Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban dől el, hogy...

Hány éves korban dől el, hogy jobb vagy balkezes lesz egy gyerek?

Figyelt kérdés
A fiam most 2,5 éves. Amióta kanállal, villával eszik, rajzol, szinte csak a bal kezét használja. Van olyan, hogy hol ezt, hol azt. Úgy néz ki, bal kezes lesz? A lányom kezdetektől fogva a jobbot használta.

2023. aug. 13. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Azt olvastam, hogy kb 4 éves korra dől el biztosan.
2023. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Màr magzati korban eldől az agyban. Viszont időbe telik, mire ,,látszik". És míg íráshoz ritka kivétellel mindig ugyanazt a kezét használja az ember, egyèb tevékenysègeknèl többen kètkezesek. Pl. nekem nindenben a jobb kezem az ügyesebb, az öcsém mindkèt kezèvel ugyanúgy (rondán) ír, és sok mindenhet mindkèt kezèvel meg tud csinàlni. Plusz èrdekessègkènt mindkèt irànyba folyamatosan olvas.
2023. aug. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Iskolára kell eldőlnie, addig normális ha mindkettőt használja.

Lányom 1,5 évesen már egyértelműen balkezes volt. Nála abból csináltak problémát, hogy túl korai a dominancia (izomtónuszavart, idegrendszeri gondot jelezhet). Kivizsgálták, nem az volt, csak simán hamar eldőlt.

2023. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Nálam anyámék onnantól tudták, hogy ceruzát azzal vettem a kézbe, ha átrakták, visszatettem.


A kisfiam 6 hónapos, ő viszont a jobba pakolja át, amit a bal kezébe adok. Azért én még drukkolok a bal kéznek. 😄 Szeretném, ha örökölné.

2023. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

4,

6 hónaposan biztos hogy gond, ha domináns az egyik keze.

2023. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnál 1,5 évesen egyértelmű volt (áttette a kanalat a bal kezébe, ballal rajzolt, ballal nyúlt a dolgokért), most 2,5 és nem változott.
2023. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már lehet látni, úgyhogy szerintem balkezes lesz valószínűleg.
2023. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5

Voltunk vele dévény tornán, nem találtak ilyesmi gondot. Hova érdemes menni, neurológiára?

2023. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából a jobbot is használja, avval is nyúlt kicsi korában is a dolgokhoz, játékhoz ugyanúgy használja. Inkább évesnél, rajzolásnál tűnik úgy, hogy balkezes lesz. Nem mintha probléma lenne, csak kíváncsi voltam, mikor dől el (a családban nincs balkezes).
2023. aug. 13. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!