Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elérni hogy...

Hogyan tudnám elérni hogy szófogadó legyen?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam 2,5 éves, ügyes, értelmes, szépen választékosan beszél, mondókákat tud, énekel...

De sajnos én vagyok a hibás, és sok mindent rá hagytam, és most sehogy se tudom elérni hogy hallgasson rám.

Olyan helyzetekre gondolok mint pl ha eszébe jut és kér ég gumicukrot, és mondom hogy most nem kaphatsz mert sok edesseget ettél ma, akkor le áll hisztizni, rám is csap...

Vagy van az ükmama, és hiaba szépen szól a mama a gyerekhez, a kisfiam haragosan, dühösen szól neki, hogy ne beszélj hozzám, és oda szalad rá csap a mama lábára.

Próbáltam szépen, próbáltam erélyesebben ha rá szólok,egyik sem használt, csak éppen addig...

Következő nap ugyanúgy csinálta.

Hogy tudnék ezen változtatni?

Egyebkent szépen nyugodtan eljatszik akár maga is, de sokat rengeteg játszunk egyutt

Mindenbe "segít" nekem egész nap, sokat beszélgetek vele.

Mindent megert.



nov. 25. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Olvass utána a dackorszaknak. Legyél következetes, amit kimondasz, az legyen is úgy. Ne messziről szólj rá, hanem menj oda, mutasd meg, ahelyett, amit/ahogy csinálta, hogyan kellett volna.
nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Egyetértek az elsővel, az ütögetésért meg az erőszakosságért meg nagyon le kell teremteni, hogy egy életre megtanulja.
nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Hát ezt kb elcseszted egy picit azzal hogy ráhagytad a dolgokat ezelött :(.Most benne van a dackorszakba a 2-3 év közötti korban van ez jelen, picit nem segit az sem h rálettek hagyva dolgok.De az hogy rátokcsap ez tiszteletlen, rendesen meg kell neki mondani hogy ezt nem szabad mert fáj, nem verekszünk.
nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Én sosem hagytam rá a dolgokat, igyekszem következetesen nevelni a kezdetektől, ettől függetlenül ugyanúgy rosszalkodik. Hiába hisztizett már 100-dzor az édességért, és nem kapott, akkor is ugyanúgy belekezd a hisztibe 101-jére is. Hiába van büntetés, ha felborítja a testvérét, akkor is felborítka néha, pedig tudja is, hogy nem szabad.
nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem vársz egy kicsit sokat attól a gyerektől?

2 éves. Próbálgatja a határait, még nem tudja kezelni az indulatait. Azt te tanítod meg neki a saját példádon keresztül. Egyszerűen fogalmazva: akármi történik, te csak lélegezz lassan, nyugodtan és a nem maradjon nem akkor is, ha eljön az apokalipszis. (Nyugi, nem jön, csak te szeretnéd...izé... csak te érzed ezt.) Nincs itt elrontva semmi, egy teljesen természetes és normális fejlődési fázis zajlik. Arra figyelj, hogy a nem az legyen nem. Most még kicsi a gyerek, nem érti meg a magyarázatokat, így ezekbe nem is kell belebonyolódni. Még nem látja át az ok-okozat összefüggéseket, éppen ezért a büntetésnek semmi értelme. A fix határok viszont nagyon fontosak, mert azokhoz tud igazodni a gyerek. Akkor is, ha pillanatnyilag vörös fejjel üvöltve veri magát földhöz. Hajrá, kitartás, minden rendben lesz. 💪

nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon következetes vagyok ezekben, és mégis csinálja az általad leírtakat a fiam. De mostantól legyél következetes te is, be fog érni a gyümölcse később.


Arra figyelek, hogy ha nemet mondtam, akkor az úgy is marad. És alaposan meggondolom, mikor mondjak nemet, hiszen betartatni nagy erőfeszítés. (Nagyobb korában engedem majd tárgyalni, érvelni, de kétévesen nincs itt ennek az ideje.) A szabályaink többsége viszont a körülményektől függ: pl. nem mehet az udvarra cipő nélkül - nade nyáron mehet, nem mászhat a létrára - de ha apa ott áll és őrzi, akkor lehet, nem szabad hangoskodni ha anya fáradt (máskor szabad), másképp kell viselkedni az asztalnál ha vendég van stb. Verekedni viszont sosem szabad.


Ha olyat csinál, amit nem szabad, akkor megfogom, leguggolok hozzá, és határozott hangon elismétlem a szabályt. Ha kiborul ettől, akkor meghallgatom, együttérzek vele, de a szabály nem változik. Utána segítek új játékba kezdeni, hogy ne kelljen ezt még 20x megismételni.

nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hisztizik ha nem kapja meg? Hadd hisztizzen, majd megtanulja, ha nem fekszek be neki, akkor szélmalomharc. Amikor lehiggadt, elmagyarázom röviden, miért nem kapja meg. Ha ütött, visszaütöttem, többet nem is csinálta soha többé. Lehet lepontozni.
nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!