Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy éli túl a dackorszakot...

Ki hogy éli túl a dackorszakot? 2 óvodás gyerekem van. Amikor velem vannak mindig rosszul viselkednek. Már évek óta. Nem élünk együtt az apjukkal. De ez nem emiatt van, mikor még együtt voltunk akkor is ezt csinálták.

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a gyerekek az anyjukkal általában máshogy viselkednek (ahogy ők is). Ráadásul az "altatás" is rémálom, nem akarnak aludni. Az oviban általában alszanak meg az apjuknál is. Este soká alszanak csak el,reggel korán kelnek minden nap (5-fél 6). Mit csináljak? Nagyon stresszes az életem miattuk meg az apjuk miatt. Nagyon kevés segítségem van sajnos. Tud valaki valamilyen bevált nyugtató szirupot,gumicukrot vagy valamit alváshoz? Mert mindig kb fél -egy óra eltelik mire elalszanak azis nagy szenvedés árán. Már gondolkodtam bébiszitteren is hogy legyen néha,legyen több énidőm de drága meg ha idegen pl nem tudom hogy fogadnák. Az a baj hogy az apjuk is nagyon megnehezíti az életemet.
2023. máj. 29. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos írod is, hogy nagyon stresszes vagy, ez látszik az írásodból is. Ezt az idegállapotot ok teljesen átveszik, és azert ilyenek ők

is. Nem élvezed a gyerekeiddel töltött időt hanem egy szükséges rossznak eléd meg az egészet. Amikor apukánál vannak akkor van énidőd, töltődj fel. Menj barátnőzni, szórakozni, vagy pihenj. De mikor veled vannak akkor élvezd azt az időt. Az esti altatás nálunk is mindig vagy 1 óra, de engem ez nem zavar. Akkor az a dolgom. Ha a saját hozzáállásodon tudsz változtatni akkor a körülmények is fognak változni. Ha te nem tudsz változni ne várd a csodát, azért tenni kell.

Azt pedig hogy nyugtatót, altatót adsz nekik felejtsd el, ez eléggé veszélyes víz lenne.

2023. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj, elhiszem hogy nagyon nehéz, (nekem ferjezetten, 1 gyerkőccel is nehezebb, mint vártam), de nyugtató szirup meg gumicukor???? Komolyan?


Szerintem kérdezz pszichológust, ne a gyakori emberét, o majd érdemben tud segíteni.... Nyilván neked kell változni, igen, biztosan az a fő gond, hogy stresszben élsz, rád szakadt minden felelősség, munka, gyerek körüli teendő, ez a mindennapos körforgás.... Kronikusan fáradt, kialvatlan, kipihenetlen vagy.... Kipihenten az ember sokmundenre másképp reagál, vagy fel sem veszi, amire fáradtan robbanni is tudnál azonnal..

Szóval neked kell változni, a fizetett segítség jó ötlet, még ha drága is, ha tudsz, beszélj az apjukkak, hogy töltsön velük több időt.


Egyébként van olyan idő naponta, mikor csak a gyerekekre figyelsz? Lehet ez hiányzik, hogy csak ellatod őket, de nem marad minőségi idő együtt lenni, mert rohanás, házimunka, stb...

2023. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Apuka viszi őket rendesen? Szerintem szükséged lenne rá hogy fel tudj toltodni, ha meg tudnátok beszélni hogy többet vigye őket, az is segíthetne hogy abban az időben maximálisan oda tudd tenni magad amikor veled vannak. Esetleg megpróbálhatod kicsit később elhozni őket az ovibol vagy délutáni programokra befizetni heti 2x (nálunk ezek kb 5ig vannak pl foci, angol, addig is lehet kis en idod. Plusz van pár gyereknevelésről szóló könyv ami segíthet abban hogy könnyebb, élvezhetobb legyen az együttélés neked és a gyerekeknek is, pl. Az egyszerűbb gyermekkor és a Beszélj úgy hogy erdekelje, hallgasd úgy hogy elmeselje könyvek sok használható ötletet adnak amik a mindennapokat jobbá tudják tenni.
2023. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Melatonint próbáld ki. Természetes. Mindenki szervezetében van.
2023. máj. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Melatonint gyerekeknek nehogy. Rászoknak és utána már csak melatonin pótlással tudnak aludni. Ezzel csak rontanál a helyzeten.
2023. máj. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
A Melatonin veszélyes. Orvosi ellenőrzés, és nagyon nyomós indok esetén szabad csak adni, nagyon kemény mellékhatásai lehetnek.
2023. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet, hogy a te elvárásaiddal van a baj? Két óvodásnál az 1 órás szintidővel abszolút elégedett lehetsz. Én örültem volna, ha ilyen könnyen ment volna.
2023. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál már velük kellemesen eltolteni a közös időtök? Kirandulni, programozni stb? Amit mindhárman élveztek.

