Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21hónapos fiam még nem beszél....

21hónapos fiam még nem beszél.Mit tehetnék érte ez ügyben?

Figyelt kérdés

Gyerekorvos,védőnő annyit mondtak,hogy a fiúk később kezdenek beszélni.

Remélem nincs vmi baja?! :(



#Nem beszél a baba
2023. júl. 18. 14:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
87%

Igen, nem érdemes kérdést kiírni, mert előbb-utóbb megéskezik a " minek szül az ilyen" válasz.

Nekem is fiam van, aki 2 évesen annyit mondott, hogy hórukk ( hókukknak mondta), meg hoppá (hokkának mondta). A 2 éves státusz a szülinapja után egy hónappal volt, akkor a védőnő beírta a kiskönyvbe, hogy a beszédfejlődésben elmaradás van. Most 2 éves és hét hónapos, folyékonyan, mondatokban beszél. Persze sokszor E/3- ban beszél, pl. ha inni kér, azt mondja, "kérsz vizet". De erre azt mondták, nem baj.

Egyébként születése óta folyamatosan beszélünk hozzá.

Ja, és az "apa, anya " szavak bizony nem az első szavai között voltak! "Apa " előbb jött, jóval utána kezdte mondani, hogy "anya". Pedig egész nap én vagyok vele😀

2023. júl. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
* megérkezik
2023. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

Kerdezo,amig itt irkaltal mar reg utananezhettel volna akar a neten is,hogy a környékeden van-e orvos aki ezzel foglalkozik

En elhiszem,hogy elvagy keseredve,de ne egy anonim oldalon akard megoldani a kisfiad problemajat

2023. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen normális ne aggódj


Nekem most lesz 2 éves a fiam, ő szavakat már mond, minden szót vissza mond utánunk de mondatokban még nem beszél. Ennek ellenére is, hogy minden szót ki tud mondani, van hogy elkezd halandzsázni és egyáltalán nem értem mit mond, de ő látszólag érti mit akar mondani 🤣 Én értem miről beszélsz, ne aggódj

Nálunk nem tudom van e köze a beszédfejlődéshez de én sokat olvastam neki, sokszor mutogattam tárgyakra és mondtam mi micsoda, illetve nekünk van sok gyerek a környezetünkben és sok szót "eltanult" az idősebb gyerekektől. De ne aggódj . A fiúk tényleg később kezdenek beszélni általában. Unokahugom 3 eves koráig csak baba nyelven halandzsázott. 1 szót se mondott ki csak dünnyögött. Majd mikor oviba ment ott 1 hónap alatt teljesen megindult a beszéd.

Illetve tegnap a játszótéren is találkoztunk egy kisfiúval, 2,5 éves múlt, még csak azt mondta hogy mama és gyere . Amúgy csak hangokat adott ki. Úgyhogy Teljesen normális. Ne aggódj

2023. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

* E/2-ben beszél, nem E/3-ban, bocs.

21-es voltam

2023. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk ez a babanyelv:

Hajó-hóóó

Virág-hááá

Autó-totó

Alma-mama

Egér-cin cin

Kutya-vau

Kulcs-kl

Maci-ci

Nyuszi-szi

Busz-ssz

Adj még-dede

Inni-iszi


Ezekből többször csak egy halandzsa jön ki és így is értem a gyerekem mert következetesen használja ezt a halandzsat kezdjetek ti is figyelni.

2023. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
69%

#26

Miért gondolod azt hogy ha a te gyereked következetesen használja ezeket, ez másoknál is így van, csak nem figyelnek?


Nem kellene a legrosszabbat (azt hogy nem figyel a gyerekre, nem beszél hozzá eleget stb) feltételezni.

A gyerekek fejlődése különböző.

Az hogy nem a nagykönyv szerint fejlődik (ami itt igazából nem is igaz hiszen 21 hósan ez nem olyan ritka) még nem jelent sem hanyagságot, sem problémát.


Majd ha legközelebb hasonlítgatod a gyerekedet máséhoz, lehet hogy ti maradtok alul. Pl az övé 2 évesen szobatiszta lesz, a tiéd meg csak 3 évesen. Akkor számodra hogyan esne hogyha azt mondanák hogy " mert nem figyelsz rá"?!

2023. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ugyanez, 23 hónapos, nem hiszem, hogy meglesz a 20 szó, talán 10 a kétéves státuszra. Halandzsázik, "magyaráz", nagyon próbálja mondani, de akárhogy igyekszem, nem tudok fix szavakat kivenni belőle. Sokszor csak azt mondja, hogy "eee, eee" és mutogat. Ami ismétlődő, arról meg nem mindig jövök rá, hogy mire mondja.


Egyébként lehet, hogy az is probléma, hogy nekem is van beszédfejlődési problémám. Ezért kevésbé ismerem fel a babaszavakat, így kevésbé is tudom megerősíteni őket. Én sokat beszélek hozzá , amit elmutogat, azt is mindig elmondom. A férjem is megkésett beszédfejlődésű volt, és több rokon, mindkét ágon.


Ami fontos, hogy most már elég sokat ért a fiunk. Szóval inkább az artikulációval lehet gond. Tudtommal ez a könnyebb eset. Nagyon próbál kommunikálni is, de abból, hogy "eee, eee" tényleg nem értek semmit, bármilyen kifejezően próbálja mondani.

2023. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
78%
26-os vagyok,nem azt mondtam hogy egyáltalán nem figyel a gyerekre,hanem hogy nem figyelnek ARRA hogy következetesen használja-e ezeket a szavakat. Nekem sem egyből esett le hogy a hááá az a virág 🙄 ha a napi teendőkkel vagyunk elfoglalva akkor a háá csak egy halandzsa marad...
2023. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
22%
#29, igen, mert te, ha jól sejtem, egy egészséges beszédfejlődésű gyereket nevelsz. Aki nem, az minden idegszálával azon lóg, hogy melyik halandzsa lehet valójában szó. Legalábbis én.
2023. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!