Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol lehetnek gyerekekkel...

Hol lehetnek gyerekekkel kapcsolatos kérdések? (amit nekik tettek föl) Pl: - mi az a 3 dolog, amit megszeretnél tenni a jövőben? -Vagy mi az a szeretet szerinted? -Barátság? -Hogyan jellemeznéd egy szóval az iskolát?

Figyelt kérdés

Amik jók esetleg önbecsülés feltérképezésre.

Vagy arra, hogyan érzi magát (iskolában/családban)

Amikor olyanokat játszottunk, hogy ha én ajtó lennék, ha én labda lennék, ha pénz lennék, ha telefon lennék, ha zokni lennék, nehéz különlegeseket mondott, amiből sok minden kijön, ami életből vett dolgok neki.


2023. ápr. 21. 16:00
 1/10 babyboom567 ***** válasza:
98%
most csak én nem értem, hogy mit akarsz kérdezni?
2023. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ilyeneket szeretnék még:

[link]

2023. ápr. 21. 16:07
 3/10 A kérdező kommentje:
Jav: hol lehetnek kérdések gyerekeknek?(még)
2023. ápr. 21. 16:08
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
83%
Ha te nem tudod magadtól feltenni a kérdéseket(a sajátjaidat,amire kíváncsi vagy),akkor a gyereked hogyan tudna válaszolni rá?
2023. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Hogy mivan?!
2023. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudok kérdezni. En kérdeztem azt is milyen lenne ha ajtó stb lennél.

Metaforikusan nagyon sokmindent elárulnak igy félelmekről is, szorongások is felszínre kerülnek, meg azok is a.ikben erőssegei/gyengeségei vannak.

De szeretnék még valami tematika szerűen kérdeseket külön témakörökre

2023. ápr. 21. 16:45
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezt a kérdést engedd el. Rajtad kívül senki nem érti mire akarsz kilyukadni
2023. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"A szülőnek feladata, hogy megpróbálja felelősségteljes emberré nevelni a gyermekeit. Valljuk be, ehhez se rossz, ha legalább megpróbáljuk megtudni, hogyan is látják a gyerekek a világot, amelyben élnek.


Ezt sokféleképpen megismerhetjük, például kérdéseket tehetünk fel neki, amelyek pozitív változásra ösztönöznek és amelyek táplálják az önbizalmat és ösztönzik a rugalmasságot.

Csak a megfelelő kérdéseket kell feltennünk. Olyanokat, amelyek elgondolkoztatják a gyerekeinket, és amelyek beszélgetésre és egészséges kíváncsiságra ösztönzik őket.


A következő kérdések nem csak a erősítik a kapcsolatunkat a gyerekeinkkel, nekünk, szülőknek is segítenek abban, hogy jobban megérthessük őket."

2023. ápr. 21. 17:02
 9/10 anonim ***** válasza:
97%
Ezekre a kérdésekre a választ csak pszichológusok tudják kielemezni, szülők nem.
2023. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy szülő jobban ismeri a gyerekét mint egy pszichológus.

A félszavait is érti, a szeméből is olvas.

Egy pszichológus nem tudná pl azt miért válaszol a gyerekem úgy mi lenne ha csengő lennék, hogy vicces az, hogy megriadnak tőle. Én viszont ismerem ennek a hátterét.

2023. ápr. 21. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!