Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kakil még mindig be?

Miért kakil még mindig be?

Figyelt kérdés

Lányom mingyárt 3 éves, február óta teljesen szobatiszta, úgy április óta éjjelre is.

Pontosabban csak pisire, kakira soha. Azt képes wc vagy bili után is azonnal pelusba. Amikor napokig nem pisilt be, adtam rá bugyit, hogy abba sokkal rosszabb neki, ugy gyorsan szobatiszta lesz. Kb 2 hónapig naponta akár több bugyit is moshattam, igy visszaadtam a pelust. Ezerszer elmagyaráztam neki hogy wcbe vagy bilibe kell, és ő is pontosan tudja, mostmár mondja is, hogy csak akkor mehet ovodába. Azt is hozzateszi, hogy majd legközelebb belekakil.

Kétszer sikerült neki bilibe, akkor nagyon nagyon megdícsértük, de utána pár perc múlva már újra belakilt.

Fogalmam sincs mi lehet ez, es mit kezdjek vele. Szeptembertől menne oviba, de igy félek haza fogják küldeni.

Van valakinek ötlete mit tehetnék még?



2023. jún. 8. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Random belekakil, vagy tudatosan elbùjik, ès ùgy kakil be?

Ha az utòbbi, akkor szòlnek, hogy kèrjen hozza pelust, ès csak akkor lenne rajta. Esetleg csak egy mosható külső. Ez a szobatisztulàs egy lèpcsőfoka.

Ha az első, akkor vagy lelki oka van, vagy mèg nem èrett rà.

2023. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem érett még rá. A lányom 4 éves koráig szinte mindig bekakilt (a pisilés is csak 3,5 éves korra oldódott meg teljesen). Aztán nagyjából amikor betöltette a 4. évet, mintha elvágták volna, egyik napról a másikról vécé kakilt.
2023. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőekkel. Sokszor egy-másfél évvel később lesz kakira szobatiszta a gyerek, mint pisire. Azaz Vekerdy szerint az már szobatiszta gyerek, aki kéri a pelust és abba végzi el a nagydolgát. Nálunk mindkét gyerek így kezdte az óvodát. Nem volt belőle semmi gond, ott sosem kakiltak, amíg kakinál is át nem szoktak a WC-re (bár utána se nagyon).
2023. jún. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem szól, nem bújik el. Van hogy hallom mikor kakil, mondom is hogy most ülj rá, de azt mondja nem!. Utána szokott szólni, es már megy a tiszta pelussal a wcre. De van hogy akkor se szól, csak megérzem.

Ha visszajön a jó idő, megint adok rá bugyit.

Mostmar én is ott tartok hogy az se baj ha még ilyen marad, csak szóljon hogy kéri a pelust, na meg hozza haza az oviból...


Néha probálkozik reggel, főleg amikor én is megyek, akkor ő is erőlködik a bilin, de persze az úgy nem megy. Mondom is hogy akkor próbáld mikor kell, de ezt nehéz elmagyarázni egy ekkorának.

2023. jún. 8. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos jó érzés neki a pelenka. Még pelenkázni kell még.
2023. jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!