Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az úgy működhet, hogy a...

Az úgy működhet, hogy a kisgyermek az édesanyjától megkap minden szeretetet, törődést, testkontaktust, ki van elégítve minden lelki igénye, de a "többi" másokra van bízva?

Figyelt kérdés

Úgyértem a játék, bohóckodás, mondókázás, fejlesztés, magyarázgatás neki, hogy mi micsoda.

Kicsi úgy érzem, hogy kevés vagyok mindenhez egyedül.

A lelki igényei teljesen ki vannak elégítve, egy biztonságosan kötődő 1 éves kislányom van.

De a többire egyszerűen nincs erőm.

Szinte minden nap találkozik másokkal, + az apukája is teljes értékű szülő.

Mamákkal, nagynénivel, unokatesóval folyamatosan találkozik.

Járunk babaklubbokba, keresztülőkkel is gyakran találkozik.

Ahogy jön a jó idő folyamatosan kint leszünk, tavaly is tavasztól őszig úton voltunk.


2023. febr. 21. 16:58
1 2 3
 1/23 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én nem értem a kérdést.

szerinted mások,nem pont így csinálják?

Mi az a "többi" igény?

2023. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

"Úgyértem a játék, bohóckodás, mondókázás, fejlesztés, magyarázgatás neki, hogy mi micsoda"


Nem értem. Egész nap hozzá se szólsz? Nem mondod neki, hogy "gyere, most átpelenkázlak", "menjünk enni", "hozd a macit"....?

Ennél több nem kell

2023. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Mire gondolsz, hogy te mit csinálsz akkor vele? Mert pl. ha te szereted, de nem csináltok együtt semmit, csak ott vagy vele, azt nem biztos, hogy érzi a gyerek. Szerintem úgy az ideális, vagy én legalábbis úgy csinálom, hogy én is játszok vele, magyarázok neki, mondókázunk, de járunk sok helyre vagy jönnek hozzánk, amikor más foglalkozik vele, hagyom egyedül játszani, odaadom az apjának játszani, és a sok ilyen kis alkalom alatt ki tudom magamat pihenni. Nem kell egész nap pörögni és élő vidámparknak lenni. :) Naponta egyszer olvasol neki, kihajtod a kertbe játszani, amíg te csak figyelsz rá, egy ideig rakosgatod vele a játékokat, néha felveszed, megpuszilgatod, nevetsz vele, beszélsz hozzá. Ennyi már elég szerintem, és emellett még sok sok óra marad a napban minden másra.
2023. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát jelenleg minimálisat csinálok vele mindenből.

Nagyon rosszul alszik, nagyon nagy igénye van a hordozásra, igazából akkor van el jól ha rajtam van vagy elmegyünk valahova, de sokat játszik önállóan (ilyenkor tudok rendet rakni vagy porszívózni).

De ez annyira leszív, hogy nincs energiám semmi másra.

2023. febr. 21. 17:23
 5/23 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én még mindig nem értem a kérdést.

Mi az ami szerinted minimális, és többet kellene csinálni belőle?

2023. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem működhet. Nálam legalábbis nem. Szeretek neki magyarázni, énekelni, höcögtetni, mondokázni. Így tanul tőled, hogy beszélsz hozzá?
2023. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%
Sok anya, akinek értelmi sérült a gyereke összetenné a kezét ha mondókázhatna a gyerekének, bár lehet ők meg is teszik, nem húzkodják a szájukat.
2023. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljes csöndben hordozod egész nap? Ha néma vagy akkor oké, mit lehet tenni. Más esetben teljesen abnormális, hogy nem magyarazod el a dolgokat az 1 évesnek.
2023. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A minimumot tedd meg beszélj hozzá, és kérj tőle dolgokat.

Kell stimulálni beszéd hangal, kéréssel. Azért csak nem szólsz hozzá egész nap, nekem ő volt a társaságom így beszélni is csak hozzá tudtam.

2023. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Jah hat ez nem igy mukodik. Te kb csak ellatni akarod. Enni inni pelus,furdes,oltoztetes. Ez csecsemogondozas. En is ezt a reszet szerettem amugy. En imadtam furdetni,pelenkazni, oltoztetni bodykba. Tiszta agyat huzni, letenni a helyere. Babakocsiva tenni,tologatni,cumisuvegbol etetni,aztan letenni es nezni hogy alszik. 😆Nah ez megy kb 3 -4 honapig. Aztan indul a buli. Folyamatos pofazas (bocs) magyarazas,,razzuk a csorgot,kockat epitesz,autot tolsz. Egy nap 100 x ugyanazt ,80x ugyanazt a dalt. Baromi nehez,engem is ez a resze farasztott,de ezt muszaj kibirnod. Ovis korban mar levalik, de az elso 4 ev kb errol szol majd 0/24 ben.
2023. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!