Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dackorszak valóban természet...

A dackorszak valóban természetes dolog az idegrendszeri fejlődésben?

Figyelt kérdés

Nálatok milyen módszer vált/válik be, ha a gyereketeknél nagyon durva hisztik vannak?

Tényleg ez a legidegőrlőbb, és agyvérzést "kezdeményező" időszak?


2023. aug. 7. 19:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Hát, szerintem sokkal könnyebb lenne egyébként mindenkinek kezelni, ha úgy állnának hozzá, hogy ez hozzájárul az idegrendszeri fejlődéshez, és a kisgyerek csak így tudja kifejezni, ha valami nem tetszik neki.

2023. aug. 7. 21:15
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de amikor random dolgokért nyom 25 perces torka szakadtából üvöltős hisztiket ...-,,kicsim, most elmegyek pisilni, mindjárt jövök" vagy ,,fésüljük meg a babádat"- na ezek a napunkból kiragadott pillanatok, és ebből nem ez a 2 van, hanem peluscsere, elindulás, kiszállás a kocsiból, beszállás a kocsiba, elindulni haza a játszóról vagy ha a csillagok nem úgy állnak az égen, BÁRMI... Én lassan falnak megyek már, mert aknamezőn lépkedek egész nap, és amitől tegnap semmi baja nem volt, ma attól robban a bomba 10x. A lányom első 8 hónapja nagyon nehéz volt, letehetetlen, többemberes, rosszul alvó baba volt, kimerült és elkeseredett voltam. Aztán jött egy fordulat úgy 1,5 éves koráig, tündéri, kezelhető kislány volt. És aztán 1,5 évesen elkezdődött, és most lassan 2,5 éves korára elharapódzott a dackorszak. Azt hittem az első fél évünknél nincs rosszabb, de itt van, folyamatos kiabálás, hiszti, nyávogás. Imádom, szeretem, de a munkahelyemre wellnesselni járok. Emiatt sem vállaltunk be tesót, kis korkülönbséggel akartunk volna, de ez annyira megvisel minket a férjemmel, hogy egyelőre esélytelen az újabb gyerek. De nagyon igyekszem művelni magam a témában, a Kapcsolódó Nevelés oldal tippjeit hasznosítani, megallgatni a hisztit, nem hagyom magára, igyekszem szeretetet mutatni felé, stb., de nagyon nagyon nehéz folyamatosan feszültségben élni.
2023. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, hát ez azért tényleg megterhelő, viszont nem tudom, hogy akkor hogy vállal valaki még 2. és 3. gyereket is. 😅🙈


Kitartást, az idő segít! ❤️

Hátha ha lecseng nála ez a rossz időszak, megjön a vágyad egy újabb babára, de ha nem így lesz, az sem katasztrófa. ;)

2023. aug. 8. 15:35
 14/15 A kérdező kommentje:

Egyébként átlagosan meddig tart a dackorszak?

Vagy egyéni?

2023. aug. 8. 15:36
 15/15 anonim ***** válasza:

11-es kérdező, tökéletesen egyetértek. Nekem pl sokkal könnyebb az indokolatlannak tűnő hisztiket is kezelnem, pont amiatt, mert tudom, hogy nem direkt az én bosszantásomra teszi, hanem ez egy fejlődési szakasz, majd elmúlik. Amúgy én is humorral szoktam kezelni, és sok empátiával. Könnyű dolgom van, mert nekem valamiért a sírás, toporzékolás stb nem trigger, tökéletesen higgadt tudok maradni. Vszleg mert a szüleim is jól kezelték ezt nálam anno.


#1

2023. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!