Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vállalnak egyre többen...

Miért vállalnak egyre többen csak a társadalomnak meg a kormánynak gyereket, aztán utána meg megbánják és úgy érzik világgá mennek?

Figyelt kérdés
Ezt most úgy szeretném kifejezni, hogy nem mindenki való anyának, de nagyon sok panaszkodást olvastam, hogy belefáradtak az egészbe, stb.
2023. febr. 5. 18:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg ponthogy egyre kevesebben szülnek, főleg ide. Ezért van ez az akciója a kormánynak, hogy hátha. 🤷🏻‍♀️
2023. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

10-es milyen "ma is kezded"?

És mi az hogy hülye kérdés? Ha ez járt az eszemben miért ne kérhetném ki mások véleményét erről?

2023. febr. 5. 19:38
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

De honnan a frászból tudod róluk, hogy ilyen okokból vállaltak gyereket? Azt ne mond, hogy mindet megkérdezted, és ezt válaszolták.

Valakiknek alapból napirenden volt a családalapítás. Ha emellett éltek az állami támogatással is, az neked azt jelenti, hogy azért vállaltak gyereket? 😄

Mi pl. 8 évig meddő pár voltunk. Közben vettünk lakást, nem igényeltünk semmilyen támogatást előre, mert hülyék nem vagyunk. Most, hogy sikerült a baba, akire évek óta vártunk, nyilván éltünk azokkal a lehetőségekkel, amik speciál számunkra elérhetőek voltak (babaváró, otthonfelújítási támogatás), mert hülyék lennénk kihagyni.

2023. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
13-as, onnan tudom, hogy több ilyen választ láttam itt Gyakori Kérdéseken, hogy egy pár anyuka csak meg akar felelni a társadalmi elvárásoknak, azaz a kormánynak, aki napi szinten erőlteti a gyerekvállalást.
2023. febr. 5. 19:52
 15/29 anonim ***** válasza:
78%
Tegnap még üzenetben is elismerted,hogy te írod ki ezeket :) A kérdéseid lényege,hogy a nők megbánják a gyereket vagy eleve nem is akarták,mert rájuk kényszerítik. És ez már a tizen-sokadik ilyen kérdésed. Nem értem,mi a célod vele, ijesztő.
2023. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
45%

"Miért vállalnak egyre többen csak a társadalomnak meg a kormánynak gyereket?"

Te ismersz akár egyetlen embert aki a társadalomnak meg a kormánynak szül? Mert én egyet sem. A csaladi pótlék egy gyerek után 12 ezer havonta. Nyilván nem ezért szülnek. Az egy másik dolog, hogy fárasztó felnevelni egy gyereket. Ez így van, fárasztó. Semmi köze a családtámogatásokhoz.

2023. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam szerintem.

Itt inkább arra szerettem volna kilyukadni, mint ahogy az előttem válaszoló is írta, hogy sokan szeretnének gyereket, de utána jönnek rá, hogy milyen nehéz, és hogy egyáltalán nem nekik való az anyaság.

2023. febr. 5. 21:20
 18/29 anonim ***** válasza:
67%
De mivel már rengeteg ilyen kérdést kiírtál és rengetegen válaszoltak,még mire vagy kíváncsi?
2023. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"Itt inkább arra szerettem volna kilyukadni, mint ahogy az előttem válaszoló is írta, hogy sokan szeretnének gyereket, de utána jönnek rá, hogy milyen nehéz, és hogy egyáltalán nem nekik való az anyaság."


Ez az önismeretük hiányáról árulkodik, nem arról, hogy a kormánynak akartak szülni.

Szerinted ki szül ennek a kormánynak? Még a legelvakultabb fideszes szavazóról sem tudom elképzelni, hogy ez motiválná. Ez azért nem a náci Németország, hogy szüljünk árja gyermeket.

Ha Mi Hazánkban inkább vannak ilyen gondolkodásúak, de azok is a hazának szülik, nem orbánéknak.

2023. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Erre reflektálnék:

"Itt inkább arra szerettem volna kilyukadni, mint ahogy az előttem válaszoló is írta, hogy sokan szeretnének gyereket, de utána jönnek rá, hogy milyen nehéz, és hogy egyáltalán nem nekik való az anyaság."

Szerintem ha valaki ismeri önmagát, akkor nagyjából tudja, hogy alkalmas-e erre, vagy sem. Ellenben arra valóban nem lehet felkészülni, amivel az anyaság ténylegesen jár és amit a társadalom a nyakadba tesz (milyen anyának KELL lenned). Te panaszokat olvasol, ami lehet egy fogzós, vagy szepás nehéz időszakban született és a panaszkodó anya éppen a saját életét is megbánta háromszor. Az is lehet, hogy szülés utáni depresszióval küzd, hogy nincs segítsége stb. És akkor ott abban az egy hozzászólásban kibukott belőle minden sz*r, amit hetek/hónapok óta éppen nyelt. Ettől még nem biztos, hogy nem jó anya, vagy nem neki való az anyaság. Egyszerűen kimondta azt, amit igenis mindenkinek ki kéne mondania és jobb hely lenne ez a világ.

Anyaként tudod mennyit tud jelenteni, ha azt érzed, hogy nem vagy egyedül a nehézségeiddel? Ha más anyák is kimondják a környezetedben, hogy ez néha mekkora szívás? Ilyenkor rájössz, hogy nincs baj, rendben vagy, rendben leszel. Ez csak egy mélypont, jobb lesz, javulni fog. Node ha egy anya eljut a mélypontra és csak a nevetős boldog családi képek köszönnek vissza rá mindenhonnan, akkor ő mégnagyobb sz*rnak fogja érezni magát, méginkább azt fogja gondolni, hogy kudarcot vallott és mégrosszabb lelki állapotba kerül. Az anyáknak segítség kell és őszinteség! Ha ez meglenne, nagyon kevés valóban sz*r anya lenne, aki teljesen szétcseszi a gyereke életét.

2023. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!