Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a kisgyerekek normális...

Mennyi a kisgyerekek normális testhőmérséklete?A kisfiamnak 36,9- 37,1 a hőmérséklete bármikor mérem. Nem beteg, de már fél éve észrevettem ezt.

Figyelt kérdés
Orvos, védőnő szerint a gyerekeknek magasabb lehet a hőmèrsékletünk. Tapasztalatokra véleményekre lennék kivancsi, hogy mégis mennyire foglalkozzak ezzel.

2023. jan. 25. 09:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A gyereknek három tizeddel magasabb a hője, mint a felnőtt, könyvszerinti tökéletes adat. A babáké magasabb, ha kicsit is utánanézne. Szerinted mi a fszomat vizsgalnának rajta, megmondja az orvosnál, hogy az a panasza, hogy a gyereknek teljesen okés a testhője?
2023. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
A 37,1 mióta 3 tizeddel magasabb,mint a 36,3? :D Mit vizsgálnak? Mandula, gyulladt fog, ínygyulladás,nyirokcsomók, fehérvérsejt, süllyedés, pajzsmirigy funkciók, hogy néhányat említsek.
2023. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál emiatt, nem is egy orvostól kérdeztem meg . Azt mondta mindegyik hogy normális, mert a gyerekeknek magasabb a hője. Nem írtak ki vérvételt, mert indokolatlannak tartották.
2023. jan. 25. 16:26
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha az összes orvos azt mondja, hogy normális, akkor mi a francot idegeskedsz ezen?

Istenem, a sok szabaidő 😂

2023. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát figyelj,véleményt kérdeztél,én csináltatnék vérképet, de nyilván nem kell megfogadni. Lehet van krónikus betegsége,lehet nincs. Az én gyerekem stabil 36.3 volt baba korában is,azóta is annyi.
2023. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban 37.0 foknál telefonálnak,hogy menjek érte. Múltkor délután szólt az ovonő,hogy "csak azért nem telefonáltam,mert 36.9 volt egész nap a hőmérséklete,de holnaptól csak orvosi igazolással jöhet oviba".
2023. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
36-37,5 között nincs gond. Ha egyfolytában 37-37,5 akkor érdemes megnézetni orvossal, 37,5-38 hőemelkedés 38 felett már láz. 22 vagyok, de van, hogy már 37,1-nél úgy érzem magam mint aki majd meghal, de ez általábban akkor van amikor el is kapok valamit. Míg pl tesóm a 39 fokos lázát alig érzi
2023. júl. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!