Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esti ivás? Szobatisztaság?

Esti ivás? Szobatisztaság?

Figyelt kérdés
2,5éves kisfiam gyakran felébred mostanság este és inni kér. Napközbe nem iszik. 2dl se fogy el. Pedig mindig kínálva van, de a játék lefoglalja és csak löki el magától és mondja "nem, nem". Valamint kezd visszaesni a szoba tisztaságba. 1hónappal ezelőtt jelezte, hogy kell, vittem bilire csinálta is a dolgát. Az esti pelus is sokszor száraz maradt. Most meg nem is jelzi, hogy kell meg semmi.

2023. júl. 12. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Borzasztó fontos lenne, hogy ebben a melegben napközben legalább 1 liter folyadékot elfogyasszon. A szomjúságnak van az a foka, amikor már nem kér a gyerek (felnőtt) inni, na ilyenkor fontos mégiscsak itatni. Legyen valami erősen higított szörp, vagy gyümölcstea cukor nélkül, ami ízes, de lényeg, hogy igyon, különben egy nap alatt kórházban kerülhet!!

A szobatisztaság ebben a korban még nem követelmény. Van, akinél megy, de a többség még kicsi hozzá. De ha nem is iszik egész nap, mit is jelezne?

2023. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon keveset iszik a fiad . vigyáz,nehogy kiszaradjon es korhaz legyen a vege

Perszehoy nem pisil ha nem is iszik.

2023. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbáltuk: különböző teák, víz, tejcsi, macikávé, kakaó, babáknak szánt italok, málna szörp, 100%os gyümölcslé. Egyik se kell neki.
2023. júl. 12. 14:56
 4/9 A kérdező kommentje:
És bögréből, pohárból, cumisból, csőrős itatóból is kínáltuk.
2023. júl. 12. 14:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Bele erőszakolni nem tudom. Amikor este kér kap. De már nem tudom mit csináljak vele. Védőnő a teát ajánlotta, de az se jött be. Illetve szerinte iszik majd ha szomjas. Kipróbáltuk azt is hogy koccintunk, koccint, de nem iszik.
2023. júl. 12. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig muszaj lenne innia,de ha a vedono ezt mondta akkor oke...
2023. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szivoszallal probaltad?

Kislanyom is 2.5 eves es "menö" dolognak tartja, koktelozik azt mondja. Igy legalabb iszik, habar nalunk most evés gondok vannak

2023. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elvittem orvosához tanácsért mondta válasszak a kicsivel eggyütt poharat. Nem jött össze, rámutatott melyiket kéri de játékként tekint rá, csukja-nyitja nem iszik. A másik tanács amit kaptam, ha elfogadja a tápszert adjak neki. (régebben is tápis volt végén az elalváshoz kérte csak utánna hogy nem kapott is aludt, elhagytuk)
2023. júl. 18. 06:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet csak egy ilyen idöszak, dacol.
2023. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!