Epipen csak úgy?

Figyelt kérdés

Nyaralni készülünk tengerhez (kevésbé forgalmasabb részre is) és nyugodtabb lennék, ha lenne nálunk epipen, ha pl megcsípi a gyerekem valami és súlyos allergiás reakciója van beadhassam, mert onnan messzebb van kórház,orvos.


Az is megnyugtatna, ha itthon is lenne csak úgy nálunk, hátha pl allergiás a méh csípésre. (Mamám az pl).


Valaki volt már, hogy nem tudott allergiáról és feliratott epipent a gyerekorvossal?


A kérdésem elméleti, a gyerekorvosunk 1000%, hogy nem írna fel.



2023. júl. 3. 11:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Hamar lejár, úgyhogy maceras. El tudod képzelni vad szituációt, amikor jól jön, én is volt hogy hetekig szikével és csővel a zsebemben mászkáltam, de mivel nálunk a családban nincs ilyen jellegű allergia, nem tartom reálisnak.


Felkapta a média érthető okokból kifolyólag, de nem lehet mindig minden veszélyre készülni.

2023. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kell sajnos.


Egyrészt tényleg hamar lejár, 1 éven belül.


Teljes áron 17.000 Ft. Támogatás nektek nincs rá, hisz egészséges a gyermek.


Speciális táskában kell tartani, különben tönkremegy. Svájci cégtől tudsz rendelni, hamar megküldik. Max 24-26 Celsius fok, több nem lehet, de hűtőbe, jég akku mellé tilos tenni!


Inkább hisztamin tartalmú csepp legyen nálatok, és tudjátok az ottani mentő elérhetőségét.

2023. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
2# Nekem megérne 17000 ft-ot évente,hogy csak úgy ott van porosodva még a speciális tárolás mellett is. :D
2023. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

A másik hogy a háziorvosunk direkt szakorvosi javaslatra tudná felírni, de ilyet nem kaptam a szakorvostól, így bármennyire segítőkész, nem tudta nekünk felírni.

Évente 1xi kontroll alatt kapok rá receptet.


Bár tavaly valamit variálltak az egyesületünk lobbijának hatására.


Érdeklődj utána, de szerintem nagyobb macera így hogy egyáltalán nem biztos hogy allergiás rá.


Antihisztamin tartalmú gyógyszert vigyél

2023. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyenek miatt lett hiánycikk tavaly 4 hónapra, és nem jutott azoknak akiknek valóban igazoltan kell. Többek között mi is vártunk rá hónapokat és addig csak a lejárt volt nálam.
2023. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Csípte már meg bármi a gyereket szúnyogon kívül? Bármilyen súlyos allergiáról is legyen szó, nem az első találkozástól szokott anafilaxiás sokkot kapni a páciens. A nagyi méhméreg allergiája szerencsére nem releváns a ti szempontotokból. (Gondolom az öröklődés miatt tartasz ettől.) Nyugodtan nyaraljatok. Alaposan körbejártam a témát, mert ha lehetne én is tartanék egyet mindig a gyerek zsebében 😂 Szóval maximálisan átérzem milyen irreális félelmekkel élni, mióta szülő vagyok :)
2023. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Pont ezért nem írják fel csak úgy, hogy ne olyanok vásáeolják fel, akiknek semmi szükségük rá és használni se tudnák. Inkább nézz utana alaposan, hol van orvos es milyen elsősegélyre van lehetőség ott, ahova mentek. Ha ilyen dolgoktól félsz, akkor meg inkabb ne vadregenyes nyaralasra menjetek, hanem forgalmasabb helyre.
2023. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Ha ennyire parázol, hogy a gyerek allergiás LEHET valamire, miért nem nézetitek meg, ahelyett hogy felvásárolnál valamit, amire másnak igazoltam szüksége van?


Pl: [link]

2023. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiába nézeti meg, ha például még a büdös életben nem csípte meg méh, akkor nem lesz pozitív méhcsípésre. Ezért bátorkodtam megkérdezni, hogy egyáltalán csípte-e már meg bármi szúnyogon kívül, nem köcsögségből. Engem pl a 40 évem alatt soha. (Ja bocs, de. Egy kínai katica, meg néhány kullancs.) Így tuti hogy nem lenne pozitív rovarcsípés IgE tesztem.
2023. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 Mert amíg nem csípte meg nem tudják kimutatni, amúgy meg minden csípés után ellenőriztetni kellene.
2023. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!