A legjobb megoldás mindig a megfelelő gondoskodás a gyerekről, ha ki van elegitve, akkor kezelhető

2023. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mar volt ez a kerdes nemreg
2023. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

A megfogalmazásodból is érződik, hogy ideges, feszült vagy. Ezt az állapotot a gyerekek megérzik és átveszik. Először is neked kell egy kicsit lazítani, kikapcsolni és átkapcsolni az agyad.


Nekünk 2,5 éves a gyerek, a bölcsibe az egyik legjobb gyerek. No hiszti, azonnal elalszik. Itthon meg hiszti, visszapofázik, nem akar aludni és a társai.


A feleségem már kivan. Felemeli a hangját, feszült, fáradt, frusztrált. Ha ő is itthon van a gyerek kezelhetetlen. Ha dolgozik, boltba van, vagy én megyek vele a játszóra, akkor a gyerek kezelhető.


Anyósom és anyám is megállapoítta, ha nincs ott a feleségem a kislányunk egy nagyon kedves és szófogadó.


Amint bejön a légtérbe az anyja a feszült, frusztrált energiájival a gyerek is azonnal átkapcsol erre.

Anya felemeli a hangját, a gyerek ordít stb.

Ha anya itthon van szétpakol, rámol mert anya rászól idegesen hogy neki kell pakolni megint. A gyerek kiröhögi, de szószerint és pakol tovább.


Ha pl. nekem szétpakol valami játékot, én lehajolok hozzá, szépen, lassan elmondom neki, az előzőt pakoljuk össze, segíts. 90% "jó" és neki állunk összepakolni.

De sorolhatnám még ezeket a szituációkat.


Én nyugodt vagyok, halvérű egyébként is. Gyakran elvesztem a türelmem és káromkodok de nem a gyerek előtt. Vele mindig higgadtan, csendesen kommunikálok.


Előbb magadon kell fejleszteni, neked kell a stresszből leadni, kikapcsolni.


Mi pl. a feleségemmel vettünk ki szabit és napközben amíg a gyerek bölcsiben volt elmentünk pár órára egy termál fürdőbe,másik alkalommal ebédelni egy harmadik alkalommal pedig moziba.

A feleségem mondta is, rosszul érzi magát kicsit, bűntudata van, hogy a gyerek a bölcsibe mi meg szórakozunk. Elmagyaráztam neki, ha mindennap csak a gyerek, meló stb., akkor belehülyül.

Azóta a szexuális életünk is kezd alakulni, ilyen szabadnapok alkalmával az is van...


Elképzelni sem tudom, hogy milyen lehet az, ha nincs segítséged. Engem sokan tartanak papucsnak. De mivel egy háztartásban élünk én ugyanúgy takarítok, főzök, mosok, bevásárlok. És nevelem a gyereket is, foglalkozom vele, mert nem az ért vállalTUNK gyereket, hogy csak az anyja kínlódjon vele.


Nekem is lenne lehetőségem napi 14 órát dolgozni és talicskával hazahozni a pénzt, de lesz.rom. Inkább töltöm az időt a családdal, a lányommal egy 35nm 1,5 szobás lukban, meg elég a 18 éves autó is. Lehetne családi házam, új SUV, de minek...

2023. júl. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!