Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen betegsége lehet a...

Milyen betegsége lehet a gyereknek ha egyik nap elvitték strandra a táborban és másnap megy fel a láza? Tünete semmi nincs

Figyelt kérdés

Nem köhög, nem folyik az orra, nem fáj a torka, nincs hasmenése, semmi.

Tegnap a sulival strandon voltak délután, utána vissza az iskolába es úgy hoztam haza hogy az ájulás kerülgette, mert hőgutát kapott, es a bőre is enyhén leégve, itthon itattam sokat, enyhe langyos vizzel tusoltattam és pancsizott, hogy a bőre lehűljön és jobban legyen.

Elmúlt a rosszullét már a tus alatt is, tudott vacsorázni, élénk jókedvű volt és alvás.


És ma reggel óta megy fel a láza.

Milyen vírust bacit kaphatott meg a strandon?



#láz oka
2023. jún. 24. 11:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Ugye ez a kérdés nem komoly? Ugye nem vagy annyira életképtelen, hogy felhívj egy szakembert mondjuk az ügyeleten?
2023. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Napszúrás.

Ugye te tizen-huszonéves szitter vagy, nem szülő?

2023. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Te hülye vagy? Elmondanák azt hogy hőrmelkedésnél még ne adjak lázcsillapítot csak 38 felett, de inkább 38.5, és ha 3 nap mulva se mulik akkor orvos.

Vannak itt anyák?

2023. jún. 24. 11:51
 4/27 qkker1 ***** válasza:
79%
Már tegnap elvittem volna orvoshoz, igaz én APA vagyok!
2023. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%

A hőguta 39,5-40,6°C testhőmérsékleten alakul ki, amikor a test verejtékezése leáll, a test maghőmérséklete megemelkedik, a bőr kipirul és forróvá válik, majd a keringés rendszere fokozatosan összeomlik. A hőguta kezelés nélkül halálos kimenetelű is lehet.


Hát én ez alapján nem itt érdeklődnék, hanem felelős szülőként már tegnap orvoshoz vittem volna, hogy lássa orvos és szakember döntse el szükség van e megfigyelésre vagy valóban otthon lábadozhat.

2023. jún. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Napszúrás, hőguta gyerekeknél még veszélyesebb.
2023. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A láz simán lehet a hőguta tünete.
2023. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%
Nem hőgutát kapott hanem napszúrást. Ti soha nem is láttatok napszúrásos embert?
2023. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem értek..


Ha tudtad, hogy strandra mennek: miért nem volt a gyereknél naptej, és sapka?


Még is miért a gyk népétől várod, hogy monitoron keresztül diagnosztizálja a gyereked orvos helyett?

Láz.. bármitől lehet.


De csak halkan jegyzem nem egy nap alatt jönnek a tünetek.. van lappangási idő, szóval nem a strandon nyalt be valamit valószínűleg.

2023. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Felhívtam az ügyeletet.

Azt mondták bőséges folyadékbevitel kell, szükség esetén lázcsillapítás, lehetőleg pihenjen. Úgy gondolják lehetett enyhe hőgutája, vagy vírus, figyeljem. Nem gondolják hogy vmi extra.

Na ezeket eddig en is tudtam!

Gondoltam másnak talán van vmi több sütnivalója szülő létére mint az alap minimum.

2023. jún. 24. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!