Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félek, hogy holnap csalódott...

Félek, hogy holnap csalódott lesz a lányom. Hogy magyarázzam el neki, hogy a Jézuska nem tudta megvenni a drága ajándékot?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányom. Karácsonyra egy játékbabakocsit kért. Kb egy hónapja voltunk egy játékboltban és ő rámutatott egy játékbabakocsira, hogy ő azt kéri a jézuskától. Sajnos amire rámutatott nagyon drága volt. Többször is mondta, hogy ő azt a babakocsit kéri. Vettünk neki egy hasonlót, ami olcsóbb volt. Kért még egy plüssunikotnist, azt is megkapja. Emellett kap még pár aptóságot. Kicsit félek, hogy mit fog szólni, hogy nem az a játék van a fa alatt, amit ő kért. Hogy magyarázzam el neki, hogy a Jézuskától miért nem azt kapta, amelyiket kérte?

Nyilván hisz a Jézuskában és nem akarom neki ezt elrontani.



dec. 23. 17:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Hat ha mindenképpen Jezuskazni kell, akkor "Jezuska szerint ez jobban illik hozzád. Nézd milyen szép a színe, stb...."
dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Én kerek perec megmondtam nekik, mikor kicsik voltak, hogy a Jézuskának is van egy kerete, amiből gazdálkodhat, és ez a nagyon drága holmi sajnos neki sem fog beleférni. Teljesen jól beemelték ezt az elméletet. :)
dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy tűnik a Jézuskának csak ilyenje volt. Ha nem tetszik, akkor odaadhatjuk egy olyan kislánynak, aki örülne neki."

De előre ne pánikolj ezen, a 3 éves még nem ragad le a márkák meg árcédulák között, ha kap egy közel hasonlót, akkor lehet annak is fog örülni ugyanúgy, csak amíg szem előtt volt a boltban a másik, az jobban tetszett neki.

dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi elmondtuk a gyerekeknek, hogy amit kérnek, az még nem garantált, mert ha karácsonyig 20 dolgot kívánnak megy akkor mindnek a fa alatt kéne lennie? Lehet kérésük és a Jézuska azt hoz belőle, amit tud. Lehet, hogy egy dolgot, lehet, hogy ötöt.

A lányom másban is megérti, hogy nem mindig telik nekünk sem a drága vagy fölösleges holmira. A Jézuskától is elfogadja ugyanezt.

dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen szerintem nem fog emlékezni a boltban mire mutatott rá..
dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Valahogy nehezen hiszem el, hogy 3 évesen az utolsó centiig megjegyzett egy babakocsit, és akkor a hasonló láttán már csalódott lesz. Ha már nagyobb lenne, el tudnám képzelni, hogy számítana, de most még nem.
dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már rég elfelejtette azt a babakocsit. Örülni fog a másiknak, meg a többi ajándéknak is. Ilyenkor inkább a meglepetés öröme a mérvadó.
dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj ezen, pici még nagyon. Te sem emlékszel arra, hogy mi volt a vágyad 3 évesen karacsonyra szerintem... De ez se ki zárt. Szóval nyugi. Nekem a gyerekek fel irattak velem a papírra kb 50 dolgot, én meg elmondtam, hogy ennyi pénze nem igen lesz a Jezuskanak.
dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, a te három évesed hiper-szuper fejlett, de nem hiszem, hogy akkora nyomot hagyna benne a dolog.

Én már azt is csodálnám, ha a három évesem érthetően, összefüggően elmondaná, hogy mit kér Jézuskától. De hogy nem félnék a reakciójától, az fix, mert ez nagyon rossz irány.

Lehet, hogy csalódott lesz, akkor majd te megvígasztalod. Nem kell ennyire felfújni.

dec. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon szomorú életed lehet, tele megfelelédi kényszerrel. Már a gyereked felé is. Terápiát javaslok jövő évtől.
dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!