De ezt is mondd meg a fiadnak, ne higgye, hogy a háta mögött beszélik ki. Ha betelik, a lap, akkor kaphat egy játékot, vagy elviheted sütit enni cukrászdába, vagy bármi ilyen, amit szeret. Ha rosszul viselkedik, értelemszerűen nem jár aznapra matrica, de a már meglévőket semmiképpen ne vedd el. Fontos, hogy ne egy túl hosszú időintervallum legyen az, amíg a matricákat gyűjteni kell, mert ha nem kap hamar jutalmat, belefárad, nincs motiváció. Egy hét éppen elég egyszerre. Később lehet nyújtani. Ha megvannak a szükséges matricák, akkor rögtön (mondjuk már másnap) kapja meg a megígért jutalmat, ne később. Ha azt látod, hogy már csökken a lelkesedés, juttasd eszébe, hogy mit fog kapni, ha meg lesz annyi matrica, amennyit megbeszéltetek, és hogy ha nem lesz jó, akkor nem kapja meg.

2008. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A verés nem mindíg segít,de ha már semmit nem tudsz tenni akkor zörgess le egy jól irányzott sallert.
2008. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik választ adónak vagy nincs gyereke v. maga is egy neveletlen kölyök még. Ha meg van, az ég irgalmazzon annak a kisgyereknek.


A második válaszoló nagyon jó tanácsot adott, igaz türelemre és kitartásra van szükség hozzá. De szerintem célravezető.


Az én 8 éves (másodikos) fiam nem volt verekedős, egy nap azonban a napköziben rákezdett...Majd 2 hétig tartott ez az állapot, nem tudtuk miért-kérdeztük az osztályfőnököt mi lehet az ok (nála nem csinálta)-mire kiderült, hogy a megszokott tanítónéni beteg és helyettese van... Innen fújt a szél. Visszajött a régi tanítónő és mintha elvágták volna.

Így én is azt tanácsolom a másik megoldás mellett, hogy menj be a suliba, kérdezd meg-lehet, valóban nem is a fiad a "hibás", hanem a suliból ered a probléma.


Sok sikert:)

2008. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
88%

Szerintem a harmadik válaszadó tanácsait megfogadhatod nyugodtan. Az én kisfiam most másodikas 8 éves. Az óvodában vegyes csoportban volt, nem nagyon figyeltek rá, mert akkor észrevették volna, hogy még egy évig vissza kellene tartani őt az óvodában.

Bekerült az iskolába, és első osztályban teljes évben figyelemzavarral küzködtünk. Ez a tanulásra is rányomta a bélyegét.

Óra alatt az ablakon nézegetett, nem érdekelte a tanulás, ha pálcikával számoltak matekórán, ő várat épített a pálcikákból, és azt mondta utál iskolába járni.

Még nem érett meg. Találtam az interneten egy oldalt ami sokat segített "varázsbetű.hu", letöltöttem az ingyenes programokat, és játszva tanultunk, úgy hogy egy jutalmazó rendszert építettünk ki. Minden iskolai vagy otthoni jó teljesítményért egy külön erre a játékra vezetett füzetbe,csillagokat, majd matricákat kapott, és minden 10. matrica után kapott valamilyen kézügyességet fejlesztő meglepetés ajándékot.

Nem szabad bűntetni őt mindenért, csak azért ami tényleg olyan magatartás, azért "bűntetést" (tv, számítógép elvonás) kap. Viszont a jutalmazás meghozza a gyümölcsét.

Most már szeret iskolába járni, és a mai napig is fenntartjuk, ezt az ösztönző rendszert. Viszont az is fontos, hogy a tanítónők segítségével találjatok megoldást a problémára. Ha a tanár az iskolában folyamatosan letöri az önbizalmát, akkor nem jutsz előre. Ha pedig kimondottan pikkel a gyermekedre, érdemes meggondolni az iskolaváltást. De ez az utolsó megoldás.

2008. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ilyen idős korba még tanulj vele! majd ha negyedikes lesz akkor már hagyd had legyen önálló de mindig kérdezd ki a leckét különben az lesz hogy eggyeseket hoz haza. Magyarázd el neki ha nem tanul, feketéket hoz haza nagy gondok lesznek
2008. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
hogy mondhatsz iylet a saját gyerekednek,főleg 7 évesnek?
2008. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Verd el, mint a lovat!!! Napi kétszeri verés segít.
2010. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!